Realnost

Enfroz2891.

Iskusan
Banovan
Poruka
5.907
Da li imate svest o svojim ogranichenjima/mogucnostima?
Da li ste realni spram svojih kvaliteta koje mozete drugima da ponudite?
Ja sam uvek za sebe mislio da sam realan u veze svojih kvaliteta/ogranichenja...ali to je nevazno.
Sushtina koju zelim da pitam je :da li smatrate da ste dovoljno dobri za bilo koga ko vam se dopadne ili idete forom "ogranichenja"tipa on/ona je suvishe dobrar/ra za mene?
Ili mislite da takva nekakva ogranichenja nisu realna nego se ljudi jednostavno nadju?
?
 
Jeste klise, al ukoliko postoji dovoljno jaka zelja (ljubav?)onda ogranicenja ne postoje. Ogranicenja su samo u glavi. Ukoliko je doticna/doticne osobe vredna truda, mogucnosti su neogranicene. Realnost je ono sto ti prvi prihvatis pa prezentujes drugima kao takvu. Realnost krojis sam. Ne postoji nesto kao 'previse dobra za tebe' bar sa mog aspekta. Ili je za tebe ili nije. Ogranicenja o kojima ti pricas su za mene kompleksi. S druge strane, ne treba ni precenjivati samog sebe, to je izraz gluposti i nesigurnosti. Jednostavno biti svestan svojih kvaliteta, prihvatiti svoje mane i biti spreman na kompromis i trud.
 
Pogresno pitanje za mene. Zbog pogresne kombinacije horoskopskog znaka i podznaka, niko mi ne deluje dovoljno zastrasujuce ni dovoljno respektabilno da bih razmisljao o svojim ogranicenjima :)

Naravno, svestan sam svojih mana i ako za nesto nisam, onda nisam i ne stidim se toga. Sto se tice pitanja o tome smatram li da sam dovoljno dobar za onoga ko mi se dopadne....da, smatram uvek, osim sto uvek imam svest o tome da velike socijalne razlike i totalno razliciti socijalni miljei iz kojih poticemo ja i osoba koja mi se dopada, mogu i stvaraju nepremostive razlike za neki trajniji i sadrzajnij odnos.
 
Enfroz2891.:
Da li imate svest o svojim ogranichenjima/mogucnostima?
Da li ste realni spram svojih kvaliteta koje mozete drugima da ponudite?
Ja sam uvek za sebe mislio da sam realan u veze svojih kvaliteta/ogranichenja...ali to je nevazno.
Sushtina koju zelim da pitam je :da li smatrate da ste dovoljno dobri za bilo koga ko vam se dopadne ili idete forom "ogranichenja"tipa on/ona je suvishe dobrar/ra za mene?
Ili mislite da takva nekakva ogranichenja nisu realna nego se ljudi jednostavno nadju?
?
Da! Mislim da sam dovoljno dobra, pametna, lepa i fina za svakog ko mi se dopada...... A da li ću se nekome dopasti ili ne, to ne zavisi samo od mojih vrlina/mana već i od karaktera, vaspitanja, pogleda na svet, emocionalne zrelosti....te druge osobe. Jer lepota nije samo u očima posmatrača, već i u njegovoj glavi.....
 
Enfroz2891.:
Da li imate svest o svojim ogranichenjima/mogucnostima?
Da li ste realni spram svojih kvaliteta koje mozete drugima da ponudite?
Ja sam uvek za sebe mislio da sam realan u veze svojih kvaliteta/ogranichenja...ali to je nevazno.
Sushtina koju zelim da pitam je :da li smatrate da ste dovoljno dobri za bilo koga ko vam se dopadne ili idete forom "ogranichenja"tipa on/ona je suvishe dobrar/ra za mene?
Ili mislite da takva nekakva ogranichenja nisu realna nego se ljudi jednostavno nadju?
?

Krpa nadje zakrpu.... :D
 
mislim da svako od nas ima neku neracionalnu percepciju o sebi, koja nam stvara nesigurnost. ali bitno je da smo svesni toga, lakse je resimo...
cesto nam se dogadja, da nas zivot spoji sa osobama sa kojima i nismo bas kompatibilni, ali i to nam sluzi necemu. oblikuje i sprema nas za ono sto nam predhodi...
na kraju se tako lepo sklopi mozaik...prava osoba u pravo vreme...i prestanes sebi postavljati takva pitanja...
 
isprazno=zanimljivo....nazalost tuzna realnost 4uma:(
Pa moje teme i onako ne opstaju dugo....ebiga kad nisam klinka od shesnaest leta pa da me napushavaju na tries strana(:
Ja teme i onako postavljam tek da vidim shta ce mudri ljudio da nalup...napishu.
 
