15000 din za prisustvo oca na porodjaju

Ne znam da li je prisustvo oca normalno, ja nisam zelela da muz prisustvuje sve i da je mogao. Nemam nista protiv onih sto misle drugacije, meni je na porodjaju bio bitan svaki atom energije i zaista mi na pamet nije padalo da je on tu i da brinem kako ce sve da podnese.
 
sanja:
Ne znam da li je prisustvo oca normalno, ja nisam zelela da muz prisustvuje sve i da je mogao. Nemam nista protiv onih sto misle drugacije, meni je na porodjaju bio bitan svaki atom energije i zaista mi na pamet nije padalo da je on tu i da brinem kako ce sve da podnese.


Slazem se sa tobom od reci do reci isto mislimo, ali nije to tema.

Sramota je da se prissustvo oca tako tarifira , umesto da pospese to malo i doprinesu da zenama kojima je to bitno porodjaj bude lep , oni te tako kaznjavaju i sankcionisu. Odvratne su mi te mere.
 
Mirka šizika:
U kojoj to bolnici ???

Kad sam se ja poradjala 2003 bilo je samo zakup apartmana nekih 30 ili 40 evra za taj dan i to je to. Uz obavezne analize svega i svacega kod oca .

Bas me zanima ko to dere???

U Narodnom Frontu. Ja sam trenutno trudna i jos ne znam kako cu se poroditi ,ali bih zelela da moj suprg prisustvuje.
Ali sada ako bolnici treba da dam 15000 , epidural 1000 ,inace kaze nacelnik NF da je epidural luxux,pa ja mislim ondaK i vadjenje zuba moze bez biloakve anestezije pa i to se prezivi a i normalno je......
elem ako hocu i apartman i da platim doktore posto je i to "normalno"meni breeeee treba 1000 i vise evra.............. :confused: :confused: :twisted:
A ministar kaze da je sve za DZABA.

A zaista ne znam sto bi ocvi smetali.....Ja sam za :) :) :)
 
Mirka šizika:
Pa drugaciji je boks u kome se poradjas uz prisustvo bilo koga .Tj to i nije boks nego soba koja je adaptirana za te namene . I tu si samo ti sa dr i muzem ili ko vec prisustvuje porodjaju.
Pa onda je i normalno da se to posebno plati...
Ali, jedna druga stvar je tu malo bljutava: do pre x godina prisustvo oca nije ni bilo moguće, pa su onda to dozvolili uz određenu, ali podnošljivu novčanu nadoknadu, a sad kao eto-shvatili-smo-da-smo-se-zahebali, pa digli cifru da razjure očeve.
Da preformulišem stav u skladu sa novim saznanjima ;) :ako otac želi da prisustvuje, to ne treba da bude luksuz.
 
ne smeta,uopste!ali kako bi nasi zaradili koji dinar preko plate? :roll: moj muz je prisustvovao carskom rezu uz epidural pa nije nikome smetao,ali to je u francuskoj normalna pojava!niko nije padao u nesvest,ne brini oko toga,ti ipak trpis mnogo vise najmanje sto moze da uradi za tebe je da te drzi u tom momentu za ruku.
 
Ja sam se poradjala u frontu...Dakle to tad nije bilo tako.

Imam samo jedno da kazem - oni nisu normalni.

I savet od mene ...cuvaj te pare za svoju bebu ...a tata neka dodje kasnije. Ili Uzmi apartman na tri dana , kostace te oko 100 evra , sto je opet manje od 15,000 a muz ce moci da bude uz tebe 24 h .
 
Mene tu druga stvar nervira ...da bi neko prisustvovao porodjaju potrebno je da uradi niz analiza , bris iz grla , nosa , guze...ceo smor od stvari ...a onda ti udje ekipa snimatelj, tonac, novinar ...sa ulice pravo...da snime porodjaj u epiduralu uz prisustvo oca...

Sad mi kazite ko je tu lud ???
 
Cene kojecega vezanog za trudnocu i porodjaj su nenormalne, tarifa za prisustvo oca takodje, mozda je to vapaj uvek praznog zdravstvgvenog fonda. Kada bih znala da ce za te pare pacijentkinjama bolnica da omoguci klimu u svakoj sobi, besplatne uloske za posle porodjaja, ili normalnu hranu (o plocicama, novim wc soljama, dusecima u krevetima da ne pisem), platila bih i vise da se tata ipak ne pojavljuje, ali to nije tema .
 
Ima Moono , ima ...i kosta porodjaj 2000 evrica plus bolnicki troskovi .

Al da imam te pare sigurno bi pre izabrala privatnu bolnicu, nego bilo koju drzavnu. Kad vec treba da istresem iste pare, onda necu da jedem leba i pavlaku ti puta dnevno i cas koji nije caj nego vise voda...nego cu ko gospodaj da gledam filmove imam masaze i ostalo...
 
hanibal77:
ma daj sanja kako bre prazni,za sve zivo se placa participacija,svi odvajaju za zdravstveno od bruto plate,zubar se placa skoro kao privatni,a osoblje i nema neke plate...pa gde su te pare?i to vec decenijama tako

Kako prazno-ne znam, valjda pokrade ko prvi dohvati, 15 god. mi se od plate odvaja za zdravstveno koje nema sta da mi pruzi. Zato i zelim zakon po kome imas mogucnost da ti poslodavac ne placa zdravstveno i ostale lopovske troskove, nego da biras kome ces i da li ces da placas.
Dodji i budi trudnica u Srbiji, kazace ti se samo.
 
