Novi auto - put do Igumenice...

Ja sam prosle godine prosao kolima putem od Trikale do Iguzumenize. Bio je zavrsen i koristi se jedan deo tunela koji je zaista super, nema potrebe voziti ispod 120. Mislim da su, tako su mi bar prosle godine rekli Grci, predvideli da kompletan put bude zavrsen 2009. Pretpostavljam da su za ovih godinu dana uradili joj jedan deo koji ce svakako olaksati ovu ovu za voznju interesantnu ali ne bas laku deonicu. Inace sam isao preko Larise i Trikale, tako da mi severni pravac preko Grevene nije poznat, mada se oba pravca susrecu pre prevoja preko Metzova odakle pocinje levo desno gore dole do Igumenize.
Na samom putu najteza deonica je preko prevoja Metzovo, gde su zaista megakrivine, izraziti uspon, penjete se na oko 1500-1800 m, a najveci horor je sto velikim delom puta cak i kod provalije nemate zastitni branik sa strane, a na pojedinim mestima (koja nisu retka) ivica asfalta je i ivica puta). Kolovoz je celom duzinom kao uostalom i na najvecem delu puteva u Grckoj (cak i manje vaznim) dobar. Ukoliko ste spremni na brza preticanja(jak i brz auto za to neophodni), na kratkim deonicama i da krsite propis preticanjem na punoj (duploj) liniji, brzo cete stici. Ja sam od Trikale do Parge stigao za 4 h. Od Janine put je nesto bolji, bolje reci brzi, samo sto se sada spustate, inace isto krivine i krivine sve do Igumenitze. U sustini nista strasno, malo daleko jeste a ako imate srece da se ne zaglavite iza kolone autobusa bice to lep put.
 

Back
Top