filozofija astrologije

madamX

Početnik
Poruka
36
Valjda svi verujemo u astrologiju, kad posecujemo ovaj forum.
Zanima me koliko na vas zivot uticu sve informacije koje prikupljate. Recimo, od kad se za sve to zanimam, pocela sam drugacije da gledam na ljude , ali i na sopstveni zivot. Pocinjem da mislim da smo svi mi samo figure kojima upravljaju razni uticaji razlicitih planeta (poznatih i nepoznatih), i kao da mi tu nista ne mozemo da uradimo da bismo stvari okrenuli u svoju korist. Mislim, svako ima mogucnosti, ali su ogranicene a i ponekad su takve da bi se moglo reci da nemate izbora!
Uticaj Meseca je najbolji primer za to. Na mnoge ljude utice pun mesec, i ja spadam medju njima (valjda zato sto mi je mesec u 8. kuci) i redovno osecam njegovu energiju, s tim sto je nekad pozitivna, a nekad negativna(uticaj i drugih planeta?) - ali jedno je sigurno: nista osim "Ah pun je mesec" ne mogu da uradim!
Kako npr. ja - sa Suncem u 1. kuci i mislim da je sve sto mislim bog zna kako bitno, da izadjem na kraj sa nekim ko ima Saturna u 1. kuci i misli to isto, ali OZBILJNO?I jesam li mogla da omasim takvu osobu kad mi je Saturn u 7 kuci?
Pitam se, eto...
...mada znam da je sve to u domenu zabave...
 
Ovo uopšte nije domen zabave, ako mene pitaš, čak štaviše - ima jako mnogo veze sa samom suštinom astrologije.
Jedino što se bojim, s obzirom da su ovde uglavnom početnici, da će malo ljudi na pravi način moći da ti prenese svoje mišljenje ili barem utiske, ali sve jedno, vredi pokušati jer smatram temu interesantnom :wink:
A i ti si donekle na neki način "preširoko" započela temu, pa bi bilo dobro da malo preciziraš i pojednostaviš ta pitanja i postaviš ih jedno po jedno, mislim da će tako biti lakše za diskusiju i da će se više ljudi uključiti - ja lično ako počnem o svemu što bih imala na ovu temu da kažem, bojim se da bi bilo previše :lol:
 
madamX:
Valjda svi verujemo u astrologiju, kad posecujemo ovaj forum.
Zanima me koliko na vas zivot uticu sve informacije koje prikupljate. Recimo, od kad se za sve to zanimam, pocela sam drugacije da gledam na ljude , ali i na sopstveni zivot. Pocinjem da mislim da smo svi mi samo figure kojima upravljaju razni uticaji razlicitih planeta (poznatih i nepoznatih), i kao da mi tu nista ne mozemo da uradimo da bismo stvari okrenuli u svoju korist. Mislim, svako ima mogucnosti, ali su ogranicene a i ponekad su takve da bi se moglo reci da nemate izbora!
Uticaj Meseca je najbolji primer za to. Na mnoge ljude utice pun mesec, i ja spadam medju njima (valjda zato sto mi je mesec u 8. kuci) i redovno osecam njegovu energiju, s tim sto je nekad pozitivna, a nekad negativna(uticaj i drugih planeta?) - ali jedno je sigurno: nista osim "Ah pun je mesec" ne mogu da uradim!
Kako npr. ja - sa Suncem u 1. kuci i mislim da je sve sto mislim bog zna kako bitno, da izadjem na kraj sa nekim ko ima Saturna u 1. kuci i misli to isto, ali OZBILJNO?I jesam li mogla da omasim takvu osobu kad mi je Saturn u 7 kuci?
Pitam se, eto...
...mada znam da je sve to u domenu zabave...


to je totalno pogresni koncept onoga na cemu se zasniva astrologija, ja predlazem svima da istraze osnove astrologije iz svih izvora pre nego sto bez osnovnog znanja samostalno donesu ovakve zakljucke koji zaista nemaju veze sa onim sta je zaista astrologija....
naravno da imamo izbor i slobodnu volju donekle, u nekim stvarima ne, jer nemamo dovoljno moci, npr razbolis se, ne znas kako da se sama izlecis, uzdas se u lekare i isceljitelje koji takodje ne uspevaju da te izlece, onda se okrenes visoj sili bogu ili necem drugom ili mozda zvezdama, u zvezdanom zapisu postoji odgovor sigurna sam, jedino ga treba pronaci...a to je onaj tezi deo...
btw, ja imam Saturna u prvoj, ako ti trebam samo vici...:)
 