Enfroz2891.:
Da li imate svest o svojim ogranichenjima/mogucnostima?
Da li ste realni spram svojih kvaliteta koje mozete drugima da ponudite?
Ja sam uvek za sebe mislio da sam realan u veze svojih kvaliteta/ogranichenja...ali to je nevazno.
Sushtina koju zelim da pitam je :da li smatrate da ste dovoljno dobri za bilo koga ko vam se dopadne ili idete forom "ogranichenja"tipa on/ona je suvishe dobrar/ra za mene?
Ili mislite da takva nekakva ogranichenja nisu realna nego se ljudi jednostavno nadju?
?


Froz svaka cast na temi. Odlichna je..:)

Mislim da nisam realna i da me treba dobro isprepucati jer i dalje verujem da mogu da dobijem sve shto pozelim. I toliko sam duboko ubedjena u to da i mene vrlo pochinje da zabrinjava...
Kada mi se neko dopadne u stanju sam strashno daleko da idem (chekam, uvlachim mu se pod kozu itd, dok ga ne dobijem(naravno diskretno) )...mada to zaista jedno 8, 9 godina nisam uradila, niti se osetila da mi se neko toliko svideo.
Nikad nisam polazila kada mi se neko svidja od sebe, nego od drugog. Kada mislim da se neko uklapa u profil mushkarca za koji ja mislim da bi mi odgovarao, jednostavno znam da cu ga imati kad tad. Kad udjem u vezu , krecem da se preispitujem.
Deshava se da se osecam inferiorno zbog raznoraznih stvari, ali mi to deluje vrlo stimulativno. Izazov da budem bolja nego shto jesam, na odredjenom polju, na kom se osecam slabo. E sad to moze da bude mach sa 2 oshtrice, i da izazove frustracije, narochito kada postoji veca razlika izmedju ciljeva i trenutne situacije, ali sam se do sada poprilichno dobro drzala.
I da odgovorim na sushtinsko pitanje...Mislim da ne postoji bolja ili loshija osoba. Postoji samo neko ko nam vishe ili manje odgovara u periodu zivota u kom se nalazimo. Svi mi imamo odredjene kvalitete , i srazmerno sa tim i mane. Pitanje je samo chije mane mozemo da tolerishemo.

Sve u svemu kad malo bolje razmislim, sve vezano za emocije, dok smo u vezi je na iracionalnom nivou. Skroz racionalno mozemo da sagledamo neku situaciju tek kad smo sami (van veze).
 
Po pitanju veze , zaista nikad nisam razmisljala o tome kad mi se neko svidi...
...ali sam uverena da se sve moze postici ako si dovoljno uporan....

...Ne znam , kad sam ja u pitanju na kraju cesto simpatije ispadnu obostrane , pa nema razloga da se nesto preispitujem posto sam navikla na to.....ali naravno , ne mora da znaci da ce to uvek biti tako...
 
imam ogranicenja,i mislim da se cesto potcenjujem - jer sam takva da idem cesto na sve ili nista i da sam perfekcionista za neke stvari.
i uvek polazim od sebe,sta je to sto ja mogu i sto imam da ponudim,onda razmisljam sta na osnovu toga mogu da ocekujem,i onda se uvek nekako sjebem jer ne mislim da sam dovoljno dobra :lol:
i to je losa osobina - jer samu sebe svesno sputavam.kao sto sam jezike kad sam ucila uvek progovarala tek kad bih ih odlicno znala,kao sto sam sve stvari pocela aktivno da radim tek kada sam se osetila dovoljno sigurno u sebe po pitanju njih - takva sam i ovde,nazalost...jednostavno se osecam lose ako izneverim sopstvena ocekivanja ili ako nisu na nivou...pa se cesto u samom startu udaljim.

a ko pokusa i veruje,na kraju uspe,samo to meni uvek dodje kasno iz dupeta u glavu :roll:
 
Enfroz2891.:
Da li imate svest o svojim ogranichenjima/mogucnostima?
Da li ste realni spram svojih kvaliteta koje mozete drugima da ponudite?
Ja sam uvek za sebe mislio da sam realan u veze svojih kvaliteta/ogranichenja...ali to je nevazno.
Sushtina koju zelim da pitam je :da li smatrate da ste dovoljno dobri za bilo koga ko vam se dopadne ili idete forom "ogranichenja"tipa on/ona je suvishe dobrar/ra za mene?
Ili mislite da takva nekakva ogranichenja nisu realna nego se ljudi jednostavno nadju?
?
Da svestan sam svojih mogućnosti i imam prilično realnu sliku o sebi... Ali, kontradiktorno tome, dešavalo se i da se malo precenim, pa onda neminovno dođe do razočarenja i do dodira sa majčicom zemljicom... :lol:
 
Banshee:
imam ogranicenja,i mislim da se cesto potcenjujem - jer sam takva da idem cesto na sve ili nista i da sam perfekcionista za neke stvari.
i uvek polazim od sebe,sta je to sto ja mogu i sto imam da ponudim,onda razmisljam sta na osnovu toga mogu da ocekujem,i onda se uvek nekako sjebem jer ne mislim da sam dovoljno dobra :lol:

Tako sam i ja razmi$ljao pa evo vidi me gde sam zavr$io... Na forumu!


