Malla pomoć, please....?!

lima

Aktivan član
Poruka
1.626
Kupim ja novi hard i lepo sve zamenim, instaliram Windows i sve super radi... Ubacim disk sa drajverima kad ono neće skoro ni jedan da se instalira... a iste te diskove sa drajverima sam koristio i pre i radilo je sve ok...Neki drajveri se i instaliraju, ali kao da ih nisam ubacio... Tako NPR drajver za SOUND CARD se instalira, ali zvuka nema... Re-instaliram ja Windows ono opet isto... Zovem servis i oni mi kažu da promenim mesto džamperu (na hardu piše da treba da bude na prvom)... Probam ja na prvo, drugo, svih pet mogućnosti i ono i dalje sve isto... (sem na trećem kada se ne podiže OS). Skinem ''skroz'' džamper ono opet sve radi super, ali i dalje ne mogu da instaliram drajvere... A interesantno je i to da ne mogu da pustim comp da radi na STAND BY-u, jer je to dugme ''zamagljeno'' tj kao da je već aktivirano... Interesuje me sada da li je problem u novom HDD-u, BIOS-u...?! Inače grafička, zvučna i sve ostalo je integrisano (matična ASUS)... Samo je modem posebno i jedino drajver za njega mogu da instaliram i da on radi NORMALNO...
 
Mogao si da kažeš koja ploča je u pitanju jer ''matična ASUS'' baš i ne govori puno.
Kako to misliš neće da se instaliraju? Objasni šta to neće da radi. Neće da se pokrene instalacija, prekine se ili... Koji win. koristiš?
Pročitaj readme fajlove na cd-u( jesi li probao instalaciju drajvera sa / bez service pack-a, možda je u tome problem )...
 
Znači, sve to što neće da radi je na jednom disku?
Ajd' prebaci drajvere s cd-a na hard disk pa onda probaj instalaciju. Ako ne znaš tačno koji su, iskopiraj ceo cd na hdd, pa mu pokreni autorun...
Redosled instalacije: čipset, grafička, ostale integrisane komponente, pa svi ostali uređaji...
A koja ono ploča beše ???

Ups! Zaboravih... Pri instalaciji Win. si naravno uradio full format ? Ako nisi, odradi sada checkdisk( desni klik na drive, pa Properties, pa pod tools : Check now... ).
 
Nisu svi drajveri na istom disku... A SP2 mi se instalira zajedno sa Windows-om... Shto se tiche maticne znam da je ASUS i da ima nesto X u oznaci, ali ne znam tachno (ovo pishem sa mobilnog)... Videcu kasnije pa cu da dopishem... Da li je moguce da je problem u tome sto nisam uradio taj Full Format...?
 
Kao što Oggy reče, verovatno nije do hdd-a.
Prilično je čudno, doista. Nego, taj win cd... Jesi li njega koristio pre? Kažeš da su ti drajveri radili, ali da li je taj windows pre radio kod tebe? Jel' znaš tačno šta je rađeno sa diskom? Da li je rađeno nešto drugo sem integracije SP2? Neka tweak-ovanja ? Možda da probaš sa drugim diskom, u toku instalacije naravno odradiš formatiranje, pa onda inst. drajvera spomenutim redosledom, restartovanje posle svakog drajvera ( čak i kada ne traži od tebe restart )...
 
lima:
A interesantno je i to da ne mogu da pustim comp da radi na STAND BY-u, jer je to dugme ''zamagljeno'' tj kao da je već aktivirano...
jedno pitanje:
Pri instalaciji dali si formatirao hard disk i sve njegove particije ?
Pošto je prva instalacija windowsa na nov neparticionisan i neformatiran hdd , morao si prvo napraviti particije i formatirati ih i to obavezno u Full format pre instalacije windowsa .
Pre svega mogao bi prvo da resetuješ BIOS na ploči , izvadiš bateriju na minut pa je vratiš natrag , pa zatim pogledaš da vidiš kako ti BIOS vidi HDD, možda kada si promenio hdd , možda bios tada nije video prave parametre novog hdd-a . Iskreno ovo tvoje mi liči na to da ti ulaziš sa ograničenim acauntom u windows.proveri sve ovo.
 
Interesantno , ja ne vidim ništa smešno u tome što neko koristi nelegalan Windows . Jeste da nam je država i stanje u njoj takvo kakvo jeste ,. i da narod koji živi ovde jedva sastavlja kraj sa krajem pa je prinuđen da se dovija na svakakve načine da preživi dan i dočeka sledeći , Naravno je da taj narod ne može da odvoji toliko para za jedan legalan Windows , naravno tome doprinosi i cena toga Windowsa koja bi inače mogla da bude i simbolična da je neko u ovoj državi odradio svoj posao kako treba. Pazi nemoj da me shvatiš pogrešno nisam ja tamo neki pobornik legalizma , ali dolaze nam uskoro vremena da ko nema legalan OS neće smeti da upali komp i da izađe na internet jer će ga tamo čekati policija.
 
@snejks: Pa nema ništa ni tužno u tome. I sam M$ je svestan nerealnosti cene svojih proizvoda što se vidi iz toga kakve sisteme zaštite od kopiranja koriste( praktično nikakve ). Što se tiče tih novih vremena, ne bih se previše opterećivao time... Ne verujem da će se to ikada dogoditi.
U vezi komentara... Ako pročitaš post-ove videćeš da je čoveku već predloženo da uradi to što si mu rekao. Ja sam prosto prokomentarisao onaj deo sa nelegalnim win. jer se obično takav podrazumeva... Nasmejao sam se... Ali bez zle namere... :)
 

Back
Top