Elle_77:
Ovo uopšte nije domen zabave, ako mene pitaš, čak štaviše - ima jako mnogo veze sa samom suštinom astrologije.
Jedino što se bojim, s obzirom da su ovde uglavnom početnici, da će malo ljudi na pravi način moći da ti prenese svoje mišljenje ili barem utiske, ali sve jedno, vredi pokušati jer smatram temu interesantnom :wink:
A i ti si donekle na neki način "preširoko" započela temu, pa bi bilo dobro da malo preciziraš i pojednostaviš ta pitanja i postaviš ih jedno po jedno, mislim da će tako biti lakše za diskusiju i da će se više ljudi uključiti - ja lično ako počnem o svemu što bih imala na ovu temu da kažem, bojim se da bi bilo previše :lol:


bilo bi dobro da postavi svoju kartu ili bar podatke, da mozemo i mi da vidimo tu slicicu:)
 
sirijka:
to je totalno pogresni koncept onoga na cemu se zasniva astrologija, ja predlazem svima da istraze osnove astrologije iz svih izvora pre nego sto bez osnovnog znanja samostalno donesu ovakve zakljucke koji zaista nemaju veze sa onim sta je zaista astrologija....

Na šta si mislila da je pogrešan koncept ? Da postoji slobodna volja ili ne ?

Btw ja nisam shvatila njen post kao da ona traži neka gotova tumačenja, nego više kao poziv na diskusiju kako mi to doživljavamo ... Sve mi se čini da se malo igramo gluvih telefona :-?
:lol: :lol:
 
Elle_77:
Na šta si mislila da je pogrešan koncept ? Da postoji slobodna volja ili ne ?

Btw ja nisam shvatila njen post kao da ona traži neka gotova tumačenja, nego više kao poziv na diskusiju kako mi to doživljavamo ... Sve mi se čini da se malo igramo gluvih telefona :-?
:lol: :lol:

slobodna volja postoji i ne postoji istovremeno, samo sam htela da kazem da planete ne uticu direktno i ne upravljaju nasim zivotima, to je pogresan koncept.......planete su samo zapis odnosno mapa koja pokazuje i objasnjava nesto...mislim polozaj planeta aspekti znaci znacenja itd itd
 
Tacno je da ne znam nista o astrologiji, ali ono sto sam videla citajuci tumacenja za nekoliko karata - shvatila sam da je sve zapisano: i uspeh i neuspeh, zdravlje i bolesti, detinjstvo, cak i izgledi da sa nekim budes u dobrim odnosima ili ne. Slobodna volja je naravno uvek prisutna, ali u tolikoj meri koliko je i to prisutno u necijem horoskopu.
Cini mi se kao da se neki slabiji (losi) uticaji mogu izbeci, ili okrenuti u svoju korist, ali - oni izrazeni i dugorocni - kao da je nemoguce... Npr. ako stoji neka bolest - dobar astrolog moze videti tu bolest, i isto tako ce videti koliko je ona izleciva.
A ako nekom stoji los brak - taj ce ga izbeci jedino ako se zatvori u kucu i ne upoznaje se ni sa kim, inace - koliko god bio obazriv privuci ce ga (na ovaj ili onaj nacin) neko ko ce kad-tad "ispisati" ono sto je vec predodredjeno.
I uzgred, posto mi je Jupirter u Strelcu - voljna sam da ucim, ne zamerite mi na pogresnom shvatanju stvari, to je moj prvi utisak!
 
Hm, pa nije to baš tako, ali ...
ne treba baš sve bukvalno shvatati. Jako mnogo stvari je relativno. Šta znači loš brak ? Loša prijateljstva ? Viđala sam čak i x primera ljudi koji su i svoje zdravlje relativizovali - smatrali sebe bolesnim kada su zdravi i obrnuto. I to je čak barem donekle palilo.
Za nekog je neuporedivo lošije da se razvede pa makar ga partner ubio na kraju, nego da odstupi od svoje vizije da brak "mora" da traje, neki pak zaziru od braka pa im je svaki brak - loš.
Prijatelji i odnosi generalno - nekima je bitno tek toliko da imaju nekoga pored sebe s kim će popiti kafu ili izaći; nekima je bitno samo da nekoga iscede kao krpu i iskoriste, a neki imaju i malo produhovljeniju viziju kako to treba da izgleda.

Ako pričaš o konkretnim događajima - tek to, rekla bih, nije "upisano". Astrološka simbolika postoji, i stoji takva kakva jeste ali primera radi, Jupiter u Strelcu u VII polju može ti doneti lenjog i gojaznog partnera koliko i profesora fakulteta - 1000 je faktora koji utiču na sve to i ja sama sam uvek govorila da se iz natalne karte mnoge stvari ne mogu tek tako olako tvrditi, tipa - muž će ti biti bogat (...materijalno, ili duhovno? II kuća je kuća svih vrednosti, pa i onih unutrašnjih), ili ovakav ili onakav. Ili - živećeš u Dalmaciji u kući na sprat ... ?! Na to "proroštvo" iz natala si mislila ... ?

