15000 din za prisustvo oca na porodjaju

Ааа...ти мислиш на групне порођаје, онако, ко групна венчања?

Рекох, у нашој претпорођајној сали има места за 6 кревета, ко сардине... жене тамо леже раскречене, крваве, вриште, неке повраћају, лекар их повремено ту прегледа...крви свугде по чаршавима... Где сместити мужеве?
У сали има два стола, један до другог. Ја сам се порађала истовремено са једном другом женом, метар поред ње. Породила сам се пре ње и после тога гледала њен порођај...

Ако ћемо заиста тај чин да учинимо достојанственим и да од њега створимо породичну свечаност (као што би и требало)...ја не знам како би се то извело у овим условима.

Колико сам схватила, у нормалним земљама породиља и муж су сами у соби-боксу, могу да се посвете том значајном тренутку, особље долази повремено и проверава...касније помаже при порођају, и нема никог другог у тој просторији...

Ја заиста не бих волела да неки други мушкарци присуствују мом крварењу, напонима, вриштању, стењању...цепању међице, ушивању...
Замишљам само 6 тата поред 6 раскречених, голих, крвавих мама...сви ђутуре....
 
proterivanjem oceva (zastitnicki nastrojenih bica po default-u) se odstranjuju svedoci nedolicnog ponasanja/rada bolnicnog osobl

Уф, ти баш говориш емоцијама...и зато не допире до тебе оно што причам.

Нико не може да протера некога ко никада није ни био ту! Нико не протерује тате, само још не постоје свугде услови да се тате уведу у све то, а надам се да ће и до тога доћи. Ја јесам за то.
 
У току моја два порођаја, и у току боравка у том и таквом породилишту које сам описала, ја носим само једно негативно искуство - однос неонатолога који је био толико строго професионалан да је испутио из вида чињеницу да ради са женама којима је хормонски баланс поремећен и које су врло осетљиве. Ништа посебно ружно...али непријатно сећање.

Капу скидам и докторки која ме је породила оба пута (лично), која је долазила да ме обилази после порођаја, беби-сестрама које су имале бескрајно стрпљење, хигијени која је била на нивоу чак и у таквим условима... Е, једино је храна је била катастрофа!

Нисам никакво недолично понашање приметила. Не кажем да га нема, кажем да није правило!
 
Aaa, ti mislis da su paravani basnoslovno skupi?

Mislim da je dolazak deteta na svet bozanski cin a ne nesto ruzno, sramotno cega zene treba da se stide.

Odvratna mi je tvoja poslednja recenica... tako nesto ni jedan muskarac nikada ne bi mogao da izgovori. (raskrecene, gole krvave mame - fuuuuj!)

Da je to izgovorio/napisao muskarac znala bih da je zenomrzac.

A ti si zena - pa ti to valjda daje za pravo...
 
Ma niko ne priča da je prisustvo oca na porođaju najbitnija stvar koju treba obezbediti porodiljama i bebama. Naravno je da postoje prioriteti koje treba rešavati.
Čovek je izjavio da je lično protiv prisustva očeva na porođaju i da podizanje cena ima za cilj da odvrati očeve od ideje da prisustvuju tom činu.
Ja razumem da rešavanje određenih problema traži finansijsku potporu koje nema ali za određene problema je dovoljna i dobra volja da bi se rešili.

Sa druge strane, podizanje cene za epidural opravdava željom da spreči korupciju u porodilištu. Navodim njegove reči...

Nit sam se porađala u tom porodilištu, nit ću se porađati, pa sve ovo i ne bi trebalo da me tangira ali razlozi koje on navodi su mi blago rečeno smešni.

Kada sam svoju šestonedeljnu bebu vodila na terapiju u Dečju bolnicu (zbog povreda koje je zadobilo na porođaju) nisam mogla da se načudim ljubaznošću lekara i načinu ophođenja prema mom detetu i meni. I to nisu bili pojedinci već čitavo odeljenje, reči hvale za njih nisam imala. I njima bebe vrište po ceo dan (ko je radio vežbe po Vojti zna kako ih bebe vole i kako se zacenjuju od plača) i njima su male plate, i oni imaju problema sa uslovima u kojim rade ali nikom ništa nisam morala da poturim u džep ne bi li mi se obratio kao ljudskom biću. I niko me nije pitao imam li vezu ne bi li mi primili dete i pristali sa nama da rade.

