Tuzba protiv Hrvatske za Jasenovac?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

*BILJA*

Buduća legenda
Poruka
32.192
Učesnici Četvrte međunarodne konferencije o Jasenovcu danas su u Banjaluci usvojili deklaraciju kojom traže pokretanje tužbe protiv Hrvatske za genocid počinjen nad Srbima, Jevrejima i Romima tokom Drugog svetskog rata. U deklaraciji se od Saveta ministara Bosne i Hercegovine i vlada Republike Srpske i Srbije zahteva pokretanje tužbe protiv Hrvatske za genocid nad Srbima, Jevrejima i Romima u sistemu jasenovačkih logora, u NDH. Deklaracijom se predlaže Savetu ministara BiH, vladama Srbije i RS da Međunarodnom sudu pravde u Hagu podnesu zahtev za obeštećenje žrtava genocida i njihovih potomaka. Prema deklaraciji, od vlada Hrvatske, RS i Srbije traži se da pokrenu postupak za objedinjavanje jasenovačkog kompleksa, sada podeljenog između BiH i Hrvatske, i njegovo stavljanje pod zaštitu UNESKO-a. Traži se i hitno ispitavanje područja Uštica, gde je, kako je navedeno, masovna grobnica s više od 12.000 Roma. (Beta)
----------------------
"Deklaracijom se predlaze (i) Vladi Srbije....."
Ako bude do Vlade Srbije, nikad ta tuzba nece biti pokrenuta.
Oni hapse Srbe, za zrtve Jasenovca (kao i za zrtve NATO-agresora) niti bi hteli, niti SMELI.
Zamerili bi se novim gazdama.
Zato mislim da ova tuzba protiv Hrvatske za genocid, nece proci u Srbiji.
Daj Boze da se varam, ali tesko...
 
Поздрави Биљо. Ево ја никако да се опоравим од извештавања са ових силниг геј-парада по европи и свету.
Дакле сада озбиљна тема.
Јевреји, Израел и Српске организације већ дуго времена предлажу да се покрене тужба. Јевреји су доста учинили по том питању, њихова логика је једноставна
1. Хрватска је држава настала геноцидом у 2. СР.
2. Модерна Хрватска има исте Грб, заставу и Химну те наци-државе
3. Стога, Хрватска је одговорна за злочине у 2. светском рату.

Иначе да је до наше владе... не би ја ту полагао наде, искрено једино је шанса да Јевреји буду носиоци ове тужбе јер од нас нема вајде... када нам је пола владе Хрватског подријетла
 
Alekasandar2:
Поздрави Биљо. Ево ја никако да се опоравим од извештавања са ових силниг геј-парада по европи и свету.
Дакле сада озбиљна тема.
Јевреји, Израел и Српске организације већ дуго времена предлажу да се покрене тужба. Јевреји су доста учинили по том питању, њихова логика је једноставна
1. Хрватска је држава настала геноцидом у 2. СР.
2. Модерна Хрватска има исте Грб, заставу и Химну те наци-државе
3. Стога, Хрватска је одговорна за злочине у 2. светском рату.

Иначе да је до наше владе... не би ја ту полагао наде, искрено једино је шанса да Јевреји буду носиоци ове тужбе јер од нас нема вајде... када нам је пола владе Хрватског подријетла
Kazem ja, u nasu Vladu se ne mozemo pouzdati, naoricto, kao i sam primeti, skoro pola Vladej je hrvatskog porekla...
Zalosno:(
Mislim da se mozemo pouzdati u Jevreje, Izrael i neke srspke organizecije...
 
Utorak, 29. maj 2007. 16:42

Medjunarodna komisija za utvrdjivanje istine o Jasenovcu pripremila je tekst dekalaracije u kome se zahteva od vlada Bosne i Hercegovine, Srbije i Republike Srpske da pokrenu tužbu protiv Hrvatske za genocid počinjen nad Srbima, Jevrejima i Romima u jasenovačkim logorima smrti.

U deklaraciji se, takodje, predlaže Savetu ministara BiH i vladama Srbije i RS da podnesu odštetni zahtev Medjunarodnom sudu pravde u Hagu za obeštećenje žrtava genocida i njihovih potomaka zbog genocida koji je počinila država Hrvatska u sistemu jasenovačkih logora smrti od 1941. do 1945. godine.

Deklaracija će biti razmatrana na Plenarnoj sednici Četvrte medjunarodne konferencije o Jasenovcu, koja će biti održana 31. maja u Banjaluci.

U jasenovačkim logorima tokom Drugog svetskog rata je od ustaša Ante Pavelića stradalo oko 700.000 Srba, Jevreja, Roma i drugih antifašista u vreme NDH.

