Snovi kao susreti

Sokolica_M

Domaćin
Poruka
4.429
Čula sam da ljudi pričaju kako sanjati mrtve uvek nešto znači. Da je zapravo san u kojem se pojavljuje mrtvac neko specijalno stanje u koji upada naša duša, a koje se nalazi između dva sveta - kao da je san čamac kojim se otisnemo od jedne i zaputimo ka drugoj obali...
Slušala sam neobične snove onih kojima je neko umro. Sanjala samo dva takva, još uvek ih se jasno sećam.
Šta mislite o tome?
 
ja sam jednom sanjao da dolazim u zemlju mrtvih.....
ti mrtvi su bili neke senke koje se nisu videle golim okom, vec samo u odrazu na vratima.
da, imali su jako lep uredjen ulaz u carstvo mrtvih, sa sve staklenim vratima i recepcijom.
dakle, ti mrtvi se nisu videli golim okom, vec samo kao senke koje kada se krecu ne hodaju vec jezde i vide se kao odraz u tom ogledalu.
prisao sam recepciji i video sam znak na kom je pisalo "Lako i brzo u svet mrtvih"...to im je bio kao neki reklamni slogan....
 
Najstrasniji san koji sam sanjao- stojim ja u ogromnom redu onako jedan iza drugog, svi okolo ljudi ko klonovi u crno obuceni i isti. Ne vidi se ni pocetak ni kraj reda i posle odredjenog vremena shvatim da ustvari cekamo da vidimo dan kad cemo umreti. Dolazim na red i ispred mene nesto ogromno (kao slika, tabla, i sl) i sivo i odjednom izlazi godina 2075. Ja se zaledio od straha i izlazim iz reda a ovi me ni ne konstatuju, valjda i oni u soku. Ja sam '81 tako da je rezultat krajnje pozitivan, ipak nisam bio srecan. Jeb*s 90 god. jer sad zasigurno znam da cu ZAISTA umreti.
Inace sam skeptik kad su u pitanju takve teme al uspeo sam da rastumacim ovaj san do detalja. Ipak za svakog je karakteristicno specificno objasnjenje mada se moze reci da postoje izvesni "arhetipovi". Uglavnom ovo je bio nikad gori trip.
 
Ma jezivo... sanjao sam svakakve gluposti al ovo je bilo dno.
Saznanje da si samo jedan u nizu.... istih... koji ce mozda imati 'privilegiju' da zivi duze (ili je to moj optimizam ;) ) al na kraju je ipak ... kraj!
 
bash sam teo da otvorim slichnu temu
al se sve nekako ustezem...
:(

a znate koj trip ja imam
u svovima zivim paralelni zivot

mislim... kako da objasnim...
u kontinuitetu su

u snu od juche
pozivam se na neki san od pre 2 nedelje
a u njemu od pre 2 godine ;)

i uvek se u snu pitam
dal sam to sanjao il je bilo u real life

chesto sanjam mrtvu babu
mislim... par puta godishnje
i uvek je trip da je ona ziva
i uvek tu
al je drugima nevidljiva

i komunikacija s njom uvek se odrazi pozitivno
na real life :)

a ono zbog chega sam bash sad teo da otvorim temu je jedan specifichni san
koji ponovo pocheo da se ponavlja
a grozan je u P.M. :(

ide otprilike ovako:
sanjam da ljudi oko mene krenu da tragaju za nekim starijim likom
chiju su nogu nashli

i onda se javi jedan moj drug u panici
dal ce neko da nas provali

ja se u tom trenutku ne secam chega
al me potseti da smo tog chichu zveknuli

u samoodbrani

i da je zakopan u jednoj rupi

e sad, lokacija te rupe varira
al ne mnogo

i par puta se ponavlja

i svo vreme
mi pokushavamo da premestimo lika a da nas ne uhvate

a u snu se ne secam ni da sam klepio tog lika ni zbog chega

i samo 1 su nas navatali ;)
uglavnom se probudim pre kraja


ovo mi se deshavalo po par puna na odredjeno vreme da sanjam
i dogadjaj uopshte nije prijatan.

:( ponavljalo se josh par snova
specifichnih
al nisu morbidni i gadni
pa mi ne smetaju

al ovo...

jel se neko razume u te stvari, da mi objasni shta znachi???
 