Banshee:
pitanju njih - takva sam i ovde,nazalost...jednostavno se osecam lose ako izneverim sopstvena ocekivanja ili ako nisu na nivou...pa se cesto u samom startu udaljim.

Prokleti i neizlechivi egoizam :)

Mali chovek zheli preko crte
Preko crte zheli, ali nesme
 
znaci, kad sam jednom pris'o jednoj pevacici... i posle nekoliko minuta pres'o na stvar, ona mi je samo rekla: ali decko... ti si nerealan... i posle sam shvatio da ona samo nije kapirala moj vrcavi smisao za humor... e, znaci, zasto bi' sebe sputavao? svi smo mi ljudi... i niko nije vredniji od mene, niti sam ja vredniji od bilo koga... u svakoj osobi se krije nesto jedinstveno, predivno... samo treba pronaci i probuditi to... zasto sam ja ovo napisao? nek' sam proklet... vraticu se na otvaranje tema...
 
...desavalo mi se da pomislim za nekog muskarca da je bolji covek od mene...i to mi je izazivalo grizu savesti i zelju da se trudim da budem bolja...
...desavalo se i da pomislim da sam ja bolja od nekog...

Meni su to normalne misli i javljaju mi se i u braku. Svest o tome da se bolje ili losije ponasam od njega u nekom trenutku naseg braka, pomaze mi da se korigujem.

Moje nacelo je da nisam bolja od drugih ljudi. Ne volim da se uzdizem iznad nekog...mada desi se i to...
 
Butterflies And Hurricane:
Froz svaka cast na temi. Odlichna je..:)

Mislim da nisam realna i da me treba dobro isprepucati jer i dalje verujem da mogu da dobijem sve shto pozelim. I toliko sam duboko ubedjena u to da i mene vrlo pochinje da zabrinjava...
Kada mi se neko dopadne u stanju sam strashno daleko da idem (chekam, uvlachim mu se pod kozu itd, dok ga ne dobijem(naravno diskretno) )...mada to zaista jedno 8, 9 godina nisam uradila, niti se osetila da mi se neko toliko svideo.
Nikad nisam polazila kada mi se neko svidja od sebe, nego od drugog. Kada mislim da se neko uklapa u profil mushkarca za koji ja mislim da bi mi odgovarao, jednostavno znam da cu ga imati kad tad. Kad udjem u vezu , krecem da se preispitujem.
Deshava se da se osecam inferiorno zbog raznoraznih stvari, ali mi to deluje vrlo stimulativno. Izazov da budem bolja nego shto jesam, na odredjenom polju, na kom se osecam slabo. E sad to moze da bude mach sa 2 oshtrice, i da izazove frustracije, narochito kada postoji veca razlika izmedju ciljeva i trenutne situacije, ali sam se do sada poprilichno dobro drzala.
I da odgovorim na sushtinsko pitanje...Mislim da ne postoji bolja ili loshija osoba. Postoji samo neko ko nam vishe ili manje odgovara u periodu zivota u kom se nalazimo. Svi mi imamo odredjene kvalitete , i srazmerno sa tim i mane. Pitanje je samo chije mane mozemo da tolerishemo.

Sve u svemu kad malo bolje razmislim, sve vezano za emocije, dok smo u vezi je na iracionalnom nivou. Skroz racionalno mozemo da sagledamo neku situaciju tek kad smo sami (van veze).


ovo je ljepo napisano ..ja bih srz toga svega svela u jedan aforizam...nitko nije perfektan dok se ne zaljubis u njega....mislim da nam to sve kaze :wink:
 
Realno: niko mi nije ravan. :)
Imam svoje kriterijume, postavljene spram svesti o sebi, mogu da ih korigujem u zavisnosti od osobe i situacije, ali se uvek kreću u nekom tom domenu...
Mnogo toga mogu da pružim, ali isto tako znam koja je moja loša strana i cenim kad neko to ume da istrpi, ili još bolje - prihvati.
Poenta je zaista u prihvatanju i traženju kompromisa.
Nemam ograničenja u smislu da neko nije dobar za mene. Svako ko mi se dopadne je dobar za mene do trenutka dok se ja ne uverim u suprotno.
A ako ne dođe do realizacije veze, ne gledam na to kao na to da neko nije bio dobar za nekoga, nego jednostavno... loša spojka...
 
Nema vece greske od misljenja da nisi dovoljno dobar za nekoga, iako i sama ponekad koristim taj model... Tja, lakse je odustati, nego biti odbacen... Lakse, i potpuno pogresno...
 

Back
Top