Verujem da bi i lekari rekli da je to idiotizam al ne formiraju cene lekari nego uprava i administracija bolnica . Nama ostaje samo da ili cutimo i trpimo ili kategoricki odbijemo da paltimo te ebzobrazne cene.

Trudnoca kao i bebe u srbiji su najbolji posao. A istina je da se sve trudnice jednom porode , sa epiduralom i bez njega , sa tatom ili bez njega , u bolnici ili na polju...poroditi se moras...

Po mom misljenju sve te pare treba cuvati za dete , jer kad prodjeporodjaj , dete takodje kosta. Pogledajte cene bebi opreme , adaptiranih mleka , pampersa ...sve ima svoju cenu ...zato je bolje cuvati te pare za onog kome sve to zaista treba .

Ajde onako realne da budemo ...tata nam na porodjaju nije bas ni neophodan , ali je lepo ako je tu. Epidural takodje nije neophodan ali olaksava zivot , apartman takodje nije neophodan , ali je super kad su ti tvoji tu 24 h ...i tako ...sve je to nepotrebno , ali lepo.

Sa druge strane ...krevetac za bebu - neophodan , pelene - takodje , adaptirano meleko - cesto neophodno ..

Pa ako biram na sta cu potrositi te pare onda ce to definitivno biti dete , a ja cu za toliko da tisnem zube .Porodicu se sama , bez epidurala , i spavacu u sobi sa jos 12 zena ...Ne dam da me niko muze za ono sto svakako mora da se dogodi. Ne znam da je i jedna zena ostala neporodjena . :roll:

Ali to je deco stvar o kojoj treba sami da odlucite ...ili sa svojim partnerom . , da vam se ne desi ko meni da vam muz zameri sto nije prisstvovao porodjaju.
 
sanja:
Kako prazno-ne znam, valjda pokrade ko prvi dohvati, 15 god. mi se od plate odvaja za zdravstveno koje nema sta da mi pruzi. Zato i zelim zakon po kome imas mogucnost da ti poslodavac ne placa zdravstveno i ostale lopovske troskove, nego da biras kome ces i da li ces da placas.
Dodji i budi trudnica u Srbiji, kazace ti se samo.
pa znam,ja sam se ako nista rodila i lecila u srbiji,a kad sam ostala trudna e tad sam pogurala odlazak u francusku jer sam se jezila od pomisli na narodni front(gde kaze moj muz da se radjaju najlepse bebe ali ipak...)bilo bi krajnje vreme da drzava prizna privatne lekare i da zdravstveno pokriva posete istima!mislim da bi to vec dooobro promenilo stanje
 
@Mirka Sizika,slazem se sa tobom da je pametnije novce potrositi na bebu,nego na lopove po bolnicama.Svako cu se ja kao i sve poroditi vako ili nako.

Znam da su iskustva sa porodjaja i odnos prema trudnicama raliciti od slucaja do do slucaja.Ali nije uredu da ako neko zeli da prisustvuje porodjaju plati 15000,a da li za to dobije fiskalni racun kao i za epidural....
Navodno za epidural anesteziolog uzima 3000 od tih 10000,ali nigde Gospodin nacelnik ne kaze da ce taj isti anesteziolog uzeti pride jos nekoliko stotina evrica.....E to je ono sto je strasno.
Pa da ima i objasnjenje da on dolazi od kuce????Ne znam odakle bi mogao da dodje?
 
Statističkom obradom podataka sa porodjaja obavljenih uz prisustvo oca u predhodnom periodu utvrđeno je da prosečni troškovi reanimacije očeva, njihovog osvešćivanja i/ili saniranja povreda nanetih od strane milih im supruga iznose oko 10000 din. Kad se toj sumi doda PDV i obavezna pretplata sa siroma Tijanića (plaća se 1 TV pretplata na 20 zaposlenih), dobije se iznos od 15000din.
Dakle drage buduće mame, ako ste željne da svu svoju muku i bolove tokom porođaja istresete na glavnog krivca i izazivača istih, odrešite kesu! Ili naterajte svog Đuvegiju da je odreši... to vam je još bolja varijanta: kad već nije hteo da ga vadi na vreme, onda neka pati i plati, fizički i moralno, a bogami i materijalno!
 
He he ...sta da ti kazem . Neka dodju iiz kafane ...onako vidno pripiti, nekad doju od svalerke , nekad iz sobe za spavanje ...ima tu puno mogucnosti.

Do sad se pokazalo najbolje voditi trudnocu kod dr privatno , ali da taj radi negde u nf ili gak. Pa kad doje porodjaj onda tvoj lekar dodje da te porodi. Do tad je vec uzeo pare , plus cena samog porodjaja i to je kraj.

Ja sam trudnocu vodila u frontu, preko veze doduse, ali me ta dr nije poradjala, vec dr koji je bio u smeni tog jutra. Nikom nista nisam platila ,a prosla sam sjajno.

Smestili su me u dvokrevetnu sobu , ali su u njoj prozori bili razvaljeni pa smo bili sa bebama na promaju. A onda je dosao majstor i zakucao prozor pa smo se ona kuvale na 32 stepena ...i tako tri dana ...Jedva sam docekala da odem kuci...Tri dana nisam jela , pomagala mi je cimerka da se okupam jer sestri nema ni za lek , i jos je u tom trenutku u bolnici vladala salmonela pa smo davali svi bris... Sta reci ...bolnice su mesta za izbegavanje ...steta sto su i porodilista ista !!!
 

Back
Top