Taksa i Credit History

vrtilo

Početnik
Poruka
5
Zanima me ako neko zna, da li iznos para koje si prijavio kao zaradu kada si prijavljivao taksu utice na kreditnu i storiju i kako?
takodje koje su jos tajne da se ima dobar credit score a da ne pise u instrukcijama i pravilnicima?
Hvala!
 
vrtilo:
Zanima me ako neko zna, da li iznos para koje si prijavio kao zaradu kada si prijavljivao taksu utice na kreditnu i storiju i kako?
takodje koje su jos tajne da se ima dobar credit score a da ne pise u instrukcijama i pravilnicima?
Hvala!

taxa nema veze sa kreditom..
samo placaj kartice na vreme....
ne placaj ceo iznos...nego svaki mesec...tako najbrze podizes kredit
ako imas preko 680 score...to je ok
700+ imas koliko i kad hoces kredit :D
 
south:
taxa nema veze sa kreditom..
samo placaj kartice na vreme....
ne placaj ceo iznos...nego svaki mesec...tako najbrze podizes kredit
ako imas preko 680 score...to je ok
700+ imas koliko i kad hoces kredit :D

Ne bih se slozila sa ovim da ne placa ceo iznos kredit karte...ja studiram finansije i bas imam predmet credit managment i profa kaze da je najbolji nacin da napravis dobar score i kredit tako sto ces kad dobijes statement za credit kartu sve ispltiti - znaci sve sto potrosis u jednom mesecu platis na kraju meseca...stavljas im do znanja da imas te pare koje trosis...posle kad nabijes dobar score onda mozes polako da otplacujes, ali NIKADA nemoj da placas minimum naveden u statmentu.
Also, kupis auto na credit je najbolji nacin za pravljenje credit istorije, jeste da dobijes veliku kamatu jer si pocetnik i nemas kredit istoriju , ali uradis refinance posle godnu dana i dobijes normalnu kamatu posle toga.
 
kao i sve ostalo u US,to ne pise nigde...niti ce iko to da ti kaze
to je malo previse komplikovano i nema jasne formule...ma kako oni to prikazivali...
jel, svi ste culi npr. da su detetu od 7 godina odobrili kredit?? :shock:

najbrzi nacin da popravis ili napravis kredit je da ne placas sve odjednom...
jer za svako placanje dobijes odredjene poene...
kad platis sve odjednom...sta ces sledeci mesec da platis?..
oni obracunavaju kamatu po odredjenim datumima,svaka banka ti salje svoja pravila...sitnim slovima,negde u cosku ;) ...

kad kupujes vece stvari,kuci i to...najbolje je da otplatis sve kartice
daju ti prvu karticu na $500 i onda sledecih 5 dobijas manje,vise na isti iznos :shock:
ako zelis vece credit line od postojecih....stavi par hiljada na CD..na 3-6 meseci,..i dobices u 3 meseca ..ponude na $10.000...

i nikad ne trosi sa kartice,ako ne moras

ovo su sve moji primeri,sto sam radio..i kad nisam pravio dovoljno para..
pa sam dogurao do $70.000 u karticama..u roku od 2 godine
 
Zavisi sta kupujes.
Ako kupis recimo namestaj vredan nekoliko hiljada dolara, onda je pametno uzeti ga na kredit, posebno zato sto vecina prodavnica nudi 0% na godinu dana (ili manji period).

Ali kad su kreditne kartice u pitanju, tu definitivno treba placati pun iznos. Jer kamate nisu male.
 
znam...
ali ovaj sto je pitao je nov..i konta kako da napravi brzo kredit..
zato ono pisem...
jer njih interesuje da placas kamatu .....i onda si ok :roll:

a kad si u mogucnost, plati sve kesom,normalno
...ja to radim zadnjih 5 godina,i imam samo stan i kola na kredit,
ali kad sam dosao nije sve bilo sjajno...treba ti pare,ovo..ono
i onda te ubijaju sa kamatom...placao sam $1400 mesecno, minimum payment :shock:
uzas...i upropastio kredit od 750 c.score na 520 :sad:
 
Znam kako je.
Mi kad smo tek dosli u Ameriku smo placali 12% kamatu za auto. A na pickupa, koji je kupljen nedavno, smo dobili ispod 6%.
Jedino sto na kredit imamo je kuca, jedan od auta (ostala 3 su otplacena) i neki namestaj i TV.
 
Odlicna tema!!

Neko je pominjao CD racun i nisam sigurna da znam puno detalja o tome. Koliko mi se cini to je kada predas novac u banku i potpises ugovor da ga neces dirati izvestan vremenski period, a oni ti isplacuju kamatu na to? Da li mi to zovemo "orocavanje " novca?

