deca...

rile_laki_oblak

Iskusan
Poruka
5.346
nisam hteo da postavljam na drugom forumu, jer su previse neozbiljni... jako mi smeta to...

sta mislite vi, jel danasnjim klincima lakse nego sto je bilo klincima pre 20-30 godina? jel imaju lepse detinjstvo?

bas gledam sad nesto... sadasnji se klinci ne igraju onih igara... gucke.. klikeri... nema vise papirnih lutkica iz zabavnika... odece za iste... nema vise takvih stvari...
sad su vec sa 8-9 godina majstori u kompjuterskim igricama... mobilni telefoni... cimanja...

da li tako treba da bude? da li treba da bude jos izrazenije ili je i ovo previse?
 
Kako progres na polju nauke i tehnologije vijugavo leti kuglom zemaljskom, tako se i deca neometano uvlače u sve njegove prljave aspekte kojih, na žalost, ima previše u svim vidovima komunikacuje i medija... Tako je, nema više ni Kolariću Paniću, ni Branka kockice (barem onog starog), Čik pogodi, Hit nedelje...., pa ni ZX Spectrum (stare igrice mnogo bezazlenije - loši detalji za ono vreme)..., đačke bluze.... :-( :cry:
 
Pre dve godine, kad je moj brat bio I razred osnovne skole, nesto se naljutio na mene i rekao mi da ce kad poraste da mi prospe mozak heklerom, zakopa me i pljune na moj grob. Inace, takve stvari u kuci nije mogao da cuje, tako da je verovatno pokupio sa TV-a ili iz skole (?!?). Eto, toliko o detinjstvu...
 
menna:
Pre dve godine, kad je moj brat bio I razred osnovne skole, nesto se naljutio na mene i rekao mi da ce kad poraste da mi prospe mozak heklerom, zakopa me i pljune na moj grob. Inace, takve stvari u kuci nije mogao da cuje, tako da je verovatno pokupio sa TV-a ili iz skole (?!?). Eto, toliko o detinjstvu...


Pa to je ono staro: ... Necu, zapalim ti svecu, dovedem ti popa da te zakopa, dovedem ti misa da te popisa..." samo u modernoj formi! :lol: :lol: :lol:
 
...mislim da danas deca imaju pomalo ozbiljno detinjstvo, zrelije detinjstvo nego sto je bilo nase...
...bar moje detinjstvo je bilo bas ono detinjstvo u pravom smislu reci...lutkice, krpice, lastis, htela sam da stalno budem napolju u igri...
...moja deca i drugari moje dece su previse na kompu, previse uz tv, mada trudim se da to kontrolisem i doziram...sreca pa ih sport zanima...
 
gossca:
...mislim da danas deca imaju pomalo ozbiljno detinjstvo, zrelije detinjstvo nego sto je bilo nase...
...bar moje detinjstvo je bilo bas ono detinjstvo u pravom smislu reci...lutkice, krpice, lastis, htela sam da stalno budem napolju u igri...
...moja deca i drugari moje dece su previse na kompu, previse uz tv, mada trudim se da to kontrolisem i doziram...sreca pa ih sport zanima...
TVOJA DECA?! :shock: :shock: :shock: DECA? DECA... Gossco, izgledas mladje na avataru :D
 

Back
Top