Uostalom, naravno da si takav utisak stekla pored niza estradnih umetnika od astrologa na televizijama koji kao da su više pažnje posvetili poetskim momentima nego suštini astrologije ... nemam običaj da javno kudim ali su posledice ovakvog nastupa očigledne.

Naravno da je sve jednim delom "upisano" - ali za to ti ne treba astrologija, dovoljno je osvrnuti se na genetiku i uslove života u kojima smo rođeni, pa da shvatiš da je to to. Ostalo je naš karakter koji jeste jednim delom uslovljen ovim ili onim, ali drugim delom naravno zavisi od nas. Niko ne bi trebalo da pomisli da astrologija i natalna karta treba da posluže kao izgovor ili opravdanje za ovakvo ili onakvo ponašanje ili događaj :!:

I, ovakvu temu je i mogao da potegne samo Jupiter u Strelcu :wink:
 
Elle77

sve sto si napisala u prvom pasusu stoji, ali to koliko je neko sklon negativnoj auto sugestiji, ili tome da bude sa nekim po svaku cenu takodje pise u natalu.
Konkretni dogadjaji mislim da su takodje upisani, jer pratim dnevne horoskope na astro.com i na jos nekoliko sajtova(za sebe, ali i za jos par ljudi) i mogu ti reci da zivot ide po planu. Jedino sto mi mozda nismo u stanju da u potpunosti shvatimo predvidjanja sve dok se ne dese...Npr. ako pise da ce se ovog meseca desiti neki razgovor sa partnerom koji ce probuditi tvoje strasti i koji ce bitno izmeniti tvoj odnos prema vasoj vezi - to moze da znaci i u pozitivnom i u negativnom smislu, ali definitivno ce biti takvog razgovora.
Za brak i bracne odnose se ne moze tacno videti u natalu, vec samo u uporednom horoskopu. Ali ako ti u natalu pise da te privlace neobicni ljudi, ti ove obicne smrtnike neces ni primecivati, pa ti je samim tim dosta suzen krug...(itd.,idt.)
Ako izvuces iz astrologije sve u vezi tvog porekla pa sve to uporedis sa sopstvenim iskustvom - videces da se stvari poklapaju.
...Sta cu, Jupiter mi ne da mira, dupli sam Strelac! :D
 
Pa čekaj, ti meni objašnjavaš posle svih ovih godina mog izučavanja astrologije da se stvari poklapaju :wink:
Naravno, ali "poklapanje" nekih stvari nije razlog za fatalizam. I, btw dnevni horoskopi koje ti pominješ - pa makar bili na ne znam kako kvalitetno pisani - ne mogu biti tačni sami po sebi (ako gledamo ove horoskope za Sunčeve znake). To što se tebi nešto poklopilo (ili sve) veruj da zaista nije razlog da ih proglasiš proročanstvima, jer već vidim buljuk "intelektualne elite" koja će te tvojim sopstvenim rečima poklopiti.

To što astrologija funkcioniše druga je priča ali to nije napisana knjiga pa da mi "pročitamo" i vidimo šta će nam se desiti. Kao prvo, u većini slučajeva radi se određenoj verovatnoći i mogućnostima da se neki događaji dese, a pod dva - ono na čemu ja najviše insistiram, jeste da se jedan isti aspekat može prikazati u realnom životu kroz najmanje nekoliko formi.

Ali da ne blebećem u nedogled, na početku "Ne vjerujte - provjerite" Dupor je dao lep prikaz šta astrologija može, a šta ne.
Ti pričaš o tome koliko astrologija ima osnova i naravno da to ne treba nekom ovoliko pasioniranom kao što sam ja da objašnjavaš :wink: ali ja ovde ne pričam o karakteru i opštim predispozicijama za bolesti i sl. nego o pojedinačnim i konkretnim događajima i u kojoj meri su oni mogući.
 
Izvini ako te licno pogadja moje misljenje.:-(
Mene su tu sasvim slucajno privukle neke stvari koje se ticu mog zivota i nekih ljudi oko mene. Mozda bi astrologija i trebala da ostane u domenu zabave za ovakve kao sto sam ja jer itekako vidim vezu izmedju zivota i planeta, psihologije i astrologije.
A konkretne dogadjaje i ne mozes totalno izolovati od celine.:-P
Pozdrav
 
Astrologija je kombinatorika!
Ja isto zastupam stav da slobodna volja bas i ne postoji.
Suvise veliku ulogu, mi ljudi, dajemo sebi u makrokosmosu!
Licno mislim da se svaki detalj necijeg zivota moze predvideti astrologijom, samo je pitanje koliko astrolog ima godina iskustva i koliko je ovladao raznim kombinacijama.
 
sevilja:
Astrologija je kombinatorika!
Ja isto zastupam stav da slobodna volja bas i ne postoji.
Suvise veliku ulogu, mi ljudi, dajemo sebi u makrokosmosu!
Licno mislim da se svaki detalj necijeg zivota moze predvideti astrologijom, samo je pitanje koliko astrolog ima godina iskustva i koliko je ovladao raznim kombinacijama.

