Zoran Slavnić-selektor ?

Selektor Z.Slavnić

  • Da,dobar izbor

  • Ne,ne verujem u njega kao trenera

  • U ovom trenutku kada niko nije hteo - dobar je i on

  • Bilo ko da dođe - trebaju nam kvalitetni igrači


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Slobodance

Ističe se
Poruka
2.829
Šta mislite o našem novom selektoru ?

Ja lično nisam neki optimista,jer on i pored sjajne igračke karijere,koliko ja znam
nigde nešto nije napravio uspeh kao trener...A i smešno je bilo,barem su tako
novinari pisali,njegovo samoreklamiranje zadnjih godina za selektora...
Ipak u svakom slučaju neka mu je,neka NAM je SREĆNO !
 
Mislim da je sada treba raditi sa ovim igračima koje trenutno imamo i spremati ih za neko sledeće prvenstvo jer s obzirom na odziv igrača i neuigranost ovih koji će se odazvati nemamo šta da tražimo. Ima mnogo jačih i uigranijih reprezentacija od nas. Slavnić se prihvatio odgovornog zadatka, ali mislim da nije on kadar da od ovih igrača napravi ekipu koja će i sada, a i u budućnosti nešto uspeti. Šansa mu je ipak pružena, sad je sve na njemu. Samo da se ne obrukamo.

Moja prva zamerka je nepozivanje Dušana Kecmana. Iskusan i pouzdan igrač bi bio itekako dobrodošao ovim mlađim igračima; dobar skok - uvek je bio jedan od najboljih skakača u ekipama u kojima je igrao, dobar ulaz i šut za 3 poena, postiže konstantno 10 i više poena na utakmici, u odbrani agresivan dovoljno i uvek su mu bili poveravani najbolji strelci ekipa na čuvanje. Šta je još potrebno da bi Dušan Kecman igrao u reprezentaciji?????
 
Objavio Moka i shiri spisak:

Kosta Perović,Novica Veličković,Uroš Tripković, Milenko Tepić,Luka Bogdanović,Nenad Mišanović,
Tadija Dragićević, Vuk Radivojević, Nemanja Aleksandrov, Dragan Labović, Zoran Erceg, Branko Cvetković,Miloš Teodosić,Vladan Vukosavljević, Stefan Marković, Mile Ilić, Darko Miličić,Aleksandar Pavlović,Ivan Radenović, Vuk Ivanović, Nikola Dragović, Aleksandar Rašić, Bojan Popović, Marko Marinović.Predrag Šuput,Igor Rakočević,Vule Avdalović,Miloš Vujanić,Vladimir Radmanović, Marko Jarić,Milan Gurović i Petar Popović.

Po meni to najbolje shto u ovom trenutku imamo..van Stojakovica,Krstica i Miloja koji su kao povredjeni.I Fluid kakav bre Kecman shta lupash?To je isto ko shto su svojevremeno zvezdashi srali stalno shto nema Jove Stanojevica.Kecman ima 30 godina a nadamo se da je ta praksa uvoidjenja "perspektivnih" igracha u 30.kao npr.Bogavac otishla sa debelim kao selektorom.
 
Meni vishe puna ona stvar tih zvezda-partizan prepucavanja kad je reprezentacija u pitanju.I sad kao grobari napadaju Moku jer je zvezdash....mi trenutno bolje nemamo jer sve "velichine"su se nabile u mishiju rupu i niko sem Moke nema muda da preuzme.Shakota da je ostao je josh gora solucija jer on je,priznajmo doveden samo iz 1 razloga- smatralo se da ce nagovoriti Stojakovica da odigra ovaj put jer kao fora"dobar je sa njim trenirao ga je u grchkoj kao jako mladog",zbog toga je zrtvovano svetsko 2006.,ishli smo u stilu,"ajde kad su nam vec dali propusnicu"...i kad je sve to sa Stojakovicem puklo normalno je da idejni tvorac onakve proshlogodishnje blamaze bude shutnut.
 