U procesu gradjenja istorije, ne bi trebalo da apliciram na jako puno mesta za kreditnu karticu, jer sto vise ljudi proverava moj score, moji poeni idu dole ? Maksimalni broj "provera" ne bi trebao da je veci od 4iri, jer je to dozvoljeni maksimum?

Ne kasni sa isplatama je pravilo broj jedan, ali sada su mem momci zbunili - da li da isplacujem sve u potpunosti ( sto inace i radim) ili da placam minimum?

Kao proveravate svoj score? Da li je neko koristio www.creditexpert.com ?

I da, kako placate taksu? Znam, drzavna, federalna .. Obracun pa mozes da uplatis sebi za godinu dana ranije koliko otprilike ocekujes da ti bude taksa sledece godine...
Odakle zapocinjete taksu pocevsi od svih racuna i upisivanje u kolone, sta je sledeci korak ? Da li taksu radi "neko ko se razume" ili skinete obrazac sa neta ?
 
ok to sve, a sta je sa nama koji nemamo nikakvu kreditnu istoriju, nas ne svrstavaju niti u jednu grupu...Ja imam debitnu karticu ( prije svega nisam toliko dugo u Americi kao neki, ali debitnu karticu i ssn imam 4mj ) i sada imam na svoje ime telefonski racun za long distance, ali sada kada hocu da gradim kreditnu istoriju ne mogu, jer sam htjela da uzmem telefon na pretplatu na dvije godine na svoje ime i ne mogu, ustvari mogu, ali moram dati 500$ depozit koji bi mi vratili, a to svi znamo da nece vratiti nego ce da mi nekad odbiju od racuna, i plus sto bih mroala dati za telefon i ostalo, znaci da bih sada imala telefon moram min da platim 700$, plus sam aplicirala za kreditnu karticu za ljude sa losom ki ili bez ki i odbili su me jer nema Vlada kao informacije o meni...Pa eto ovi sto to studiraju ili oni koji znaju neka kazu ponesto jako ce mi pomoci, s tim da mi je nina_lion vec neke stvari privatno govorila, ali dodatni savjet ce dobro doci...Hvala
 
ok to sve, a sta je sa nama koji nemamo nikakvu kreditnu istoriju, ...

moras da kupis nesto na kredit, ali da te ne finansira prodavac, vec banka
kola, kompjuter, sta god, pa ako treba i da nadjes nekoga da garantuje
znaci, cim kupis kola na kredit, mogu i polovna od 5000, koliko za mesec-dva ti stizu ponude za razne kreditne na po 1000$; prodje 3 meseca dignu na 1500$, i tako... znaci, mora cosigner i moras da imas stalan prihod; e, sad veca primanja, skuplji auto, veci limit... najbolje da kupis nova kola, hehe... inace, sta ce ljudima kreditna istorija, ako ne da bi kupili kucu/stan? znaci, para na paru, kredit na kredit, postepeno


ako zelis vece credit line od postojecih....stavi par hiljada na CD..na 3-6 meseci,..i dobices u 3 meseca ..ponude na $10.000..
stavim 2, na 3 meseca, pa mi ponude ___ sa kamatom ___? nesto sam skeptican...
 
Poslednja izmena:
Odlicna tema!!
U procesu gradjenja istorije, ne bi trebalo da apliciram na jako puno mesta za kreditnu karticu, jer sto vise ljudi proverava moj score, moji poeni idu dole ? Maksimalni broj "provera" ne bi trebao da je veci od 4iri, jer je to dozvoljeni maksimum?
pa da, godisnje; zamisli apliciras odjednom za 4 kartice... znaci, u nekoj frci si sa parama, i samo te odbiju uz obrazlozenje tipa preterana provera kreditne istorije/finansija itd,
excessive number of finance inquiries, excessive ratio of inquiries to open accounts,
sto se meni desilo kada mi je stari broj bio "kompromitovan" (navodno samo 4 poslednje cifre) -
znaci neko je pokusao da se okoristi mojim masterom, i plus da otvori racune u moje ime sa podacima koje je maznuo u banci ili masteru; prebacuju odgovornost jedni na druge...
mada mogu i da ti odgovore odbijajuci te; insufficient credit history, kao sto je meni stiglo skoro, posle cega sam uzeo jos jednu master valjda, sa aplikacijom/ponudom od pre nekoliko meseci (reservacionim kodom preko interneta)

kao sto rekoh, te aplikacije/ponude pocnu da stizu u sanduce cim kupis kola na kredu, pod uslovom da te banka kreditira preko dilera, a ne sam diler/prodavac, sto je jako vazno, jer mozes ti da se zaduzis po silnim prodavnicama kupujuci raznu robu, a da to nista ne doprinese kreditnoj istoriji; prodavnica mora da ima dil sa nekom bankom koja bi te zapravo kreditirala i obavestavala kreditni biro
 
Poslednja izmena:

Back
Top