U tekstu je osudjeno i minimiziranje broja likvidiranih Srba, Jevreja i Roma u medijima, publikacijama i lažnom predstavljanju jasenovačkog logora u novoj postavci Muzeja u Jasenovcu (Hrvatska).

Savetu ministara BiH, te vladama RS, Srbije i Hrvatske predloženo je pokretanje postupka da jasenovački sistem logora za istrebljenje Srba, Jevreja, Roma i drugih protivnika ustaškog režima, koji se nalazio na teritoriji koja je sada podijeljena granicom izmedju BiH i Hrvatske, bude stavljen pod medjunarodnu zaštitu Uneska.

Takodje, od vlada RS, Srbije i Saveta ministara BiH zahteva se da u nastavne programe bude uneseno gradivo o genocidu u Jasenovcu.

Deklaracijom je podržan i zahtev da se američkom Kongresu i sličnim institucijama podnese zahtev da se raspravlja o genocidu, koji je počinila Nezavisna Država Hrvatska nad Srbima, Jevrejima i Romima u sistemu jasenovačkih logora smrti i da se donesu odgovarajući zaključci.

Negativno je ocenjena delatnost američkog "Jasenovac Research Institute" iz Njujorka zbog pokušaja zabrane distribucije engleske verzije zbornika Prve konferencije o Jasenovcu, održane u Njujorku.

Medjunarodna komisija za utvrdjivanje istine o Jasenovcu dala je punu podršku programu uredjenja Spomen-područja "Donja Gradina", multidisciplinarnom istraživanju projekta "Jasenovac - Donja Gradina", kao i da se hitno pristupi istraživanju područja Uštica, gdje se nalaze masovne grobnice više od 12.000 Roma.

U Deklaraciji je predloženo da naredne medjunarodne konferencije o Jasenovcu budu održavane u Banjaluci i Donjoj Gradini.

Donja Gradina je najveće stratište koncentracionog logora Jasenovac. Od ukupnog broja jasenovačkih žrtava u Donjoj Gradini je na najmonstruozniji način umorena najmanje polovina. Gradina je čitavo vreme postojanja logora Jasenovac ulazila u njegov sastav, kao mesto likvidacija i pogrebenja žrtava, gde su ustaše provodile genocid nad Srbima, Jevrejima i Romima.

Godine 1968. formirano je Spomen-područje Jasenovac, u čiji sastav je ulazila i Donja Gradina. Raspadom SFRJ, Donja Gradina i lokaliteti na desnoj obali Une i Save ostali su u Republici Srpskoj i Bosni i Hercegovini. Narodna skupština Republike Srpske je novembra 1996. donela zakon o Spomen-području Donja Gradina.

Na prostoru od 156 hektara nalazi se 9 grobnih polja sa 105 masovnih grobnica, što govori da Donja Gradina zaslužuje vrlo visok naučni i istorijski tretman i medijsku pažnju.

(agencije/MONDO)
 
xam:
obicna farsa!

CIRKUS!!!

koje kino...NDH vise ne postoji...Jugoslavija je dobila odstetu od Njemacke...danasnja RH je nasljednica SRH i kao takva nema veze sa NDH...BiH su bile dio te NDH, znaci moraju tuziti samu sebe...glupost do gluposti...
a taj internacionalni skup mi je isto toliko naucan i znastven kao onaj u Iranu o nepostojanju Holokausta...

inace bilo bi dobro da neki internacionalni povjesnicari objektivno ispitaju Jasenovac, da se prestanu s koljena na koljeno prenositi mitomanske brojke...
 
Smanjute vi i zlocin i zrtve, neki drugi ce utvrditi pravu istinu.
Nju nise sahranili sa zrtvama, ona se nikad ne sahranjuje.
Pa, izvolite umanjivati koliko vam volja, nece to zavisti od vas niti vase "procene"!
Medjunarodna komisija za utvrdjivanje zlcina (genocida) u Jasenovcu je pokrenula to pitanje, obratite se njima sa tim svojim "podacima", bice vam vrlo "zahvalni"!
 
"Sta je CIRKUS?
Suditi za genocid nad 7OO OOO pobijenih, medju kojima je bilo mnogo dece?"
max 100 000 tisuca svih ubijenih!

"od toga max.40 000 tisuca "srba",tj.pravoslavnih Hrvata.
rest,Hrvati katolici 15 000,12 000 tisuca zidova,nesto roma itd.."