A u ustanovama u kojima je korupcija javna tajna protiv iste se bore šibanjem roditelja po novčanicima.
 
Hellen:
Уф, ти баш говориш емоцијама...и зато не допире до тебе оно што причам.

Нико не може да протера некога ко никада није ни био ту! Нико не протерује тате, само још не постоје свугде услови да се тате уведу у све то, а надам се да ће и до тога доћи. Ја јесам за то.


:-? stvarno ne znam sta ne dopire do koga.... :?

kazes da uslovi ne postoje, a postoje ako das 15000 dinara? :confused: malo ti cudna logika...
 
lady me:
Čovek je izjavio da je lično protiv prisustva očeva na porođaju i da podizanje cena ima za cilj da odvrati očeve od ideje da prisustvuju tom činu.


Obrazlozenje mu je bilo jako bezvezno (i za mene lazljivo).

Nije on neko ko treba da nemece bilo kome stav o prisustvu oceva na porodjaju.

Treba ostaviti mogucnost izbora i ne kaznjavati novcano one koji zele da prisustvuju.
 
Рекох, преемотивно говориш...вероватно си нечим повређена, па зато.

Ја не знам како да ти објасним, једино да ти нацртам план породилишта и размере просторија... Рекох ти да смо лежале ко сардине...

Не знам да ли си се порађала и у каквим условима. Моји порођаји су за мене били најлепши тренуци у животу....
Али то не значи да нисам видела раширене вагине других жена, крваве задњице пуне стрија, крваве чаршаве...девојка са којом сам лежала на спојеном кревету повраћала је поред мене....
Мени су почели напони, а беба се није довољно спустила па сам морала да ходам између њих...крв ми се сливала по коленима....
То јесте тако било, и то није, забога, ништа увредљиво....Па тако изгледа порођај! То је ЖИВОТ! Није то оно што гледамо на ТВ!
 
kazes da uslovi ne postoje, a postoje ako das 15000 dinara? malo ti cudna logika...

Уф...можда боље да сутра наставимо разговор. Претвара се у глуве телефоне.

Нико није рекао да за 15 000 у нашем породилишту може отац да присуствује...једноставно - нема услова! Кад буде готова нова болница, ако доживимо и то чудо, вероватно ће моћи...надам се....
 
dakle, ja jesam da se omoguci tatama da prisustvuju porodjaju supruge i ne smatram da za to treba da se plati 15000 dinara. Smatram da ocevi treba da se podsticu da budu toga dana sa svojim suprugama da bi im pruzili podrsku, toplinu, neznost i sigurnost. Takodje, smatram da su ocevi ravnopravni sam majkama i da treba da prisustvuju dolasku svog deteta na svet ukoliko to zele.

Сад тек видех овај пост. Ја се потпуно слажем са тобом.

Све што сам рекла је то да се овде прееемотвно просипа жуч према свим здравственим радницима, а да је решење тог проблема много крупнија ствар...јер нам је здравство трненутно ту где је и читава држава: у беспарици. Не кажем да тако треба да буде и да се треба мирити са тиме, само то да присуство тата није толико горући проблем да би изазивао овакакв бес.
Надам се да ће и то доћи на ред...само нека се прво среде остале, битније ствари.
 
Hellen:
Уф...можда боље да сутра наставимо разговор. Претвара се у глуве телефоне.

Нико није рекао да за 15 000 у нашем породилишту може отац да присуствује...једноставно - нема услова! Кад буде готова нова болница, ако доживимо и то чудо, вероватно ће моћи...надам се....

:lol: e, koja si ti biserka :lol: :lol:

Nacelnik Narodnog fronta je obavestio javnost da ocevi mogu da prisustvuju porodjaju supruge ukoliko plate 15000 din.

Ne znam o kom to "nasem" porodilistu pricas - ovde se prica o Narodnom frontu.

