15000 din za prisustvo oca na porodjaju

Држављанима Србије не бих наплаћивала присуство на порођају.
Свима осталима бих наплатила и порођај, а и присуство.

Majka državljanin Srbije, otac strani državljanin. Oboje u stalnom radnom odnosu, ovde u Srbiji, uredno izmirene sve zakonom predviđene obaveze oko zdravstvenog osiguranja. U Frontu treba da plate oko 400e za njegovo prisustvovanje, a njemu ne traže ni zdravstvenu knjižicu da pokaže. Ebg, ja sam uvek protiv zloupotreba prava koja pripadaju državljanima ove zemlje, ali ovo je smešno. Majka je jedina kojoj u toj priči treba gledati u dokumenta.

Smešno je i što se uopšte naplaćuje. Ako ne postoje uslovi - ne postoje i tačka. Ali tamo gde postoje, treba da bude besplatno. Neka uvedu prethodno prijavljivanje, kao što su uradili u Mišoviću sa epiduralom - besplatno je, ali moraš da se prijaviš najkasnije mesec dana pred porođaj. Pa ako je frka sa anesteziolozima, lepo ti kažu da ne mogu da garantuju da ćeš ga dobiti, tvoj izbor šta ćeš dalje.
 
Majka državljanin Srbije, otac strani državljanin. Oboje u stalnom radnom odnosu, ovde u Srbiji, uredno izmirene sve zakonom predviđene obaveze oko zdravstvenog osiguranja. U Frontu treba da plate oko 400e za njegovo prisustvovanje, a njemu ne traže ni zdravstvenu knjižicu da pokaže. Ebg, ja sam uvek protiv zloupotreba prava koja pripadaju državljanima ove zemlje, ali ovo je smešno. Majka je jedina kojoj u toj priči treba gledati u dokumenta.

Smešno je i što se uopšte naplaćuje. Ako ne postoje uslovi - ne postoje i tačka. Ali tamo gde postoje, treba da bude besplatno. Neka uvedu prethodno prijavljivanje, kao što su uradili u Mišoviću sa epiduralom - besplatno je, ali moraš da se prijaviš najkasnije mesec dana pred porođaj. Pa ako je frka sa anesteziolozima, lepo ti kažu da ne mogu da garantuju da ćeš ga dobiti, tvoj izbor šta ćeš dalje.
Па сад, закон је закон.
У неким случајевима делује нелогично, али направљен је тако да штити држављане Србије.
Тај закон је у свим земљама света исти, чак су цене још веће.
 
Па сад, закон је закон.
У неким случајевима делује нелогично, али направљен је тако да штити држављане Србије.
Тај закон је у свим земљама света исти, чак су цене још веће.

Ma nema to veze sa zakonom, to svaka bolnica na svoju ruku određuje. Odnosno, bolje reći Front.
'Ajd da je zakon, pa u redu, ništa protiv ne bih imala, čak suprotno. Tada bi makar bile ujednačene i kombinacije i cene epidurala, apartmana, doktora...svega ostalog. Ovako te svako dere kako misli da treba, a nemaš zakon na koji ćeš da se pozoveš.
 
Ma nema to veze sa zakonom, to svaka bolnica na svoju ruku određuje. Odnosno, bolje reći Front.
'Ajd da je zakon, pa u redu, ništa protiv ne bih imala, čak suprotno. Tada bi makar bile ujednačene i kombinacije i cene epidurala, apartmana, doktora...svega ostalog. Ovako te svako dere kako misli da treba, a nemaš zakon na koji ćeš da se pozoveš.
Ма ја причам о наплати странцима- да је то уређено законом.

А у посту на претходној страни сам написала да држављанима Србије не бих ни динар наплаћивала ни за шта- ни епидурал, ни присуство оца на порођају...само осебан апартман бих, јер то је ипак луксузирање.;)
 
to je baš dobro..
nije baš tako, manja, zamisli da ti se svaki dan muvam po kuhinji, ali ne 2 sata, nego non-stop 10 sati dnevno, pa ja odem pa dođe 2., 3, ...ne bi ti baš bilo svejedno..drugo, stres stranca ne može da kontroliše akušer ili osoblje i da računa na nečije nekontrolisane reakcije...a najgore, ako ne daj bože, krene nešto nepredviđeno... ja sam rekao, meni nije problem uopšte , ali ja sam nebitan, bitno je da ž i d budu mirni i zdravi...misim, nije to samo uzmeš kameru i snimaš dok neko preživljava tantalove muke... ( ;


moonjo, sve se slažem sa tobom, al kad spomenu kameru, meni je to malko morbidno...šta je svrha kamere? da jednog dana pokažem detetu taj srećan trenutak dolaska na svet , a ja se tamo derem, napinjem i treba detetu ili bilo kome da pokažem joj vidi što je lepo...

a moje dileme oko prisustva oca na porođaju, razrešile su bolnica koja to ne dozvoljava i sam otac koji to ne želi....ne želi videti svoju voljenu u mukama i to je to, smatra da je prepušta stručnjacima i to je to...
 
Ма ја причам о наплати странцима- да је то уређено законом.

А у посту на претходној страни сам написала да држављанима Србије не бих ни динар наплаћивала ни за шта- ни епидурал, ни присуство оца на порођају...само осебан апартман бих, јер то је ипак луксузирање.;)

Ma kojim zakonom? :confused:
 

Back
Top