BESMRTNOST

gost 88651

Iskusan
Banovan
Poruka
6.081
Sustina svakog Stvorenja, ono na cemu je zasnovano njegovo iskustvo zivota je SVEST.

Dokaz besmrtnosti svesti :


Ako je smrt nesto sto ne mozes da dozivis svesno onda ona za tebe I ne postoji - dakle dok god si svestan - besmrtan si . A ako smrt dozivis I ostanes svestan – onda to I nije smrt – dakle besmrtan si.

Ako neko moze da obori dokaz besmrtnosti – izvolite.
 
Neces to znati. Dok god nemas svest o necemu – to za tebe ne postoji. Ne bi ni znao da si se onesvestio da ti to neko to nije rekao kasnije ili da kasnije nisi video prasinu na odelu od pada na zemlju , recimo. Tvoj zivot je neprekidan – svestan si onog trenutka u kom se “onesvescujes” – sledece cega si svestan je novo budjenje. Svest je neprekinuta. U njoj nema rupa. Samo u razumu moze biti rupa.
 
zezam se, shvatam poentu tvoje izjave, ili kako vec da je nazovem

8)

ali... govori o svesti, ne o postojanju
sushtina jeste da se sa onim shto je van nas kao entiteta
fizichkog, duhovnog, racionalnog, emotivnog za to vreme neshto dogadja.
mi to nemamo u svesti, ali ono se desilo.

isto kao i sa smrcu, po tvojoj definiciji
mi nismo svesni, samim tim nam i ne smeta.
ali sekunda posle tog trenutka postoji u svestima drugih.
to o chemu prichash sam shvatio sa 10 god kad sam se probudio posle anestezije i operacije slepog creva. totalni mrak. nishta.
i nishta da mi smeta i da me brine 8)


@ divlja
poshalje mi na private
nalupa se gluposti
ja na ovom krshu od foruma kucam pola sat odgovor
kliknem na reply
i pishe

"divlja je izabrao da ne prima privatne poruke ili mu nije dozvoljeno da to čini. Stoga mu/joj ne možete slati Vaše poruke."

mislim... shta reci!
 
p.s. pitanje koje muchi mnoge je
shta ako svest ostene neprekinuta posle trenutka umiranja.

shta se desi tad?

i josh niko nije dao odgovor koji se dokazao tachnim.
svodi se na veru da je tachan
 
Hey man !

Postojanje jeste svest !

Probaj to da shvatis.

To je sama esencija postojanja.

“Fizicki, racionalni, emotivni entitet “ koji si naveo nije isto sto I “ duhovni entitet – svest”

Prvo je Ego ( pripada fizickom telu – u to su ukljuceni I cula I razum, prolazno “ ja”), drugo je Dusa ( svest , pravo Ja)
 
to drugo pitanje " sta ako svest ostane neprekinuta posle trenutka umiranja " - zbog tog pitanja ti stoji taj dokaz gore. Neoboriv dokaz. Svest ostaje neprekinuta. Jedino sto se moze prekinuti je veza tela i svesti.

Kad imas to saznanje - sta ces uciniti? Mozda ces raditi na povecanju svesti za zivota? Za tebe ne znam, ali kod mene je takav slucaj...
 
alles_gut:
to drugo pitanje " sta ako svest ostane neprekinuta posle trenutka umiranja " - zbog tog pitanja ti stoji taj dokaz gore. Neoboriv dokaz. Svest ostaje neprekinuta. Jedino sto se moze prekinuti je veza tela i svesti.

Kad imas to saznanje - sta ces uciniti? Mozda ces raditi na povecanju svesti za zivota? Za tebe ne znam, ali kod mene je takav slucaj...

nekad davno
kad sam chitao neke hermetichke knjige
primetio sam da
postoje

fizichki ale
racionalni ale
emotivni ale
i astralni ale

ne razumem kako pod svest izdvajash samo astralnog aleta
a ne emotivnog, racionalnog i astralnog aleta?

shta se desi sa emocijama i razumom ako, kako kazesh u definiciji, dozivimo svesni trenutak umiranja?

p.s. nemam to saznanje
imam 50% saznanja
mozda je posle mrak i nishtavilo

secash se ;)
 
“Kakvu predstavu imate o sebi? Kakav utisak zelite da ostavite na druge? Da li se predstavljate kao uspesna osoba, sposobna osoba, “pomozite jadniku” osoba, neko koga svet koristi, dobra majka, dobar otac, uspesan poslovni covek ili poslovna zena, neko ko odustaje, neko ko se u sve razume, umetnicka dusa ili pravi majstor u ljubavnim igrama? Ili mozda vas ego cuva sliku nekoga ko je otkrio sve nedostatke nase civilizacije I definitivno je iznad njih. Mozda imate neki hobi I cuvate imidz gitariste,motorcikliste,slikara,pesnika,pevaca,spo rtiste ili bilo sta drugo.Ili ste mozda zavrsili sa ovozemaljskim predstavama sopstvenog imidza pa vas sada ego cuva “prociscenog” dok se penjete ka misticnim,duhovnim visinama. Da li se uznemirite kada neki primete da vas put nije jedini Ili nije najbolji za njih? Sta mislite u koliko razlicitih igara ego usmerava vase energije I svest u ovom trenutku vaseg zivota?

