Džuda: Odlaganje rešenja za Kosovo (Propala im fora?)

Alekasandar2

Iskusan
Poruka
5.546
Beograd -- Stručnjak za Balkan Tim Džuda kaže da je pitanje vremena kada će diplomate priznati da rešenje za Kosovo treba odložiti.


Džuda smatra da na takav zaključak ukazuju neuspeh u nedavnim razgovorima državne sekretarke SAD Kondolize Rajs s ruskim funkcionerima u Moskvi i samit Rusije i Evropske unije u Samari.

U članku na Internet-sajtu BIRN, Džuda navodi da se neki još nadaju da bi na junskom samitu G8 mogao biti postignut dogovor o Kosovu. "Međutim, slične nade su postojale pre puta Kondoliza Rajs u Moskvu i pre neuspešnog samita EU-Rusija u Samari", podsetio je Džuda.

On smatra da je Rusija dovela sebe u poziciju u kojoj bi bilo šta što otvara vrata nezavisnosti Kosova bilo poniženje za Moskvu i da zbog toga izgleda da ona nema drugog izbora nego da nastavi da blokira takvo rešenje.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2007&mm=05&dd=27&nav_category=11&nav_id=248517
 
Tim Judah, another hooked-nosed sheeny ‘expert’ peddling propaganda and falsehoods as ‘history’

tim_judah.jpg
 
Džuda: Mislim da nema većih razlika izmedju zapadnih članica Kontakt grupe – Britanije, Nemačke, Francuske i SAD. Oni su manje-više na strani kosovske nezavisnosti. Mislim da će se i Rusija na kraju svrstati na tu stranu iako će možda probati da izvuče tu neke koristi za sebe. Ako je to slučaj, ne verujem da će Kinezi praviti veće probleme kada pitanje dodje pred SB. Mislim da su medjunarodni igrači skloni nezavisnosti, ranije se koristila fraza «uslovna nezavisnost», mislim da to više nije politički korektan termin i sada se govori o «ograničenom suverenitetu» što se možda svodi na isto.
ovo je rekao pre...
 
eremita:
Србија ЈЕ ПУПАК СВЕТА. Ако то моћници буду схватили на време -
то ће бити добро за њих, и обратно.
То је напросто - геополитика.


Али види се и по неким баналнијим стварима.

Аутопут Е-75 много је оптерећенији него, рецимо онај "стари" правац БГ-ЗГ-БГ.
 

Back
Top