Hmm. Mediji. A Istina? Istina je tamo negde u Jamama, I. G. Kovačića.
 
slavonija:
koje kino...NDH vise ne postoji...Jugoslavija je dobila odstetu od Njemacke...danasnja RH je nasljednica SRH i kao takva nema veze sa NDH...BiH su bile dio te NDH, znaci moraju tuziti samu sebe...glupost do gluposti...
a taj internacionalni skup mi je isto toliko naucan i znastven kao onaj u Iranu o nepostojanju Holokausta...

inace bilo bi dobro da neki internacionalni povjesnicari objektivno ispitaju Jasenovac, da se prestanu s koljena na koljeno prenositi mitomanske brojke...



kad je bal nek je maskenbal!

cim nam VRATE tzv. bi h,tj.Hercegbosnu,onu od une do drine,boku,
srijem itd.. :-D :-D

znaci sve ono sto je cinilo NDH-aziju!
ja nemam nista protiv te tuzbe.

ali samo onda!!!
 
*BILJA*:
Smanjute vi i zlocin i zrtve, neki drugi ce utvrditi pravu istinu.
Nju nise sahranili sa zrtvama, ona se nikad ne sahranjuje.
Pa, izvolite umanjivati koliko vam volja, nece to zavisti od vas niti vase "procene"!
Medjunarodna komisija za utvrdjivanje zlcina (genocida) u Jasenovcu je pokrenula to pitanje, obratite se njima sa tim svojim "podacima", bice vam vrlo "zahvalni"!


lutko,ove brojeve koje sam citirao su brojevi srbijanskih istoricara!

neznam im sad imena..zeravic i jos jedan ako se nevaram..

znaci nista,ustaski brojevi!

samo da smo tu jasni!
 
xam:
[
B]max 100 000 tisuca svih ubijenih![/B]
:-?
100 miliona(milijuna) kazes? :shock:
od toga max.40 000 tisuca "srba",tj.pravoslavnih Hrvata.
rest,Hrvati katolici 15 000,12 000 tisuca zidova,nesto roma itd
..
Dobro,shvatam,mali lapsus,ali opet ti je losa racunica.Tebi dosta fali i do 100 000.
CIfra od 700 000 je verovatno preterana,ali i ova tvoja je smesna.Jel ti to izvor Tudjmanova "statistika"? :mad:
 
xam:
kad je bal nek je maskenbal!

cim nam VRATE tzv. bi h,tj.Hercegbosnu,onu od une do drine,boku,
srijem itd.. :-D :-D

znaci sve ono sto je cinilo NDH-aziju!
ja nemam nista protiv te tuzbe.

ali samo onda!!!
Bojim se da tebe nece niko pitati.
JASENOVAC je predmet istrazivanja i TUZBE (a lepo pise i u temi)!
Kad ovde seirite nad srpskim hapsecnicima i njihovim "navodnim" zlocinima, pogledajte malo u svoje dvoriste.
Ako je tacno, a jeste- da zlocini nikad ne zastarevaju, narocito ne takav jedna koji se dogodio u Jasenovcu, znaci, na redu je KONACNO i Jasenovac....
 
xam:
[
B]max 100 000 tisuca svih ubijenih![/B]
:-?
100 miliona(milijuna) kazes? :shock:
od toga max.40 000 tisuca "srba",tj.pravoslavnih Hrvata.
rest,Hrvati katolici 15 000,12 000 tisuca zidova,nesto roma itd
..
Dobro,shvatam,mali lapsus,ali opet ti je losa racunica.Tebi dosta fali i do 100 000.
CIfra od 700 000 je verovatno preterana,ali i ova tvoja je smesna.Jel ti to izvor Tudjmanova "statistika"? :mad:
 
xam:
max 100 000 tisuca svih ubijenih!

od toga max.40 000 tisuca "srba",tj.pravoslavnih Hrvata.
rest,Hrvati katolici 15 000,12 000 tisuca zidova,nesto roma itd..


Да је ово Јеврејски форум, овај не да би био банован, него би био банован ИП његове сестре од баба-тетке.
Чуј како прича...
Ко да прави салату, Мало купуса, мало шаргарепе, и једна жлица Вегете!
 
*BILJA*:
Bojim se da tebe nece niko pitati.
JASENOVAC je predmet istrazivanja i TUZBE (a lepo pise i u temi)!
Kad ovde seirite nad srpskim hapsecnicima i njihovim "navodnim" zlocinima, pogledajte malo u svoje dvoriste.
Ako je tacno, a jeste- da zlocini nikad ne zastarevaju, narocito ne takav jedna koji se dogodio u Jasenovcu, znaci, na redu je KONACNO i Jasenovac....


ja nisam ni bitan,niti sam ja to rekao!

no 80% danasnje avnojske Hrvatske nije bilo u granicama NDH-azije.

da je sve to ipak FARSA,dokazuje momentalno politicko stanje na tim prostorima.

naime,pravni nasljednig NDH-azije je,polako..ko ne sidi nek sidne il nek se uhvati za nesto.. :-D :-D

krecemo,znaci pravni nasljednik NDH-azije je tzv.REPUBLIKA SMRTSKA..

sa glavnim gradom,banjalukom,koja je i '41 bila prestolnica NDH-azije..


znaci,dodik i ekipa nek posalju tu tuzbu direktno u banske dvore..u banjaluci.. :-D :-D
 
Alekasandar2:
Да је ово Јеврејски форум, овај не да би био банован, него би био банован ИП његове сестре од баба-тетке.
Чуј како прича...
Ко да прави салату, Мало купуса, мало шаргарепе, и једна жлица Вегете!

