Photoshop - multimedijalni kurs

*P*A*B*L*O*

Aktivan član
Poruka
1.686
Kao shto naslov teme govori treba mi preporuka za neki multimedijalni kurs za Photoshop
da skinem sa neta.... Nekoristim ga bash puno ali znam neke osnovne stvari ali sada mi treba neshto napredno.... Sad u subotu sam bio na svadbi i imam puno slika ali skoro svakoj trecoj treba neshto doraditi poshto su ih slikali pijani ljudi :D Nisam ja da se razumemo poshto je meni vec dosadilo slikanje pa sam fotoaparat dao drugarima nek se zabavljaju... Sreca pa se sad nije desilo da neko formatira memorijsku karticu kao shto je to bilo na proshloj zurci....
 
ivam91:
najbolje je da sam provalis ....ja sam ga drndo nedelju-dve i provalio sam vecinu stvari......

Izvini, ali uz "drndanje" od nedelju - dve, nema sanse da si provalio vecinu stvari.
Photoshop je toliko kompleksan program da ja recimo i posle petogodisnjeg rada u njemu ne bih smeo da kazem da znam vecinu stvari. I dan danas kad mi treba neki "specijalitet" moram na googlu da pronadjem foru kako da uradim.
 
Zlaja87:
Radim u novinarskoj redakciji i lik koj radi obradu slika vec 7 godina kaze da ne zna ni 25% photoshop-a...
Ti kad odvalis bas mu ***** kevu :lol:
drinjaca:
Можда је мислио на већину основних ствари.

Pa mozda je chovek pretpostavio da mi treba uraditi resize image ili da mi treba prebaciti iz kolora u B&W.... :D Inache treba mi dosta ozbiljnije od tog, sreca pa taj tutorijal koji sam skinuo sa linka koji je postovao drinjaca dosta pomaze....
 
sreca pa taj tutorijal koji sam skinuo sa linka dosta pomaze...
када тај туторијал научиш до краја, знаћеш као и ivam91 "већину ствари".:-) И пробиј ту магичну цифру од 25% и можда ће те Zlaja87 запослити у оној новинарској редакцији уместо оног "аматера". :-)
 
Jedna moilba,Photochop je za mene komplikovan,pa bih molio nekog ko ima iskustva sa istim,da mi preporuci neki program za obradu slika,kidanje sa grupne fotografije pojedina lica,retusiranje pohabanih fotografija,i kada ostranim sa fotofrafije dba lica kako vratiti onaj preostali u centar,,,Pokusao sam sa Foto filtre ali ne ide,,molim Vam,,,Jeremija......Moze i GZ....ako ima vremena,,,,,,,,
 
samo da se nadovezem sa pitanjem... ako naidjem na sliku 1200x1800 [npr.] i prebacim u PC, pa posle hocu da je postujem na forumu, ona se "smanji" [300x400 otprilike] dok puno forumasa postavlja "normalne "slike dimenzija 2000x2000 ili ???? kako da je preuzmem u originalnoj velicini??
 
adem_ks:
samo da se nadovezem sa pitanjem... ako naidjem na sliku 1200x1800 [npr.] i prebacim u PC, pa posle hocu da je postujem na forumu, ona se "smanji" [300x400 otprilike] dok puno forumasa postavlja "normalne "slike dimenzija 2000x2000 ili ???? kako da je preuzmem u originalnoj velicini??

Kao prvo: nije lepo postovati tako velike slike 2048*1536 pa to je 3.0 MPX a ima tu i ljudi sa dial-up-om ( nisam to ja ali ih ima ) Slika treba da bude nekih 800*600 eventualno 1024*768 i pozeljno je nebude veca od 250 kB....
Ako slika izgleda ovako:
Kliknesh na nju i kad ti je otvori onda idesh na "Save As" kao shto je to i bojan rekao...
Ako je slika preko cele strane onda samo idesh na "Save As"
Kad stavljash sliku a attach maximalna velichina je 400*300 ( nisam siguran ali tu je negde ) tako da ako tu sliku zelish da save-ujesh njena velichina ce biti sam 400*300
Ako stavljash ovako kao ja na imageshack.us maximalna velichina je 1500 kB.....
 
tako velike slike se po forumskoj kulturi linkuju pa ko hoce da otvara neka otvara.
Nikako da je stavis direktno na forum. Cak i da to uradis modovi ce je smanjiti (i to ako su raspolozeni i dobre volje kao GZ posle sestre :lol: ) ili ako nece da se zezaju sa tim jednostavno ce je obrisati.
Moras da mislis na ljude sa slabijim brzinama.
 
Jeremija_12:
Jedna moilba,Photochop je za mene komplikovan,pa bih molio nekog ko ima iskustva sa istim,da mi preporuci neki program za obradu slika,kidanje sa grupne fotografije pojedina lica,retusiranje pohabanih fotografija,i kada ostranim sa fotofrafije dba lica kako vratiti onaj preostali u centar,,,Pokusao sam sa Foto filtre ali ne ide,,molim Vam,,,Jeremija......Moze i GZ....ako ima vremena,,,,,,,,
Za te stvari jeste photoshop a ako ti je problem koristiti imas sajt kao sto je napisao
ArkantoS-Vrbas www.tutorialized.com
 

Back
Top