"NOVOSTI" SAZNAJU: PUTIN I KOŠTUNICA O KOSMETU

Alekasandar2

Iskusan
Poruka
5.546
MOSKVA - Predsednik Rusije Vladimir Putin i predsednik Vlade Srbije Vojislav Koštunica srešće se sledeće nedelje u Sankt Peterburgu - saznaju "Novosti" u diplomatskim izvorima ruske prestonice.
Dvojici državnika biće organizovan susret tokom Jedanaestog međunarodnog ekonomskog foruma, koji se u tom ruskom gradu održava od 6. do 8. juna.
Očekuje se da će centralna i najznačajnija tema razgovora Putina i Koštunice biti nastavak pregovora oko budućeg statusa Kosova i Metohije.
Tako će biti i nastavljena žestoka diplomatska ofanziva srpskih zvaničnika pred najavljenu sednicu SB UN, na kojoj bi trebalo da se vodeće svetske države konačno izjasne o novoj rezoluciji za KiM.
Rusija se već više puta usprotivila eventualnoj rezoluciji koja bi podržala Ahtisarijev plan, a time i nezavisnost Kosova i rasparčavanje Srbije.
Novi direktan razgovor Putina i Koštunice mogao bi dodatno da ojača zajedničku poziciju dve države pred važno zasedanje na njujorškom Ist Riveru.
Dva državnika poslednji put su se srela 12. juna prošle godine, takođe u Sankt Peterburgu na Međunarodnom ekonomskom forumu, koga po tradiciji otvara predsednik Rusije.
- Kada je u pitanju status Kosova i Metohije, u mnogo čemu, ako ne i u svemu, podudarni su principi predsednika Putina i stavovi koje zastupa Srbija - rekao je tada Koštunica novinarima posle razgovora.
Na ovogodišnjem susretu očekuje se da srpski premijer prenese stav Srbije da je neophodno da se nastave pregovori oko statusa Kosova i Metohije, što je Vlada Srbije zvanično prošle nedelje zatražila i od generalnog sekretara UN.
Takođe, značajna tema razgovora biće i novi talas širenja ekonomske saradnje Rusije i Srbije.
http://www.novosti.co.yu/code/navigate.php?Id=1&status=jedna&vest=104292&datum=2007-05-28
---
Како јавља РОЈТЕРС, у телефонском разговору на иницијативу Путина Буш и путин су се сагласили да се наставе разговори о Косову.

РТС
 
Оно што је заиста трагично у преговорима о статусу КиМ јесте чињеница да ни једно политичко страшило у Србији НИЈЕ консултовало стручњаке и њихове радове који су неопходни У ДОКАЗИВАЊУ ОПРАВДАНОСТИ СТАВА СРБИЈЕ... о томе је данас изашао интервју са једним од генија за ту област др Ђорђем Трифуновићем, чији део вам преносим.

питање:

У повељама Косово је, кажете, забележено као ниједна област српска, као ниједна област на Балкану: ако властелин поклања село, онда је записано да се оно зове тако и тако, па иде од овог потока, па речице, па косе, до Петровог дрвета, па Вукове долине…:


одговор:
Косово је цела земља која је записана, пописана, описана! Знате ли Ви шта то значи? А наши преговарачи то никоме не показују.

питање:
Нису разговарали са научницима који то проучавају


одговор:
Али, знате, то је оно што су морали да ураде. Не држим много до себе, али има нас неколико који се овим бавимо. Они нас никад нису позвали. То је прво што су морали да учине. Да кажу: има вас пет или шест који се бавите Косовом, старинама, традицијом, дајте, господо, шта ви мислите о томе. Нико нас никад није питао. Нико није позвао Гојка Суботића, Сретена Петковића… Рецимо, Гојко Суботић је, што је мало познато код нас, написао посебну књигу о црквеним споменицима Косова, која је објављена у издању „Yacca book” на четири или пет језика у Милану. „Terra sacra”, како лепо име! Колико знам, Суботић није консултован, Сретен Петковић није консултован, па ево, ни моја маленкост, иако сам се ја баш Косовом бавио. Постоји и велики број медијевиста историчара. Не консултују се. Ни они, ни људи који се баве управо историјском географијом. А знате ли Ви шта могу људи који се баве историјском географијом? Они тачно налазе 80 до 90 одсто имена свих топонима који су онда и данас у употреби. Ја сам ишао још даље и тражио сам – то је страхота посебне врсте – управо у тим местима колико је Срба стрељано, уништено и убијено.

Замислите шта они имају у рукама, а то не показују! Замислите, ми имамо пописано цело Косово, пописано у документима. Са евентуалним малим изменама, језичким, гласовним, 80 до 90 одсто места и данас се зову тако. То су све српски називи. Значи, то место, као што је у повељи записано, и даље траје, исто се зове, и исто је Србин ту као што је био 1324. године, рецимо… И ми не излазимо са тим. Па то је несхватљиво. То је морао да се објави посебни албум, по секцијама. Па то би Руси једва чекали да имају. Мислите да Сергеј Лавров то не би показивао свима? Прво што су морали да ураде јесте да од имена свих места направе речник и да га ставе свима на сто пре него што почну преговори – и да кажу: „Господо, нећемо без овога да разговарамо!”

Ја се питам за још једну ствар. Наша наука се много бавила споменицима на Косову и Метохији. Ми смо много урадили. Да ли су ти људи, кад су ишли на разговор, сви ти и званични и анонимни који су око њих, понели собом, предали Ахтисарију брдо монографија о нашим споменицима? Научних монографија. Ахтисари је могао да их пљуне, ритне, ћушне, али да ли је он то имао на столу?


