punktiranje ciste

dugmence

Zainteresovan član
Poruka
122
Zanima me da li kod punktiranja cisti moze doci do izlivanja sadzaja u okolno tkivo prilikom izvlacenja sprica i ukoliko je to moguce a u sadrzaju tecnosti postoje izmenjene celije kolika je opasnost od sirenja istih po telu putem krvi ili slicno? Meni se desilo da mi je posle punktiranja ostala velika zelena modrica,a tecnost koju je dr izvukao bila je bas te boje.Najpre sam mislila da je to kako kod vadjenja krvi pa ce proci,ali vec 15 dana ona ne jenjava. Cak na pocetku nije ni bila plava kao sto biva kad pukne kapilar,vec odmah zelena. Da li neko zna odgovor?
 
Doors of Perception:
Cista cega je u pitanju?Postoji milijardu vrsta cisti.
Zasto su ti punktirali?
Objasni malo bolje a najbolje da procitas lepljivu temu kako postaviti pitanje.

Procitala sam lepljivu,ali nisam mislila da su svi ti podaci bitni za ovu pricu. Radi se o cistama u dojci. Samo iz jedne je izvucen zeleni sadrzaj i bas na tom mestu se pojavila "modrica" zuto-zelene boje i kao sto rekoh nikako se ne povlaci. U toj tecnosti su pronadjene atipicne celije,pa se brinem ako je ta "modrica" ustvari razliven sadrzaj da ne prenese te celije i zarazi okolno tkivo ili slicno. Imam 38 god.,a od pregleda su mi pre toga uradjeni i klinicki i ultrazvuk i mamografija. Ali svi nalazi su ok osim da imam cisticnu displaziju i ovaj sad nalaz tecnosti iz ciste. Ako je to zaista razliven sadrzaj obojio kozu,hoce li se ikad izgubiti? Hvala.
 
Nemoguce je da na taj nacin bilo koja tecnost oboji neko tkivo.Zdravo tkivo je kompaktno i u njega se neka tecnost ili gas mogu ubaciti samo pod velikim pritiskom (inbibicija).
Ne brini,nije u pitanju razlivena tecnost iz ciste vec pre hematom.Videces kako ce on menjati boju dok na kraju ne postane bledo zut i ne izgubi se potpuno.
 

Back
Top