Svaki san je poruka. Ja dosta vodim racuna o svojim snovima I trudim se da svaki protimacim – da protumacim symbol I znacenje tog sna – da vidim sta moja iracionalna strana pokusava da mi kaze. U skladu sa tim I delam I pokazalo se kao ispravno.
Pravilno svakodnevno tumacenje sna ( izmedju ostalih stvari ), po meni vodi do harmonije izmedju racionalnog I iracionalnog dela coveka.
Ljudi koji snove smatraju za nesto nevazno su u zabludi, po meni.
Imao sam jednog kolegu koji je bio u ratu na Kosovu – ne znam sta je tamo radio, to samo on zna a ja mogu da pretpostavljam. Uglavnom, od tad se budi nocima, polulud, sav znojav – snovi mu vise ne daju mira. Psihijatri ne umeju da rese taj njegov problem.
Greska je negirati san – to je veoma vazan aspekt postojanja. Negirati san je isto sto I negirati Dusu.

Sa svakim snom se treba suociti, za svaku gresku se treba pokajati.

"Voli svakog bezuslovno, ukljucujuci i sebe samog."
 
zaebavash li ti mene :D
pa naravno da nisam

e...
a znate shta je zanimljivo
jednom prilikom je taj lik bio u koferu

a kad smo par dana kasnije
prosli tu
da beremo pechurke
neko je palio njivu
i tu je bio zbun

i u njemu kofer sa leshom unutra

al ne chovek, naravno
neko kuche le tako neshto, malo...

a to gde sanjam
u krugu od 100 m ima rimskih iskopina
i nadjena su 3 kostura mnoogo davno
mislim pre 20 god.

inache, imo sam dosta prekognitivnih snova
nadam se da ovo nije sluchaj ;)
 
vidish...
to podruchje je specifichno

zbog chega
ne mogu o tome ;)

u crkvu da idem
ne pada mi na pamet

rekapitulacija ne stoji :(

ja mislim da je reshenje u astralu

poruke "s one strane"

zbog relativno cheste prekognicije...

ma... nema veze.
hvala u svakom sluchaju.
 
Učlanjen:: 05.05.2007.
Poruke: 33 Re: Intuicija

--------------------------------------------------------------------------------

Sanjala sam jednu panterku, zivotinju koju najvise volim u zoo vrtu(volontiram tamo).Sanjala sam da je imam za kucnog ljubimca i da pokusava da pobegne. Secam se da sam je nesto bacila u vis i da se zakacila o ekser iznad vrata na levoj strani. Drugi put je sama skocila i opet sa zakacila na taj ekser odmah pored prve rane. Pala je,i ja sam cucnula pored nje i plakala. Tu sam se probudila i posle par dana sam otisla u vrt i pitala glavnu radnicu da me pusti kod nje da je vidim. Ona je rekla vazi icicemo ali ima neku ranu. Prvo nisam obracala paznju na to sto mi je ona rekla, a kad sam usla kod nje,verovali ili ne,imala je na levoj strani dve velike raskrvavljene rane,usledio je shok.Danima nisam mogla da se sastavim i da protumacim sta to znaci,ni dan danas ne znam sta je to znacilo ali vazno je da je Nera danas dobro.A da,kad sam pitala odakle joj te rane,radnica mi je rekla bas ovim recima,da veterinari ne znaju i da je to nesto iznutra.I posle toliko vremena i sad se najezim kad mislim ili pricam o tome.
 
negirati san bi bilo isto kao negirati sopstveno postojanje,jer kroz snove prozivljavamo svakodnevnicu.nastavljamo tamo gde smo stali pre rem faze u mislima,senzacijama,delima.
crow mnogo gledas americke filmove.eto ti resenje za taj san.mozak pamti i ono sto nam svesno promakne i kada smo imali uzbudljiv dan ili neku stresnu situaciju reakcije podsvesti na to se pomesaju i stvore neke slike.
ovaj sto kuka na 2075. neka ne zapomaze dok je ne dozivi.mozda si video plocu od nekog drugog,jbg greske se desavaju i u najsavrsenijim masinama. plez
ja obozavam snove,uvek me fasciniraju.vrlo su zivi i volim kada mi se emocija iz sna prenese u budnu fazu.nekada sam danima pod uticajem.pavic je odlicno odradio tu temu u par knjiga.
 
Niti kukam niti zapomazem niti me taj san ne znam kako opteretio ;) Imam zive i raznovrsne snove i drago mi je zbog toga, osim kad je neka akcija u pitanju pa ustanem mrtav umoran. Ipak bitno je dobro poznavati svoju podsvest i strahove i biti spreman da se s njima suocis. U tom slucaju neces se puno cimati ni u tumacenju sopstvenih snova. Zato - upoznajte se sa sopstvenom simbolikom i setite se da su univerzalna znacenja retka.
 

Back
Top