Радијантна енергија и њен неисцрпни извор

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Astral-Blade

Aktivan član
Poruka
1.684
U pitanju je odlomak iz jednog intervjua sa profesorom dr Velimirom Abramovicem, autorom projekta "Tesla – neshvaceni genije":

- Da li je Tesla ostvario bezicni prenos energije i sta je zapravo radijantna energija?

Tesla je posao od stanovista da je sav prenos sile u kosmosu odvija iskljucivo bezicnim putem, jer osnovna sila je gravitacija i ne postoje antene izmedju Sunca i Zemlje. Radijantna energija je niz vibracija gornjih slojeva atmosfere i same stratosfere, koje je moguce hvatati specijalnim antenama i konvertovati u obican elektricitet. Izvor ove energije je neiscrpan, jer Zemlja neprestano rotira i nabija atmosferu elektricnom energijom, na isti nacin na koji to cini i obican elektrogenerator. Pred kraj zivota Tesla je odricao neophodnost proizvodjenja generatora uopste i govorio o tome, da se mi nalazimo u okeanu energije i da treba samo istaci antene koje bi tu energiju hvatale. Tesla ne samo da nije bio shvacen u svom vremenu, vec je pitanje da li i nase vreme razume njegovu naucnu inspiraciju.

- Govori se da je 1935. god. Tesla proizveo automobil koji je isao bez benzina i akumulatora?

Da, to je tacno, iako mnogi smatraju, da je neverovatno da se taj princip pogona jos uvek ne primenjuje.

- Znaci, nije bio u pitanju ni benzinski, ni elektricni pogon?

Nije. Tesla je zamislio neku vrstu perpetuum mobila i uspeo je donekle da ga ostvari. Do god se Zemlja obrce kao planeta, govorio je on, ima i vibracija koje se mogu pretvarati u rad masina.

- Zasto to i drugi naucnici ne primenjuju.

Zato sto ne shvataju etarsku prirodu kosmickih procesa. Etar je sveprozimajuci materijalni elemenat, cije se odlike mogu meriti i uciniti delatnim u smislu pokretanja masinskog sveta ljudske proizvodnje. Iz etra, govorio je Tesla, materija nastaje i nestaje po jednostavnim matematickim zakonima".

П.С. Једино се не слажем са овом последњом констатацијом, пошто сам убеђен да разлог лежи у њиховом страху и мржњи спрам саме помисли да постоји нешто што је свима доступно и то потпуно бесплатно и на општу корист. Таква идеја (која се не може уновчити) нема прођу у данашњем свету у коме владају прикривени робовласнички односи, а моћ монополизована у рукама неколицине, jer би читав систем срушилa као кулу од карата.
 
Obersturmfuehrer:
mislim da cu ovo vrlo brzo da zakljucam, hocu samo da vidim jos neke reakcije...
spasoje vlajic, "institut za vreme" ili kako vec, i ostalo drustvo ovde nisu dobro dosli....
Нешто си побркао, ово су идеје Николе Тесле лично.

Ево како је то мало конкретније објашњено: "U Teslinom planetarnom društvu sva će energija biti crpljena iz nepotrošivih i besplatnih prirodnih izvora. On je ukazao na to da je Zemlja jezgro ogromnog generatora i da rotacijom elektriše sporiju jonosferu milijardama volti i ampera, da zapravo, čovečanstvo živi u sfernom kondenzatoru neizmerne snage, koji se sam od sebe neprestano puni i po želji se može prazniti.

Postoji jonosfera (faza), dielektrik (atmosfera) i Zemlja (nula). Imamo, dakle strujno kolo koje daje prirodni elektricitet neograničene snage, to jest čistu energiju, koja ne trpi nikakvu konverziju: izvrši rad i u istom obliku vrati se u prirodnu sredinu, u sistem planete Zemlje." 8-)
 
ne nisam pobrkao.
samo sam nasao spasoja u kontekstu sa ovim takozvanim DR-om velimirom (dr-om koji se usudjuje da spomene perpetuum mobile)....

elem, mislim da se ovde radi o jos jednom mistifikovanju teslinog rada, sto se nonstop radi sa ne znam ni ja kojim ciljem, ali posto ne poznajem dovoljno ovu oblast sacekacu da mozda neko da racionalno objasnjenje...

a cisto sumnjam da ce zbog toga dodji zbog
nepotrošivih i besplatnih prirodnih izvora

ovo ne postoji u celom svemiru, niti ce ikad postojati.

toliko o "nauci"....
 
evo ti primer gravitacione pracke
New Horizons (sonda upucena ka Plutonu) je za ubrzanje iskoristi gravitacionu silu Jupitera.
Dakle, prosao je pored Jupitera i pritom znacajno ubrazao, bez trunke potrosenog goriva, osim za precizno manevrisanje i ulazak u tacnu orbitu za ubrzanje.
Da li je to besplatno (i nepotrosivo)?
Nije, Jupiter je izgubio tacno onoliko energije koliko je predao ovoj sondi.
 
