ODLICNA SF KNJIGA

Ajmo po redu 8)

Den Simons - Hiperion je odlican ali obavezno procitaj i nastavak tj knjige Endimion i Uspon Endimiona

A.Klark - Odiseje su odlicne ali ni ciklus o Rami nije nista gori a tek Rajski vodoskoci, Kraj detinjstva ...... ima ih mnogo :)

Najbolja SF knjiga Isak Asimov - Bogovi Licno.
 
Skeptik:
Ajmo po redu 8)

Den Simons - Hiperion je odlican ali obavezno procitaj i nastavak tj knjige Endimion i Uspon Endimiona

A.Klark - Odiseje su odlicne ali ni ciklus o Rami nije nista gori a tek Rajski vodoskoci, Kraj detinjstva ...... ima ih mnogo :)

Najbolja SF knjiga Isak Asimov - Bogovi Licno.
 
Skeptik:
Ajmo po redu 8)

Den Simons - Hiperion je odlican ali obavezno procitaj i nastavak tj knjige Endimion i Uspon Endimiona

A.Klark - Odiseje su odlicne ali ni ciklus o Rami nije nista gori a tek Rajski vodoskoci, Kraj detinjstva ...... ima ih mnogo :)

Najbolja SF knjiga Isak Asimov - Bogovi Licno.
Da, da. Ima puno dobrih knjiga ali sta bi mi bez Polarisa? :P
 
ender:
i sve ostale knjige od karda nisu lose,ali zavisi koji zanr sf-a volis
Pa koji zanrovi postoje?
Ja sam iz moje biblioteke procitala sve sf knjige,svojevremeno, a posle sam procitala jos neke od mog prijatelja (odatle Enderova igra i Govornik za mrtve).
Malo je ljudi koji dele interesovanje za sf.Barem ih ja malo poznajem.
Moj brat naprimer. On ne voli Klarka jer mu je preopsiran u tehnickim detaljima, dok ja volim sto sve lepo objasni.

Evo setila sam se "Kolevka za cica macu" ,jos jedna dobra knjiga,ali ne secam se autora.
 
kolevka za cica macu - mislim da je kurt vonegat niko ne pominje autostoperski vodic...-daglas adams, nije vreme za heroje sem landval, sve od teri praceta. novo od a. klarka- okidac (visoka tehnologija u naoruzanju). sve od klarka, definitivno sve. novo - filip pulman - trilogija severna svetlost, cudotvorni noz , trece ne mogu da se setim
 
Gill Galad:
A sta kazete na Frenka Xerberta i njegov opus.
Posebno na 6 knjiga iz serijala Dina pustinjska planeta.

Moze i Asimov sa Zaduzbinom.

Za Xerberta ne znam ali Herbert nije los ma nije mu los ni sin a izgleda da je i unuk sasvim OK pisac, genetika je cudo :wink: BTW jedva cekam da Anderson i B.Herbert konacno zavrse sa Batlerijanskim Dzihadom (ostala je jos treca knjiga) pa da napisu nastavak Kapitol Dine, to bi bila sedma knjiga pomenutog serijala kojim bi se isti zavrsio posto je ovako ostao prilicno nedorecen.


Uff ima Asimov mnogo bolje stvari od Zaduzbine, ustvari hiper-serijala Roboti-Carstvo-Zaduzbina, sve u svemu 15 knjiga plus tri nastavka koja su pisali Benford, Ber i Brin (treba procitati i njihova originalna dela posto su odlicni pisci i BTW naucnici :wink: ) a sam Asimov je svojevremeno o Trilogiji za ZAduzbinu rekao :" 'Čitao sam je sa rastućom napetošću. Neprestano sam očekivao da će se nešto dogoditi, ali nikad ništa nije. Sva tri toma, ukupno gotovo četvrt miliona reči, sastojala su se od misli i dijaloga. Nigde akcije. Nigde fizičkog uzbuđenja."
 