Bas gluvi telefoni... a ti se ubi objasnjavajuci i rasvetljavajuci mi istine, a ja, jadna, nikako da te shvatim :lol: :lol: :lol:

'ajd laku noc!

da se slozimo oko necega bar!
 
razglabam ja ovu temu uzivo sa nekim poznanicima i prijateljima... i svi imaju reakciju: "hehehehe, jasno, pa nece lekari da im se muzevi motaju okolo, jer bi onda morali mnogo profesionalnije da se ponasaju nego sto to inace cine"

zli jezici, ili nesto drugo...?

ne znam iz prve ruke (znam neka jeziva iskustva bliskih mi zena),
ali me je zapanjilo da su svi ovi ljudi imali istu prvu misao.
 
moje srce:
razglabam ja ovu temu uzivo sa nekim poznanicima i prijateljima... i svi imaju reakciju: "hehehehe, jasno, pa nece lekari da im se muzevi motaju okolo, jer bi onda morali mnogo profesionalnije da se ponasaju nego sto to inace cine"

zli jezici, ili nesto drugo...?

ne znam iz prve ruke (znam neka jeziva iskustva bliskih mi zena),
ali me je zapanjilo da su svi ovi ljudi imali istu prvu misao.

Bingo!

O tome ja zapravo i pricam sve vreme!
 
Sa prvim detetom, celu trudnocu vodio mi je nacelnik novosadskog porodilista i na kraju me porodio, carskim rezom, bila sam prezadovoljna. Medjutim prosle godine sam izgubila jednu bebu u cetvrtom mesecu trudnoce, nije mi ni jednog momenta izasao u susret, isti taj doktor s kojim sam do tad bila prezadovoljna. Kad nekome placam 5.000,oo din. za obicni i 7.000,oo za ekspertni ultrazvuk, ocekujem da taj neko za mene bude uvek tu. Znaci svi smo srecni i zadovoljni kad je sve u redu ali se nazalost desavaju i one druge ne zeljene stvari kad nije sve onako kako planiramo i ocekujemo.
Juce sam konacno nasla pravu doktoricu koja ce da mi vodi trudnocu (tek sam 2 meseca trudna) i koja za mesec ili najvise dva OTVARA PRIVATNO PORODILISTE U NOVOM SADU. Ne znam da li ih ima u Beogradu i koliko ih praktikujete i kakve su cene, ali ce kao sto sam negde gore procitala, makar biti istaknut cenovnik i znacemo tacno koliko ce da nas kosta to zadovoljstvo. U takvoj klinici prisustvo oca bice licna stvar, hocu ili necu, a ne, ja bi al nemam novca za to. Izbor ce biti na nama i nasim muzevima. Ja svakako ostajem pri svom, moj ce ipak biti ispred porodilista:)
 
razmisljalica:
:lol: e, koja si ti biserka :lol: :lol:

Nacelnik Narodnog fronta je obavestio javnost da ocevi mogu da prisustvuju porodjaju supruge ukoliko plate 15000 din.

Ne znam o kom to "nasem" porodilistu pricas - ovde se prica o Narodnom frontu.

Bas gluvi telefoni... a ti se ubi objasnjavajuci i rasvetljavajuci mi istine, a ja, jadna, nikako da te shvatim :lol: :lol: :lol:

'ajd laku noc!

da se slozimo oko necega bar!

Јесам ли те увредила нечим?
Чему сада ово ружно опхођење и етикетирање?
Нисам ја ''бисерка'' него ти не читаш, девојко!!!!
Леба ти, реци ми где сам ја уопште говорила о Народном фронту????

Било би најкоректније да се вратиш и лепо, без емоција, ишчиташ моје постове на ову тему, па после извињења можемо и да разговарамо....

(Ниси одговорила на питање имаш ли деце!)
 
Prvo i osnovno: procitati prvi post na svakoj temi da bi znao uopste o cemu se radi!

Hvala ti za ovo "devojko" :lol: :lol: :lol:

Mislim da nisi shvatila o cemu je tema vec samo prosipas, prosipas, prosipas svoja cenjena razmisljanja na raznorazne teme.

A tvoje pitanje da li neko ima ili nema decu bi, pretpostavljam, trebalo da me diskvalifikuje iz rasprave (ukoliko nemam) ili da mi da neku tezinu (ukoliko imam dece).

Stil komunikacije ti je jako otuzan: po svaku cenu moras da budes u pravu, mislis da mozes svakome da popujes, postavljas se kao neko ko je svakome po svaku cenu autoritet?!?

Vrlo iritirajuce. :roll:

I verovatno bi se iznenadila kada bi shvatila da nisam neka balavica kako me zamisljas :lol: :lol: :lol:

Ajd' u zdravlje!

Sklona si jalovim raspravama, a meni se nesto vise u tome ne ucestvuje!

pozz 8-)
 

Back
Top