PermannetResidence

AcePrime

Početnik
Poruka
20
Prijavio sam se na program Work&Travel za studente za rad preko ljeta u Usa
Za ovaj program ste svi vjerovatno culi.
Naime, dobio sam privremenu vizu J-1 na 3 mjeseca.

Ovamo necu da se vracam ni pod koju cijenu, mene interesuje kako najlakse i uopste mogu doci do papira tj GreenCard????? Vasa iskustva?????
 
Pa svi mi kazu da je to najlaksi put ozeniti neku tamo...
Tako cu vjerovatno pokusati, s obzirom da cu tamo biti samo 3+1 mjeseca a onda bih bio obavezan da se vratim, dali moram u tom vremenskom okviru ozeniti neku ili je moguce da budem npr tamo ilegalno mozda godinu dok se ne snadjem pa onda da ozenim, ili tako onda ne vazi?????
Ima li ko malo detaljnije da me uputi???
Ako je moguce koliko se placa brak radi papira, i dali je tesko tako naci neku????
 
Mustang, ejl to kazes za ove sto dodju tamo pa odma hoce da uzmu papire ili je generlano americka populacija takva, tj nije nista cudno da se ozenis/udas posle 3-4 mjeseca, sto znaci da cu lako doci do papira???

Niko da mi kaze dali se i za koliko moze platiti za fiktivan brak?

Dali mogu tamo da upisem neki kurs ili neku skolu da bih na osnovu toga produzio vizu ili dobio neki dr tip vize?
 
10.000-15.000$ za fiktivni brak ali moras da budes vrlo pazljiv koga biras....potrebno ti je da u braku ostanes bar neko vreme, po mogucstvu dok ne apliciras za 10ogodisnji green card, sto ce reci nekih 2.5-3 godine.....za to vreme losi ljudi dobijaju ideje, pocnu da ucenjuju, traze jos para, itd....
 
Billy je u najbljem delu New Yorka - ASTORIA :)

A Allien resident ne mora da znaci da si u ilegali - znaci da nemas USA papire ali imas pravo da boravis ovde - kao ja recimo...imam studentsku vizu i pravo na alien residency.

Jel se slazes Billy? -;
 
Pa ja cu svakkako doci u Usa, e sad sto se papira tice...hmmhmh
Neko mi kaze ako nemas papire nemoj ni da se trudis, kao tesko ovo ono..
A neko kaze da je ilegalni zivio i da je znao kolko oces takvih koji su isto bili ilegalci, kao da nije toliko tesko zivjeti a biti ilegalac

Niko jos da mi odgovori, nakon sto provedem tamo 3 mjeseca i onda sam obavezan da se vratim, dali moram u tom roku regulisati status ili mogu nastaviti da zivim ilegalno godinu dvije dok se ne nadje kakva zenska pa onda preko braka zatrazizi papire ili je ovo drugo nemoguce???
 

Back
Top