Ekipi je potrebno iskustvo, a Kecmana koji je iskusan i pouzdan igrač nema ni na ovom širem spisku. Ako su Luka Bogdanović, Vuk Radivojević, Predrag Šuput, Nemanja Aleksanrov (posle 3 dobro odigrane utakmice) i još neki, zaslužili više od Dušana Kecmana da budu bar na ovom širem spisku onda nemamo o čemu da razgovaramo. Pošto verovatno nisi ni gledao Partizanove utakmice onda i nisi upućen u igre Kecmana.
Mnogo volim da lupam jer i kad lupam govorim realnije i konstruktivnije od mnogih. Ne smem da se uozbiljim da ti isti ne dobiju kompleks.
 
:lol:
Pa shta se ljutish ali Kecman nikada nije bio reprezentativni kalibar,...ruku na srce nije ni pola ovih gore minimum,ali bolje nemamo a i vecina su mladi,a Kecman nije.
Sa Kecmanom bi samo vukli jednog matorog igracha koji nishta ne bi doprineo jer sigurno on nije neko ko moze da pomogne reprezentaciji za bolji plasman,tako da dzaba.
 
Cekajte bre! Pa sta ce ovde Misanovic i Radivojevic??? Ej a CRNJAK veka je da Zvezda ima najvise igraca na spisku! Najgori tim od 4 koja vrede!

Tako i treba kad ciganima das da upravljaju fudbalom i kosarkom...

A kada sam video Petra Popovica...bice to horor od tima!
 
...верујем у Моку...не зато што мислим да је он нешто специјално ( чак, шта више...мислим да и није много компетентан...и да исправност његових одлука у многоме зависи од његовог темперамента...), него зато што је он једини који у овом тренутку може да подигне овај наш лузерски, летаргични тим...

...од тима који једноставно није помишљао да је уопште могуће да му измакне медаља...ма како тесно било...претворили смо се у екипу п и ч к и ц а...и дешава се управо супротно...играчи се плаше да би могли и да освоје нешто...

...о самој селекцији не бих превише. Може да се направи солидна екипа...али је квалитет ове екипе лиитиран (мада реално услед повреда и немамо боље...пропадамо играчки). У свету данас квалитетом доминирају 4 екипе...Шпанија, Аргентина, Грчка и наравно USA. Тако да ако нешто и можемо да освојимо у наредних пар година...то је нека континентална медаљица...нпр бронза у Шпа би била фантастичан успех...
 
Lik uopste nije car. Lik je kreten. Carem ga moze samo smatrati onaj ko ga licno ne poznaje ili nije video kako se ponasa u prirodi. Ali OK necu da pljujem po ljudima.
On je pozer. Strava je kad pozira, namesta se i slicno, ali narav mu je mnogo zajebana. (setite se slucaja novinarke)
 
Pa dobro ja sam uvek za to da se da sansa nekome ko se sam javlja i zeli da radi, nego da jure ove experte koji se kriju i ne zele da preuzmu odgovornost.

Dopada mi se i njegov stav u vezi igraca koji nece da igraju - ako hoces ok, ako neces - fala i cao, ne treba ni razlog, samo vozdra.

To je ok, a ne da posle gledamo prenos nervnog sloma kao kod Obradovica.
 
Eto,ja ga licno znam i mogu vam reci da lik nosom para oblake-mnogo voli sebe.Ali mozda nam je bas takav sada potreban,jer u reprezentaciji imamo mnogo igraca koji sebe smatraju najboljim ili vrhunskim.Spisak je..paaaaaaaaa...tja,bolje MOZDA i nemamo.Ali ako vidim da je jedan Velickovic stavljen u reprezentaciju place mi se.Isto i za Aleksandrova.Pa i Mile Ilic.
Medjutim,na njemu je d aodluci.Ko zna,mozda i dobro bude funkiconisalo.
A sto se tice Kecmana...Mislim da je bezveze reci da je igrac sa 30 godina star.To nikako.A da li je za reprezentaciju,po Slavnicu nije i to je to.
 