NaraYan:
Skeptik:
Ajmo po redu 8)

Den Simons - Hiperion je odlican ali obavezno procitaj i nastavak tj knjige Endimion i Uspon Endimiona

A.Klark - Odiseje su odlicne ali ni ciklus o Rami nije nista gori a tek Rajski vodoskoci, Kraj detinjstva ...... ima ih mnogo :)

Najbolja SF knjiga Isak Asimov - Bogovi Licno.
Da, da. Ima puno dobrih knjiga ali sta bi mi bez Polarisa? :P

Bogovi Licno nisu na Polarisovom CD-u cak i mislim da ih polaris nije ni izdao kod nas. :P
 
animsaj:
ender:
i sve ostale knjige od karda nisu lose,ali zavisi koji zanr sf-a volis
Pa koji zanrovi postoje?
Ja sam iz moje biblioteke procitala sve sf knjige,svojevremeno, a posle sam procitala jos neke od mog prijatelja (odatle Enderova igra i Govornik za mrtve).
Malo je ljudi koji dele interesovanje za sf.Barem ih ja malo poznajem.
Moj brat naprimer. On ne voli Klarka jer mu je preopsiran u tehnickim detaljima, dok ja volim sto sve lepo objasni.

Evo setila sam se "Kolevka za cica macu" ,jos jedna dobra knjiga,ali ne secam se autora.


Imas puno zanrova sve zavisi od ukusa,ja licno volim space-operu mada kazu da je to najgori sf.
 
Anonymous:
NaraYan:
Skeptik:
Ajmo po redu 8)

Den Simons - Hiperion je odlican ali obavezno procitaj i nastavak tj knjige Endimion i Uspon Endimiona

A.Klark - Odiseje su odlicne ali ni ciklus o Rami nije nista gori a tek Rajski vodoskoci, Kraj detinjstva ...... ima ih mnogo :)

Najbolja SF knjiga Isak Asimov - Bogovi Licno.
Da, da. Ima puno dobrih knjiga ali sta bi mi bez Polarisa? :P

Bogovi Licno nisu na Polarisovom CD-u cak i mislim da ih polaris nije ni izdao kod nas. :P
Ma ja nisam chitao 'Bogove' ali, opet, shta bi mi bez Polarisa.
 
NaraYan:
Anonymous:
NaraYan:
Skeptik:
Ajmo po redu 8)

Den Simons - Hiperion je odlican ali obavezno procitaj i nastavak tj knjige Endimion i Uspon Endimiona

A.Klark - Odiseje su odlicne ali ni ciklus o Rami nije nista gori a tek Rajski vodoskoci, Kraj detinjstva ...... ima ih mnogo :)

Najbolja SF knjiga Isak Asimov - Bogovi Licno.
Da, da. Ima puno dobrih knjiga ali sta bi mi bez Polarisa? :P

Bogovi Licno nisu na Polarisovom CD-u cak i mislim da ih polaris nije ni izdao kod nas. :P
Ma ja nisam chitao 'Bogove' ali, opet, shta bi mi bez Polarisa.

Imali mnogo losiji uvid u svetski SF, ma Zivkovic je definitivno faca i van ovih prostora kad je SF u pitanju ( http://www.fantasticmetropolis.com )
Inace nadji Bogove obavezno.
 
Volim SF knjige i preporucio bih svima "Ja sam legenda"
od Ricarda Metisona.Knjiga je nesto izmedju sf-a i horora,fenomenalna je jednom recju.Tesko se nalazi ali ko voli fantastiku nace sigurno nacin da je nadje.Ja imam jedan primerak.


Ko voli SF knjige,rock muziku itd. neka pise na:

culturesmile@yahoo.com



 
ajde pomozite ako je neko citao kapiju kako se zove pisac al romani o kapiji su super!
i samo da vas pitam posto ja volim i epsku fantastiku kao i naucnu fantastiku dali je neko citao tocak vremena kod nas su izasle samo prve dve knjige od 10 koliko je izaslo od ukupno 12 koliko je autor rekao da ce biti (znaci valjda pise te preostale dve?)
i samo da pozdravim sve sf i ef pobornike sa fiction rules! :D :D :P :P :!: :!:
 
Krcko Orashchic:
Gill Galad:
A sta kazete na Frenka Xerberta i njegov opus.
Posebno na 6 knjiga iz serijala Dina pustinjska planeta.