Obersturmfuehrer:
evo ti primer gravitacione pracke
New Horizons (sonda upucena ka Plutonu) je za ubrzanje iskoristi gravitacionu silu Jupitera.
Dakle, prosao je pored Jupitera i pritom znacajno ubrazao, bez trunke potrosenog goriva, osim za precizno manevrisanje i ulazak u tacnu orbitu za ubrzanje.
Da li je to besplatno (i nepotrosivo)?
Nije, Jupiter je izgubio tacno onoliko energije koliko je predao ovoj sondi.
Мислим да та два примера - Земља као природни електро генератор и овај твој са Јупитером, немају додирних тачака, а и да будем искрен, не видим коју то енергију је Јупитер изгубио, ако је на сонду деловао својом гравитационом силом.

Аnyway, Земља према Теслином тврђењу у јоносфери генерише (и расипа) огромне количине електрицитета који се непрестано обнавља. Дакле, нешто слично енергији водотокова, само што овде није потребна никаква конверзија, може одмах да се искористи за рад. Милина једна. Само, ко би онда плаћао папрене рачуне за струју :wink:
 
Astral-Blade:
Мислим да та два примера - Земља као природни електро генератор и овај твој са Јупитером, немају додирних тачака, а и да будем искрен, не видим коју то енергију је Јупитер изгубио, ако је на сонду деловао својом гравитационом силом.

izgubio je na brzini okretanja oko sunca
tacno onoliko koliko je dao sondi i koliko je ubrzao u odnosu na njenu masu, toliko je sebe usporio....

Astral-Blade:
Аnyway, Земља према Теслином тврђењу у јоносфери генерише (и расипа) огромне количине електрицитета који се непрестано обнавља. Дакле, нешто слично енергији водотокова, само што овде није потребна никаква конверзија, може одмах да се искористи за рад. Милина једна. Само, ко би онда плаћао папрене рачуне за струју :wink:


ok, da kazemo - obnavlja se
ali gde god da krajcujes nesto, to se na drugom mestu manifestuje kao nedostatak.
 
sad cu malo da parafraziram misao Nikole Tesle, cuo sam je na tv, zao mi je sto nisam zapisao u potpunosti ali glasila je otprilike : u zivotu svakog coveka potrebna je neka nematerijalna sila koja coveku daje snagu, bilo da je to vera, nauka, umetnost ili nesto cetvrto, nebitno je dok god je ta sila nematerijalne prirode.

znam samo da yogom i meditacijom uspevam da uvecam svoj nivo energije svakodnevno i to dalje prosledjujem ljudima oko sebe u vidu mudrih misli i dobrog raspolozenja.

trebalo je odmah da zakljucam
 
intra:
Jedini je problem da oko zemlje napravimo trofazni statorski namotaj, a i imali bi manje sunčeve svjetlosti.
Пошто је тема у међувремену откључана, да одговорим и због других који ово можда читају.

Дакле, поента је да читав систем (природни електрогенератор) већ постоји и потпуно је функционалан, а све што је потребно за искоришћење тог јоносферског електрицитета су како Тесла каже специјалне антене, које је он према неким сведочењима направио још за живота, када је конструисао први аутомобил на такав погон са одличним перформансама.
 
Prirodni elektro generator (jonosfera) postoji, može funkcionisati, ali nije u funkciji jer se jonosfera okreće zajedno sa Zemljom, čime nema promene magnetnog fluksa koji bi generisao potencijalnu razliku na krajevima svakog provodnika na Zemlji. Ako i ima razlike u brzini između kretanja čestica jonosfere i tačaka na Zemlji, mislim da je ta razlika zanemarljiva i ne bi se mogla iskoristiti za proizvodnju električne struje u praktične svrhe. Koliko se ja sećam, Tesla je vršio eksperimente kako da pokrene jonosferu (zbog čega je sela u okolini Kolorado Springs-a u crno zavio) ali nije u tome uspio.
Inače, kod proizvodnje električne enerije takvim generatorom (kad bi se jonosfera pokrenula) ne bi bilo negativnog efekta (gubitka energije) izuzev što bi se trošili uređaji i potrošači koji su priključeni na elektroenergetski sistem, a to opet ostaje na Zemlji. Nemoguće je upoređivati efekte New Horizons-a sa efektima ovoga generatora i Ober nije u pravu. Ako misli da jeste, neka pobliže objasni.
 
ristob:
Prirodni elektro generator (jonosfera) postoji, može funkcionisati, ali nije u funkciji jer se jonosfera okreće zajedno sa Zemljom, čime nema promene magnetnog fluksa koji bi generisao potencijalnu razliku na krajevima svakog provodnika na Zemlji. Ako i ima razlike u brzini između kretanja čestica jonosfere i tačaka na Zemlji, mislim da je ta razlika zanemarljiva i ne bi se mogla iskoristiti za proizvodnju električne struje u praktične svrhe. Koliko se ja sećam, Tesla je vršio eksperimente kako da pokrene jonosferu (zbog čega je sela u okolini Kembridge Springs-a u crno zavio) ali nije u tome uspio.
Хтео си рећи Колорадо Спрингса :wink: . Колико је мени познато он је ту (са великим успехом) експериментисао са бежичним преносом електричне енергије и вештачким муњама, чиме би се решио проблем пустиња подстицањем кише. Тај феномен је приметио још као клинац на родном Велебиту, што му је и дало идеју.