Kada jasno razmotrite sve razlicite aktivnosti,igre I licna ogranicenja kao dramu koju vas ego sada pokusava da sacuva I uveca razumecete sta vi mislite ko ste sada…Ali vi ni slucajno niste nista od “toga”. Sve “to” samo su naslucivanja u zelji da otkrijemo svesno bice koje smo u stvari.Ako biste hteli da sastavite listu poslova,atributa,licnih karakteristika I licnih stremljenja koje vas ego sada stiti,videcete da nema mnogih koji su bili na listi pre deset godina.A kako se vasa visa svest razvija,jos mnogih nece biti na listi za deset godina. Kada uvecate svest videcete iz perspektive svoj put zagusen mehanickim igranjem uloga koje ste sami programirali.

Sve ovo sto vas ego cuva deluje kao kompozicija vagona koju vi vucete. Svaki vagon je tezak I oduvek je predstavljao izvor patnje – a vi vucete I mislite da idete ka sreci. Mnogi modeli zavisnosti koje sada cuvate,predstavljaju I uzorke karaktera koji su postojali u vremenu I mestu gde ste rodjeni I odgajani. I u zavisnosti od drustvenog staleza,vas ego ce cuvati razlicite forme I vrste uloga.

Svet postoji da bismo u njemu uzivali ali to cemo moci tek kada se oslobodimo poistovecivanja sa ulogama koje igramo u pozoristu zivota.Kao,recimo u sahu,da bismo stalno uzivali ne smemo je suvise ozbiljno shvatiti da nas ne bi emotivno zaokupio dobitak ili gubitak partije. Ljudska bica (sa svojim velikim racionalnim umovima) uzivaju u resavanju problema. Ali mi im prilazimo sa takvom ozbiljnoscu (verovatno zbog svojih zavisnosti u odnosu na ugled) da unistimo zivotnost I zadovoljstvo naseg ovde I sada – trenutka. Potreban nam je nacin da napravimo razliku sta je nasa sustina,a sta podsticajni modeli koji stvaraju nase ponasanje.

Da bi sebe odvojili od drustvenih uloga u koje smo se uziveli moramo jasno videti kakve su u stvari igre koje igramo. Za primer nam moze pomoci knjiga Ruth Benedict “Uzori kulture”.Kada iz perspective komparativne antropologije saznamo vise o zajednici,to nam pomaze da se oslobodimo zamki koje namece kultura. Kada uvidimo ekonomske I socijalne obicaje I ponasanja naseg drustva,iskreno se pitamo zasto nas ego nastavlja da trazi kada nam sve to nije potrebno za srecu. Kako mozemo da shvatimo sve igre koje igramo radi prestiza toliko ozbiljno? Kako ponos moze da nas zarobi u besmislenoj igri “dobitnik-gubitnik” za koju smo mislili da bez nje ne mozemo ziveti?

Svesno bice ne odbacuje ni licne ni drustvene uloge – samo ih igra kao igre. Ako drustvo kaze “Hajde da se igramo igre u kojoj cemo pokriti intimne delove tela kada idemo glavnom ulicom” prihvatite to ovde I sada kao sastavni deo igre zivota. Ako se svesno bice nadje na mestu za koje je drustvo reklo “Ovde je plaza ili topli izvor gde je dozvoljeno kupanje bez kostima” ,osoba koja u ovom polju nema zavisnosti slobodno ce prihvatiti to kao ovde I sada. Osim onih koji se osecaju ovim pogodjeni,druga svesna bica prihvatice ovo kao normalan postupak.Svesan bica su savrseno prilagodljiva I odgovara im bilo koja igra koju svira drustveni orkestar. Podjednako im je dobro I u pokusajima da promene igru,jer obicno nalaze nacin da promenu usmere u pravcu “nas” –zajednistva I jedinstva. Njihova svest,ljubav,uvidjavnost I prilagodljivost salju poruku kojom nam pomazu da se oslobodimo drustvenih normi koje smo smatrali “prirodnim”.