-----------------------------------------------------------

Злоупотреба Косова


питање:
Сведоци смо честе злоупотребе духовног Косова?

одговор:
Злоупотребе и исмевања. Ја бих рекао више исмевања него злоупотребе. Највећа подвала је та о Србима као небеском народу. Срби никад нису били небески народ и то нико од паметних људи никада није рекао. Срби су кроз свесно одлажење у смрт по литерарним и митолошким схватањима освојили небеско царство и то може да освоји сваки народ. Али то не значи да су Срби небески народ. То је једна од подвала која се злоупотребљава и исмејава.

извор: "Политика"
Анђелка Цвијић
[објављено: 03.06.2007.]
*****************************************************************************************

И Тадић и Коштуница и сви они који обављају било какве разговоре о КиМ - ТРЕБА ДА ВОДЕ ДР ЂОРЂА ТРИФУНОВИЋА или друге стручњаке - а не да шаљу глуперде типа Вука Јеремића.......
 
И Тадић и Коштуница и сви они који обављају било какве разговоре о КиМ - ТРЕБА ДА ВОДЕ ДР ЂОРЂА ТРИФУНОВИЋА или друге стручњаке - а не да шаљу глуперде типа Вука Јеремића.......

Било ме је блам да га гледам кад се поздрављао са Ван дер Линденом, када је био у посети Београду 23.маја. У земљу сам пропао. :mad: Стидљиво му пружа руку, у очи не сме да га погледа, сав дрхти!
Шта? Почетничка трема?
Је*ем ти таквог министра.
 
Јао како је ружан онај Јеремић, а непријатно је и што много личи на Јелашића, ко да му је млађи брат.

Не могу да поверујем да неко том надобудном клинцу да фотељу министра Спољних послова ... Пропаст. Или га спремају (из ДС-а) као жртвено јагње ? У оваквом времену и у овквим проблемима !?!?!
 
Lacibg:
Јао како је ружан онај Јеремић, а непријатно је и што много личи на Јелашића, ко да му је млађи брат.

Не могу да поверујем да неко том надобудном клинцу да фотељу министра Спољних послова ... Пропаст. Или га спремају (из ДС-а) као жртвено јагње ? У оваквом времену и у овквим проблемима !?!?!

Ма ти из ДС-а су обичне карикатуре. Слушам данас Ђелић најављује КАМПАЊУ ОБЈАШЊАВАЊА НАРОДУ ДОБРОБИТИ УЛАСКА У ЕУ - и већ је почео у самом уводу да лаже у фазону "имаћете пуне новчанике"... невероватни шибицари, најсмешнија ми је тројка Јеремић-Ђелић-Дулић ... људи који немају било какву харизму, потпуно безлични, неуверљиви ликови, тако да је све једно да ли ће неко од њих бити потпредседник владе или лифт-бој или лакеј НСП...... :lol: :lol: :lol:
 
Lacibg:
Јао како је ружан онај Јеремић, а непријатно је и што много личи на Јелашића, ко да му је млађи брат.

Не могу да поверујем да неко том надобудном клинцу да фотељу министра Спољних послова ... Пропаст. Или га спремају (из ДС-а) као жртвено јагње ? У оваквом времену и у овквим проблемима !?!?!

'ruzno majcino dete' je skroz nenormalan:lol:
aj da je faca harizma pa da kazes eto, baja je decko, kapacitet, pa nek' bude ministar.
al' ovo chudo :confused::lol:
uopste nije iskljuceno da ce neki izbegavati susrete sa njim. najozbiljnije.
zbog godina, i zbog pojave. vec je imao gaf pred poltom.
mislim, nece zemlja nista krucijalno da izgubi time, ali ipak...

al' nije mi jasan ds. pored zivog vujacica, recimo.
zapravo jeste...tata malog, nis, blabla...
tuzno jbt
 
urospo:
Evo sad slusam na vestima da su se Putin i Bus dogovorili da se pregovori o statusu KiM nastave.

Имам два предлога/молбе ако дође до ЗВАНИЧНОГ наставка преговора или одлагања резолуције.
1. Нико не поставља тему пре мене, или ако баш хоће нека наслов буде: ГЕЈ ПАРАДА У ЊУЈОРКУ, ЧЕДАЈ И ЧЕКУ У СУЗАМА
2. Долазите на фешту на Трг.
 
Duh Sekire:
Имам два предлога/молбе ако дође до ЗВАНИЧНОГ наставка преговора или одлагања резолуције.
1. Нико не поставља тему пре мене, или ако баш хоће нека наслов буде: ГЕЈ ПАРАДА У ЊУЈОРКУ, ЧЕДАЈ И ЧЕКУ У СУЗАМА
2. Долазите на фешту на Трг.

Specijalni gost na paradi - Dzej, sa hitom: "Zar ja da ti brisem suze" :lol:
 
Duh Sekire:
Имам два предлога/молбе ако дође до ЗВАНИЧНОГ наставка преговора или одлагања резолуције.
1. Нико не поставља тему пре мене, или ако баш хоће нека наслов буде: ГЕЈ ПАРАДА У ЊУЈОРКУ, ЧЕДАЈ И ЧЕКУ У СУЗАМА
2. Долазите на фешту на Трг.

Ахахахаааааааа.......ово са парадом ми се допада - па пос' неће моћи педери да кажу да им Срби овде не дозвољавају слободу секса........ :lol: :lol: :lol:
 

Back
Top