А што се тиче радијалне енергије, у тексту пише да јоносфера ротира спорије, што мени звучи логично, јер те честице нису "заковане" за Земљу, па отуд и сасвим могућа одступања. Међутим, ти тврдиш супротно, па ме интересује на основу чега. Ја сам покушао да нађем више о томе на нету, али без успеха. Можда ти знаш неки линк.
 
Napisao sam vec princip svemira ali tema je zakljucana.

Tri vrste pojava :

+, 0, -

+ = OPD, pozitivna energija, OPD polaritet ( okrenut prema drugima ) – primer recimo Sunce. Primer OPD polariteta mozete svakodnevno uociti medju ljudima koje srecete.

- = OPS, negativna energija, OPS polaritet, okrenutost prema sebi – primer, antiteza Suncu – Crna rupa. Primer OPS polariteta mozete svakodnevno uociti medju ljudima koje srecete.

0 = neutralni..

Sve ovo mozete da procitate I kroz religijski aspect na temi “ duhovna lira Antoni De Mela” – knjizevnost – religija o tome govori milenijumima.

Inace , ono sto zelim da napisem je oko tih “antenna” koje je pomenuo Astral Blade.

U svom praktikovanju yoge radim jednu vezbu koja se zove “antenna”.

To je poslednja vezba u nizu od 12 vezanih – sastoji se iz niza pokreta cija je kulminacija ispravljanje ruku iznad glave sa kaziprstom I malim prstom ispravljenim uvis u obliku antene. Posle te vezbe pun sam energije.

Eto, toliko – imam pravo da ispricam svoje iskustvo a ako nekom smeta – njegov problem.
 
Ups, oprostite, pardon, malo da se i ja ubacim , ne bas u ovu polemiku, ali htedoh reci sledece:
Tesla je rekao:" Nauka je u corsokaku, jer je zasnovana na pogresnim osnovama!! "
Ja podrzavam Astrala, svidja mi se njegov pristup, traga za istinom, a vi ostali, konstantno pokusavate sve da ukalupite i uklopite u unapred postavljene doktrine!! ( od kojih, usput, mnoge ni nisu dokazane! )

Evo primera: otac mi se bavi termodinamikom( mr., dr.), drugar takodje( on je i acc. na fakultetu)...slozise se nezavisno da je doticna nauka zasnovana na trima teorijama koje nisu nikad dokazane!
Na moje pitanje , a kako onda funkcionise fabrika ili pogon koji isprojektujes...odgovor je bio: " Pa dok radi, radi, ali kad jednom krene naopako, spasa nema! "
Dalje, zakljucite sami!
 
Astral-Blade:
Хтео си рећи Колорадо Спрингса :wink: . Колико је мени познато он је ту (са великим успехом) експериментисао са бежичним преносом електричне енергије и вештачким муњама, чиме би се решио проблем пустиња подстицањем кише. Тај феномен је приметио још као клинац на родном Велебиту, што му је и дало идеју.

А што се тиче радијалне енергије, у тексту пише да јоносфера ротира спорије, што мени звучи логично, јер те честице нису "заковане" за Земљу, па отуд и сасвим могућа одступања. Међутим, ти тврдиш супротно, па ме интересује на основу чега. Ја сам покушао да нађем више о томе на нету, али без успеха. Можда ти знаш неки линк.
Tačno, Kolorado Springs (davno sam to čitao).
Kretanje jonosfere usred rotacije zemlje nije usmereno da bi se moglo smatrati proticanjem električne struje, koja se kroz provodnike prostire velikom brzinom.
 
Obersturmfuehrer:
Ober jeste u pravu.
Nemoguce je imati beskonacan izvor energije. TACKA.
Ober nije u pravu. Astral se ispravio i dodao da se podrazumeva dok se Zemlja okreće. Ako se jonosfera stvarno kerće u ondosu na Zemlju, onda je to neprekidni generator električne energije, dok god se Zemlja bude okretala i dok god bude jonosfere. Beskonačan je ovde upotrebljen kao neprekidan, stalan, a ne u smislu bekonačne energije.
 
Ober nije u pravu. Astral se ispravio i dodao da se podrazumeva dok se Zemlja okreće. Ako se jonosfera stvarno kerće u ondosu na Zemlju, onda je to neprekidni generator električne energije, dok god se Zemlja bude okretala i dok god bude jonosfere. Beskonačan je ovde upotrebljen kao neprekidan, stalan, a ne u smislu bekonačne energije.

Ober jeste u pravu. Nema energije iz nicega i energije koja je nepotrosiva.
tema opet odlazi u metafiziku i ludilo.
dakle - dovidjenja.

PS.
Kada dokazete, pokazete, proracunate i ostalo sta treba za te vase "beskonacne" izvore energije, onda cete moci da postujete na Prirodnim naukama koliko hocete.

Do tada - filozofija ili nesto slicno....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top