Moze i Asimov sa Zaduzbinom.
dina ima 12 knjiga fali ti znaci jos sest da procitas.
ps. izvini nije zlonamerno

Dina ima od set do 12 knjiga zavisno od izdavaca. U originalu Dina stvarno ima samo 6 delova i to su Dina, Mesija Dine, Deca dine, Bozanski car Dine, Jeretici Dine i Kapitol Dina. Problem nastaje sto se obicno prvi deo Dina deli u tri dela: Dina, Muad'Dib i Prorok (ovo je slucaj npr na Polarisovom CD-u) i Deca Dine i Kapitol Dina se isto tako cesto dele na dva dela a ponekad se dele i Jeretici i Car pa se dobije citavih 12 knjiga.
BTW Brajan Herbert i Kevin Anderson bi trebali da napisu i sedmu knjigu iz serijala Dina po beleskama Frenka herberta (Brajan je njegov sin), a trenutno su napisali tri knjige iz serije Preludijum za Dinu (Kuca Atreida, Kuca Harkonen i Kuca Korino, prva izasla kod nas opet u dva dela) i serijal Legende Dine za sada dve knjige Batlerijanski Dzihad i Krstaski pohod Masina (prevode uzeti uslovno posto se niko nije jos potrudio da ih prevede kod nas :wink: ) a u septembru treba da izadje i treca Bitka za Korin i posle toga se bacaju na posao oko nastavka same Dine. Inace pomenute knjige su odlicne i toplo ih preporucujem.


Sto se tvog drugog pitanja tice autor serijala Kapija je Frederik Pol iance preporucujem ti njegove knjige Reklamokratija (u saradnji sa Sirilom Kornblutom) i nastavak Rat Trgovaca.
 
Krcko Orashchic:
ajde pomozite ako je neko citao kapiju kako se zove pisac al romani o kapiji su super!
i samo da vas pitam posto ja volim i epsku fantastiku kao i naucnu fantastiku dali je neko citao tocak vremena kod nas su izasle samo prve dve knjige od 10 koliko je izaslo od ukupno 12 koliko je autor rekao da ce biti (znaci valjda pise te preostale dve?)
i samo da pozdravim sve sf i ef pobornike sa fiction rules! :D :D :P :P :!: :!:
mislim da je kapiju pisao Frederik Pol.Mislio sam da znam dosta o SF-u,al vi ste ljudi fantomi.Preporucujem bracu Strugacki,Arkadij i Boris.Doobri su :lol: :lol: :lol:
 
Krcko Orashchic:
ajde pomozite ako je neko citao kapiju kako se zove pisac al romani o kapiji su super!
i samo da vas pitam posto ja volim i epsku fantastiku kao i naucnu fantastiku dali je neko citao tocak vremena kod nas su izasle samo prve dve knjige od 10 koliko je izaslo od ukupno 12 koliko je autor rekao da ce biti (znaci valjda pise te preostale dve?)
i samo da pozdravim sve sf i ef pobornike sa fiction rules! :D :D :P :P :!: :!:

POL FREDERIK rula :twisted:
 
:lol: :lol: :lol:
Frederik Pol (u originalu Frederik Pohl tek da ne bude zabune sta je prezime a sta ime :wink: ) je autor sa verovatno najvise promasaja u SF svetu. Doduse kod nas je od njega prevedeno samo ono sto valja i tih par naslova i jesu sve sto iz njegovog opusa treba procitati.
Znaci tvrdnja da doticni "rula" moze da bude istinita samo ako sedi u avionu koji rula po pisti.
:lol: :lol: :lol:
 

Back
Top