Danteove fikcije

Sokolica_M

Domaćin
Poruka
4.429
Pošto se povela tema o besmrtnosti na jednoj od tema, to me je podstaklo da vas pitam - mada nema uskih veza sa pravim sadržajem te teme - koji su vaši stavovi o životu posle smrti?
Šta mislite, gde odlazi telo, a gde duša?
Najpre antički svet, potom i hrišćanstvo - i kod jednih i kod drugih postoji verovanje u svet mrtvih, gde čovek dospeva zaslugama. Indijska učenja odstupaju od toga verovanjem u ponovno rađanje u nekom novom telu (za hrišćane je telo hram duše i jedna duša može imati samo jedno telo).
Verujete li ili ne?
I ako verujete, šta vam se čini najlogičnijim?
Mi ne možemo imati predstavu o tome, ali ukoliko ste nešto čitali... recite... ili jednostavno izložite neko svoje razmišljanje...

Pakao, Čistilište, Raj. Dante je tako podelio podzemni svet.
Ako vam se to čini logičnim, recite mi - kako svako od ova tri dela drugog sveta zamišljate?
 
"I ako verujete, šta vam se čini najlogičnijim?"

Cudnpo pitanje, zivot posle smrti, jos sta je najlogicnije

najlogicnije je da kada umremo nema nista, organizam vise nije ziv, nema svesi, nema nicega.

Sa druge strane religija obecava zivot posle smtri,
hriscansku verziju vidim kao smrt do sveopsteg vaskrsenja, niko ne zna sta ce de dogoditi onda i kakpo ce svet izgledati onda, sve se svodi na Boziju milost, odnosno uzdanje u Boziji promisao.
 
Telo truli, nestaje, jedu ga crvi.
Duša, inače fiktivna stvar ili stanje svesti (šta god) ne može da nestane niti da ode negde drugde jer je nije bilo nigde osim u mislima, dakle našim glavama.
 
Procitajte knjigu Prica o Karmi od B.D. Benedikta...

sto se duse tice nemogu da se slozim sa moderatorom pa covece zar je swa religija o isusu hristu LAZ?!?!... kako mozes tako da kucas??? pa ima ovde i male dece...

telo se vraca prahu iz kog je i stvoreno a dusa se vraca gospodu swom pa sada sta ce on sa njom dalje to dosta zavisi i od nas ako nebudemo cinili grehe mozemo ocekivati da na poklon dobijemo raj i vecno blagostanje u raju ... zamisli samo trckaranje i leprsanje po rajskom vrtu zajedno sa angelima i ostalim stanovnicima vecnog raja...

nemozes reci MODERATORU da posle smrti nema nicega time definitivno pokopavas srzi hriscanstva... procitajte knjigu obavezno...!!!
 

Back
Top