Tako,postepeno shvatate da niste ona licnost koju vas ego tako herojski brani. Ako niste ta licnost,nastala od kolekcije pobuda sakupljenih u drustvu,sta –ili ko- ste zapravo vi? Mnogi od nas se identifikuju sa svojim telima – tom promenljivom strukturom kostiju,misica I drugih organa prekrivenih kozom. Kada nesto u nasem telu nije dobro I salje osecaj bola nasem biokompjuteru,ego tezi da usredsredi paznju na bol kako bi se mi u potpunosti predali bolu.Kako raste vasa visa svest raste I saznanje da mi nismo tela u kojima zivimo.Nasa tela su hramovi koji predstavljau dom za nasu svest.



U momentu kada prestanete da se identifikujete sa svojim drustvenim ulogama I svojim telom.verovatno cete reci “Aha,moja sustina je moj racionalni um!” Jer,zar nije to sustina koja nas cini ljudskim bicima?To je deo vaseg biokompjutera koji je sposoban da koristi govor,analizira,racuna,stvara misli I masta,prepoznaje uzbudjenja,odlaze ih I ponovo priziva iz secanja,korisi znakove – poredi ubedjenja sa pretpostavkama itd. Zar Aristotel nije definisao coveka kao razumnu zivotinju? Ali,ponovo,vas racionalni um nije vasa sustina. Vas intelekt ili racionalni um je velicanstveno “sesto culo” koje vam moze pomoci na putu ka visoj svesti ako znate kako da ga pravilno upotrebite. Ili moze ropski sluziti vasem egu da stvori stroge I logicne odbrane u korist onih programa koji vas drze bespomocno zarobljenog na tri niza nivoa svesti. I tako,ostavite I svoj racionalni um,jer,ni to nije to…

Sada vec suzavate mogucnosti. Ako niste vase drustvene uloge,vase telo ili vas racionalni um,sta je jos ostalo? Da li ste vi mesto gde se sticu osecaji svih vasih cula? Ili ste vi – vase emocije – ona razna osecanja na koje ste potrosili toliko mnogo energije da ih dozivite ili izbegnete? Da li ste vi programi – kolekcije zahteva ,pozuda I iscekivanja na koje je vas ego usredsredio najvise paznje I energije? Ili ste vi – ego – “glavnokomandujuci” koji je takav iskljucivi dictator kada ste zarobljeni u tri niza centra svesti? Srecom,vasa sustina nije ni u jednom od njih. I tako,nastavljamo da tragamo za “VAMA”.Da li je mozda traganje zamagljeno programima koje podupire ego I koji hoce da budete “neko”? Da li ime,osecanja I racionalni um prave kombinacije kako bi vam stvorili iluzije da ste posebno bice,koje treba da zaseni sve kada se pojavi medju svetom?



Na ovoj tacki mozete pomisliti “Pa stvarno,vise nista nije ostalo od mene”. Ali vasa sustina je nesto sto mozete doziveti kao pomoc u razvoju ka visoj svesti. U Ziveti Ljubav metodu definisemo vasu sustinu Svesnoscu o sebi.Da biste shvatili sta podrazumevamo pod Svesnoscu o Sebi,pogledajte pravo ispred sebe I posmatrajte jedan minut oblike koje vam prenose oci – culo vida. Onda zatvorite oci. Ucinite to odmah pre nego sto nastavite da citate…

Vizuelno osecanje je nestalo – ali vasa Svesnost je ostala. I kada nema vasih misli,dozivljaja I opazanja vasa Svesnost o sebi je uvek tu. Najveci deo vremena je drzimo ugusenu pod neprekidnim vodopadom reci,radnji,misli I uzbudjenja koji zaposljavaju nas um da analizira,racuna,oznacava,prica,pamti,misli o buducnosti I proslosti.

Gornji eksperiment vam je pokazao da je osecaj vida jedno a Svesnost nesto drugo. Idemo dalje. Zatvorite oci. Ucinite to na jedan minut pre nego sto nastavite citanje…

Cega ste bili svesni? Kada prekinete vizuelni dovod informacija u svoj biokompjuter, postajete verovatno svesni zvuka. Ali ni zvuk nije vasa Svesnost o Sebi. Pretpostavimo da odete na potpuno tamno I tiho mesto. Sa smirenim culima za vidi I sluh,mozete poceti da ponirete u unutrasnjost svog tela na sve dublje I dublje nivoe. Mozete iskusiti telesna osecanja koja su ranije bila potisnuta dogadjajima u pet osnovnih cula I potsticanje ideja,misli I reci. Vasu sustinu mozete doziveti u potpunosti tek onda kada utisate emocije koje prate vase drame I bujicu izazvanu zavisnostima I ustalasanu vasim racionalnim umom.

