Misljenje od DR

2

21012001

Gost
Zelela bid ukoliko je moguce da me posavetujete.Imam 27 godina dete staro 3 godine i pre otprilike 3 meseca sam imala kiretazu koja je bila medicinski indikovana, uzasan grip pracen visokom temperaturom i ginekolog mi je savetovao da je najbolje da se trudnoca prekine. Da naglasim da se sve to izdesavalo u periodu kraj 1 i pocetak 2 meseca trudnoce.
Sada bih zelela da znam dali je preporucljivo da ponovo ostanem u drugom stanju pre isteka tih 6 meseci od kiretaze. Dali je to opasno?
 
Prva 3 meseca trudnoce su najbitnija za razvoj ploda i sve sto se desi u tome periodu ima uticaj na dete,konzumiranje lekova,u tvom slucaju(ne moramo na vi)visoka temperatura,boginje,zracenja...mogu ostaviti traga na detetu u vidu raznih anomalija.Tako da prekid trudnoce je bio apsolutno indikovan.
Sto se tice ostajanja u drugom stanju,ti si potpuno zdrava,imas uredne cikluse...tu ne postoji prepreka ali ja bi ti savetovala da pricekas jos malo iz jednostavnog razloga,vladaju virusi,tebe opet moze zakaciti neka prehlada koja bi zahtevala konzumiranje lekova,epidemija gripa kod nas se tek zahuktava,sacekaj bar da se izvucemo iz ove zime,mesec,dva.Pri tome vec imas malo dete koje se moze razboliti a ti ga moras negovati i time opet dovodis u rizik trudnocu.
 

Back
Top