Nestalo struje jutros...

jomini

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.113
...Dok mi je bio upaljen računar. Kad sam to video, isključio dovod struje da se ne šlogira pri dolasku. Došla struja nakon par sati, ja uključim struju, palim računar i eto iznenađenja. Kaspersky se ne podiže sa sistemom. Kad hoću manuelno da ga startujem, nekad mi izbaci prozor da je već aktivan, nekad ne. U System properties se vidi da KAV nešto radi, aktivan je, a i u System metrix-u se vidi da nešto radi Kaspersky. Idem na end process, ali odbija da to uradi... Šta se tu desilo o šta raditi?
 
Verovatno je samo izgubio "signalnu" ikonicu (dole desno na taskbar-u). Verujem da se zaista podiže sa sistemom, osim što nemaš ikonicu. Probaj negde u preferences ili options da "doteraš" ovu situaciju, ukoliko ne uspe - reinstalacija može da je povrati.

U krajnjem slučaju, deinstaliraš potpuno a onda fresh instalacija. S tim, što znam da bi da to izbegneš ... ali nestanak struje je očigledno onemogućio njegovo snimanje "settings" pa ne ume da povrati normalni start.

Trebalo bi da desnim klikom na neki fajl imaš opciju "Scan AV" ili nešto slično - znači, direktno skeniranje fajla provtiv virusa. Ako to radi - onda je to potvrda da je zaista aktivan.
 
Probao sam, nigde ne daje opciju skeniranja sa KAV. Sistem pokušava da ga podigne, ali ništa, pokušaj traje u nedogled. Buni me što mi neda ni na End process da prekinem te pokušaje, odnosno pokušaj da ga digne.
 
Sad sam uradio i System restore na dva dana pre ovoga što se deslio... I opet isto. Skenirao računar sa svim što imam i ništa nije pronađeno...
U Task menageru se vidi da KAV koristi 50% CPU usage... :?
 
Uzmi ovaj tekst i komandama copy-paste prebaci ga u notepad, sacuvaj ga na desktopu u vidu npr. sledecih ekstenzija ".txt", ".com", ".exe", i Kaspersky bi trebao da se oglasi:

X5O!P%@AP[4\PZX54(P^)7CC)7}$EICAR-STANDARD-ANTIVIRUS-TEST-FILE!$H+H*

Ukoliko se oglasi znaci da mu stalna zastita radi, ukoliko se ne oglasi nesto nije u redu sa Kasperskim, onda reinstal. Inace ovo je eicar test file.
 
marko antonije:
Uzmi ovaj tekst i komandama copy-paste prebaci ga u notepad, sacuvaj ga na desktopu u vidu npr. sledecih ekstenzija ".txt", ".com", ".exe", i Kaspersky bi trebao da se oglasi:

X5O!P%@AP[4\PZX54(P^)7CC)7}$EICAR-STANDARD-ANTIVIRUS-TEST-FILE!$H+H*

Ukoliko se oglasi znaci da mu stalna zastita radi, ukoliko se ne oglasi nesto nije u redu sa Kasperskim, onda reinstal. Inace ovo je eicar test file.
Joj, ne razumem ja to oko ekstenzija.... :(
Hvala u svakom slučaju...
 
Kolega majku mu, bar ovde nije problem..

Jednostavno je...

ovo sto je postavio Marko Antonije iskopiras u Notepadu i snimis na ponudjeno
Das ime recimo
Jomini
a ispod gdje je akstenzija imas vec ponudjenu extenziju txt

snimi taj dokument i tvoj AV program bi trebao da reaguje ako je u funkciji..

Dakle, ovo snimi u notepad i snimi kako sam vec napisao..
X5O!P%@AP[4\PZX54(P^)7CC)7}$EICAR-STANDARD-ANTIVIRUS-TEST-FILE!$H+H*
 
Pokušah maločas da reinstaliram KAV, ali ne da mi. Kaže moram prvo da ga ugasim... A kad uradim desni klik na neku ikonu i idem na Scan for viruses sa onom ikonicom KAV, izlazi prozor ''Kaspersky not running. Would you like to start this aplication?'' Znači nit' radi nit' ne radi, a nit' mogu da ga isključim a ni da ga pokrenem...
 
Idi u SERVICES i probaj da zaustavis servis "KAV".Ako nece probaj to isto iz safe moda pa probaj deinstalaciju, potrazi na njihovom sajtu obicno imaju resenje. A mozes i teh.podrsku da zoves, iskoristi kad si platio;)

btw
Ovo sa servisom sam samo za tebe probao i kod mene ga zaustavi i K mi postane zeleno(neradi), pretpostavljam da bi mogao da ga deinstaliram.
 

Back
Top