Drugim recima – Vi ste Svesnost o Sebi ! Probajte da zamislite televizijski ekran u svojoj glavi na kome se prikazuju sve vase misli,likovi I osecanja. Sve jet u I to u boji – ukljucujuci sliku,zvuk,reci I misli. Sve to prolazi na zamisljenom TV ekranu. Ali vi niste TV ekran. Vi niste ni ono sto se prikazuje na njemu. VI STE ONO STO JE SVESNO – DA JE SVESNO SVIH STVARI KOJE PROLAZE EKRANOM. Vi ste jednostavno posmatrac onog sto se dogadja na ekranu. Kao sto je Ram Dass rekao,”posmatrajte svoju scenu iz tihog ugla svog uma u kome nema sta da se radi osim “gledanja”.” Vi ste svest koja samo “gleda” sta se dogadja na ekranu. Vasa sustina je cista Svesnost o Sebi.

Kao posmatrac,vi ste odlicni. Na ekranu se mogu prikazivati jezivi filmovi puni bola I patnje – ali to je na ekranu. Ili mozete gledati filmove koji prikazuju divne zalaske sunca.predivne erotske scene ili uzivanje u hrani. Ali,vase sustinsko ja – je cista svest koja posmatra stvari dok se nizu na ekranu vaseg zivota. Iza onog sto mislite da ste – JESTE VI.

Vasa sustina je savrsena,uvek je bila savrsena I uvek ce biti savrsena. Ne postoji nista sto mozete da uradite da biste promenili savrsenost svoje sustine. A ova savrsenost nema potrebe da bude cuvana od ega. Kada otkrijete ko ili sta ste u stvari,vas ego moze da odahne I pusti vas da istinski uzivate u svom zivotu. Ne postoje vise ni “tako treba” ni “tako mora”.Mozete iskreno uzivati u vasem sustinskom ja – I samo tada u potpunosti I stalno uzivati u otkrivanju drame koju vam zivot donosi.
 
Kada dozivite sebe kao posmatraca predstave,vise ne gradite iluziju da su vasi intelektualni napori I izbezumljujuca budnost neophodni da odrze svet da postoji. Umesto toga,dozivljavate snagu,duboki mir I izuzetnu lepotu dozvoljavajuci svojoj energiji da se harmonizuje sa energijama koje vas okruzuju. Shvatate da stapanjem sa energijom Okeana LJubavi mozete imati vise nego ikada – sigurnosti,uzbudjenja,ispunjenosti I ljubavi I neprestano ziveti divan zivot. A kada naucite da vase sustinsko ja poistovetite sa svojom Svesnoscu o Sebi ( umesto sa socijalnim I licnim stvarima koje vam je poturao ego u proslosti ) vi duboko I neprestano uzivate u predstavi svog zivota I u savrsenom bicu. Sto vi prirodno I jeste.”


Ken Keyes jr
 
jednom sam dao jednom prijatelju sa istorije objashnjenje

zashto ovako pishem.


1-2 prostoproshirene rechenice u redu

sa shto manje redova... i razlichitim proredom


;) zelim da mi postovi budu prochitani
 
crow:
jednom sam dao jednom prijatelju sa istorije objashnjenje

zashto ovako pishem.


1-2 prostoproshirene rechenice u redu

sa shto manje redova... i razlichitim proredom


;) zelim da mi postovi budu prochitani
Kakva glupost. Kome se čita pročitaće i najopširnije postove, samo ako su sadržajni. To samo govori o tvom neozbiljnom pristupu komnikacije na forumu. Zamisli da tako pišu knjige. Smešno. Ko god je došao na forum, došao je da nešto ozbiljno pročita ili napiše. Ima i onih kojima forum služi za igranje, iživljavanje i sl. ali oni odmah shvate da im na forumu nije mesto.
 
ristob:
Kakva glupost. Kome se čita pročitaće i najopširnije postove, samo ako su sadržajni. To samo govori o tvom neozbiljnom pristupu komnikacije na forumu. Zamisli da tako pišu knjige. Smešno. Ko god je došao na forum, došao je da nešto ozbiljno pročita ili napiše. Ima i onih kojima forum služi za igranje, iživljavanje i sl. ali oni odmah shvate da im na forumu nije mesto.

a ti Risto bas ne volis baticu Crowa ;-)
 
alles_gut:
Sustina svakog Stvorenja, ono na cemu je zasnovano njegovo iskustvo zivota je SVEST.

Dokaz besmrtnosti svesti :


Ako je smrt nesto sto ne mozes da dozivis svesno onda ona za tebe I ne postoji - dakle dok god si svestan - besmrtan si . A ako smrt dozivis I ostanes svestan – onda to I nije smrt – dakle besmrtan si.

Ako neko moze da obori dokaz besmrtnosti – izvolite.

Sta ako se telo preminulog zatrese? Sta ako je neko u komi? Klinicka smrt? Telesna "greska"? Telo nije svest?
 

Back
Top