E ko su ovi igrači:
Vuk Ivanović igra za Brigam Jang (ne znam ni odakle je taj tim)
Nikola Dragović - UKLA (pretpostavljam da je to koledž u USA)
Za Ivana Radenovića se zna
A ima i nekih koji stvarno nisu za reprezenraciju na ovom spisku.
 
Нешто гледам овај списак...намећу ми се неки закључци...екипа има превише солидних спољних играча (пре свега на кецу...Ракоч, Поповић, Мариновић, Јарић, Авдаловић, Вујанић. Рашић)...тако да ћемо вероватно играти са два плеја, можда скоро и целу текму (пошто су то играчи који могу и двојку да играју). Наравно...ужасно је тешко укомпоновати то...и извући максимум из играча који буду играли двојку. Рецимо мени се јако свића Цветковић из ФМП-а...али је још увек несталан, нестандардан.
На тројци ће минутажу вероватно делити Павловић и Гуровић...што је ок. Чуо сам јако добре ствари и о високом (мислим 2.08 ) Раденовићу...значи права модерна тројка...питање је само може ли он да се носи на том нивоу.
Радмановић (кога ни мало не волим...мора бити позван...јер смо танки на четворци...а опет...он сам више воли да игра тројку). Очекујем од Ерцега доста...могуће је да ће бити откровење. Жао ми је што Дробњак није на списку...јер мислим да је после добре сезоне коначно спреман да помогне и репрезентацији, а и унео би више него неопходну дубину на центарским позицијама (пре свега четворци). Драгичевић би могао бити пријатно изненађење.
И на крају...на петици...поред Миличића...овај списак говори да ћемо имати две опасне цепанице у првих 12...

...тачно фале Стојаковић, Дробњак, Милојевич и Крстић да би се направила екипа која по мени има квалитет да освоји медаљу, бар у Европи.

Аргентина, USA, Грчка и Шпанија су баш доминантне екипе...не верујем да их можемо изненадити...треба се помирити да на светским првенствима и Олимпијадама нећемо освојити ништа, ма какву екипу и селеткора имали.
Тако да ће поред Литваније (која и нема неку екипу...али има страшан колектив), Русије (Кириленко, Булок...), Хрватске, Немачке (Новицки), Француске, Турске, Словеније...бити јако тешко...јер их треба све добити...за медаљу.
Значи иако екипа јесте перспективна...и иако ће квалитет расти временом...будућност баш и није светла (а и питање је колико ће овако нехомогена екипа уопште моћи да се уигра). Значи једину веру ми даје управо Мока...и то што ће ова млада екипа да гризе вероватно. Значи на спортски безобразлук...храбро...па шта урадимо...
 
Ljuba82:
Ракоч, Поповић, Мариновић, Јарић, Авдаловић, Вујанић. Рашић
Павловић и Гуровић


Тако да ће поред Литваније (која и нема неку екипу...али има страшан колектив)
Pitanje je da li će Avdalović biti spreman za EP, a i pretpostavljam da od ovih 7 na EP će ići 3 ili maksimalno 4.
Gurović ipak neće igrati.
Litvanija će imati ekipu jer se vraća Jasikevičijus i verovatno uz njega Macijauskas.
 
U poslednjih par godina sa nasom reprezentacijom su pokusali da urade nesto Obradovic, Sakota i Vujosevic, koji su dobri treneri, imaju karijeru iza sebe, trenirali su timove iz Evrope(dobro, Vujosevic nije), obradovic ima 7 titula Evrope iza sebe i opet nista.....

A Moka je stara skola...on jeste lud ali mislim da je to sada potrebno jer treba neko lud i neko ke co da ponovo rodi kosarku u Srbiji jer ako smo losi u kosarci u cemu cemo biti dobri???
Bitno je da svi daju podrsku treneru jer zavisi od njega...jeste da se dosta dobrih igraca povredili ali koga nema bez njega se mora...zna on sta radi i mozda je dobro da vrati one stare vrednosti kosarke gde se igralo srcem, ginulo na terenu i ginulo za saigraca.....
 

Back
Top