Pa skoro sam gledao na nekom satelitskom programu da jevreji spremaju nove tuzbe protiv Nemacke i njenih fabrika Volkswagena,Mercedesa,Simensa...... i da Svabama i nije bas sve jedno.Ima ako puknu da ostanu bez istih.
 
Alekasandar2:
Да је ово Јеврејски форум, овај не да би био банован, него би био банован ИП његове сестре од баба-тетке.
Чуј како прича...
Ко да прави салату, Мало купуса, мало шаргарепе, и једна жлица Вегете!
Trebala sam znati da OVDE ne postavljam ovu temu :shock:
Kako nalecu Hrvati, sad ce i siptari, ocekuje se da im se pridruze i "demokrate" a meni nije bila namera da se sa ovakvom temom naglasavam s njima, zbog zrtava.
Pazi, tamo je po svim procenama pobijeno vise od 2O OOO dece, maljevima u glavu, kamama...kako se stizalo i kako se ustashama cefnulo da se izivljavaju...
Zaista mi je zao sto sam je postavila ovde, ali, vec ce neko od Hrvata traziti da se tema zatvori. Cudi me da dosad nisu.

Posto je ovako kako je, na ovu temu se vise necu vracati, iz pijeteta prema zrtvama i da izbegnem dalje pravljenje salate- malo kupusa, malo sargarepe i jedna "zlica" vegete, kako i ti primeti.
Posto je vec pocelo kocenje, za svaki komentar mi treba po pola sata, iskljucujem se, laku ti noc, Sale, i svim dobronamenim ljudima.

Neka je laka crna zemlja zrtvama genocida u Jasenovcu, i neka ne odustani ovi koji su krenuli da Jasenovac istraze, osude i daju mu mesto koje i zauzima- jedan od najvecih stratista u Hrvatskoj.
Laku noc
 
Alekasandar2:
Да је ово Јеврејски форум, овај не да би био банован, него би био банован ИП његове сестре од баба-тетке.
Чуј како прича...
Ко да прави салату, Мало купуса, мало шаргарепе, и једна жлица Вегете!

Da je ovo jevrejski forum taj bi vec bio u podrumu MOSSADA na neodredjeno vreme.
 
xam:
ja nisam ni bitan,niti sam ja to rekao!

no 80% danasnje avnojske Hrvatske nije bilo u granicama NDH-azije.

da je sve to ipak FARSA,dokazuje momentalno politicko stanje na tim prostorima.

naime,pravni nasljednig NDH-azije je,polako..ko ne sidi nek sidne il nek se uhvati za nesto.. :-D :-D

krecemo,znaci pravni nasljednik NDH-azije je tzv.REPUBLIKA SMRTSKA..

sa glavnim gradom,banjalukom,koja je i '41 bila prestolnica NDH-azije..


znaci,dodik i ekipa nek posalju tu tuzbu direktno u banske dvore..u banjaluci.. :-D :-D


Čekaj malo.
Znači u "Republici Smrtskoj" je danas platežno sredstvo KUNA.
A Kuna NIJE platežno sredstvo u Rebpublici Hrvatskoj.
A od kada ono datira Kuna?
Pretpostavljam da je to bila novčana jedinica u doba Kralja Zvonimira 1102. godine ili se varam 8)
A činovi u vojsci? Jesu li činovi satnik, nadporučnik, bojnik u RS ili u Hrvatskoj?
I kada su se ti činovi koristili ranije. U Socijalističkoj Republici Hrvatskoj, u NDH ili opet možda za vreme kneza Branimira???
Hoćemo li još malo?
Da li ova današnja zastava Hrvatske više liči na onu iz doba Tita i SR Hrvatske (1945-1990) ili na onu iz vremena NDH???
A novohrvatski govor, kao što su: glasovanje, munjovod, samokres, štovani, gledatelji...
Da li se tako govorilo pre 900 godina tj. u vreme pretposlednje hrvatske države, za vreme NDH ili za vrem SR Hrvatske.
Da li se tako danas govori u Hrvatskoj ili u BiH tj. u Republici Srpskoj???

Hoćeš još???
Mislim da nema potrebe i da si dobro shvatio čega i koje države je "naslednik" današnja Republika Hrvatska?
A kao takva... pa pored novčane jedinice, zastave, činova, govora... mogla bi da nasledi i neke obaveze... šta misliš o tome???
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top