akne u srednjim godinama?!

sunshine021

Početnik
Poruka
6
Da li neko zna kako se izboriti sa pojacanim radom lojnih zlezdi koji prouzrokuje stvaranje akni i komedona? Imam 35g. i nisam imala problema sa kozom do pre 12 meseci.Krvna slika u redu,analiza polnih hormona u redu,ciklusi uredni,ne jedem slatko,masno,zacinjeno,vodim uredan zivot ali akne su tu.Uradjen mi je i bris gde su detektovane stafilokoke.Napravljena mi je autovakcina koju sam primila,stvarno ne znam sta vise da uradim da bi nestale.Smrc,smrc
 
Nisam bila u mogucnosti da odmah odgovorim ali sada cu to uciniti.Prvo lecenje je pocelo sa dermatologom,prepisan mi je Dovicin,Hidracure krema antibakterijska i tonik od istog proizvodjaca.Posto nije bilo nekih evidentnih promena dr mi je prelozila Avene Diacnil kremu za noc i njihov dvokomponentni tonik a za dan Hidracure antibak.kremu.Naravno predlozila mi je i Roakutan ali s obzirom na posledice koje moze da napravi taj lek,odbila sam.U medjuvremenu,jedna nasa klijentkinja,doktor i vlasnica laboratorije mi je predlozila da dodjem do njih da mi skinu bris i naprave autovakcinu.Moja dermatologica uopste nije bila obavestena da tako nesto postoji pa sam na svoju odgovornost i na osnovu poverenja koje imam prema toj laboratoriji primila tih 10 vakcina.Lice mi je daleko bolje nego sto je bilo,nema upalnih procesa na povrsini koze ali moje pore se pune takvom brzinom da ni odlasci 2 puta nedeljno kod kozmeticara nisu dovoljni da sprece stvaranje komedona.Kozmeticar mi radi fitopilinge La crima proizvodima a ja koristim trenutno njihov tonik i kremu.Stvarno ne znam sta vise da uradim da bi mi lice bilo kao pre!
 

Back
Top