Spas!
Vec sam pomislila da sam otisla u neku nepozeljnu krajnost sto se astrologije tice.
 
madamX:
Spas!
Vec sam pomislila da sam otisla u neku nepozeljnu krajnost sto se astrologije tice.

Moje zapazanje je da se astrolozi dele na ono koji veruju i na one koji ne veruju u slobodnu volju!
Pre desetak godina sam prvi put dosla u kontakt sa profesionalnim astrologom koji je zastupao stav kao Elle_77.
Rekla mi je da je jedan od razloga njenog bavljenja astrologijom to da covek moze da utice na svoju sudbinu i da je menja! Pretpostavljam da je mislila na zamene energija!
Pre godinu dana sam se s njom ponovo srela. Promenila je stav!

Ova tema moze da se preformulise u onu cuvenu ''verujete li ili ne verujete u sudbinu?'' i kolika je uloga Astrologije u tome?;)
 
madamX:
Izvini ako te licno pogadja moje misljenje.:-(
Mene su tu sasvim slucajno privukle neke stvari koje se ticu mog zivota i nekih ljudi oko mene. Mozda bi astrologija i trebala da ostane u domenu zabave za ovakve kao sto sam ja jer itekako vidim vezu izmedju zivota i planeta, psihologije i astrologije.
A konkretne dogadjaje i ne mozes totalno izolovati od celine.:-P
Pozdrav

Ajoj, a zašto bi me lično pogađalo tvoje mišljenje? :wink: Opušteno. 8-)

Čitam postove i vidim da se sve vreme mi pogrešno razumemo. Lepo rekoh, gluvi telefoni ;-)

Da ne pravim veliku zbrku -
sirijka:
slobodna volja postoji i ne postoji istovremeno, samo sam htela da kazem da planete ne uticu direktno i ne upravljaju nasim zivotima, to je pogresan koncept.......planete su samo zapis odnosno mapa koja pokazuje i objasnjava nesto...mislim polozaj planeta aspekti znaci znacenja itd itd

- rekla bih da je ovo suština, da ja više ne bih pisala svojim rečima kad me već pogrešno shvatate.

Ja nisam rekla da ti nisi u pravu, već sam samo htela da kažem da moje i tvoje mišljenje dele nijanse, koje su male ali vrlo bitne. Tvrditi da slobodna volja ne postoji, koliko i da je apsolutno moguća je smešno - u oba slučaja, tako da ja naravno nisam zastupala onu drugu krajnost (čudi me da ste takav utisak stekli).
Slobodna volja postoji u okviru onoga što nam je dato - ja sam i ovde (kad je postojala slična tema) već rekla da roditi se kao princ od Velsa, i dete koje je majka zarazila HIV-om po rođenju negde u Afričkoj zabiti svakako nije isto i da to određuje jako mnogo stvari u životu.
Ali, ne određuje sve !!! ili, bolje rečeno, hoću da kažem da ne mora da odredi sve, jer da je tako život bi ljudima od rođenja do smrti bio isti u odnosu na početne okolnosti u kojima su se rodili. Siromašni bi umirali siromašni, bogati - bogati i sl. - vrlo banalni primeri ali kako drugačije da opišem ... Okolnosti i splet(ovi) okolnosti su jako bitne stvari, ali ti kao da hoćeš da zanemariš činjenicu da mnoge od njih MI stvaramo ... !

Kako ne kapirate, vi mislite da ja mislim ne znam šta drugačije i suprotno od vas ... potpuno ste pogrešno shvatile.
 
sevilja:
Rekla mi je da je jedan od razloga njenog bavljenja astrologijom to da covek moze da utice na svoju sudbinu i da je menja! Pretpostavljam da je mislila na zamene energija!
Pre godinu dana sam se s njom ponovo srela. Promenila je stav!

Čovek može da menja svoju "sudbinu" (biću strogo "naučna" :wink: pa ću reći da taj termin svi koriste žargonski a niko i ne zna šta je zapravo to, i da li postoji ili ne :lol: ) u onoj meri u kojoj može da menja sebe, svoje nagone i nesvesne delove sebe.
Problem nastaje u tome što većina ljudi to ne može, i tako nastaje "sudbina".
A ne može zato što svi imamo podsvest koja je veoma jaka i presudna za dešavanja u životu - cela psihologija (dubinska, psihoanaliza) je bazirana na tome da stvari koje su "natrpane" u podsvesti usmeravaju ono što nam se dešava u životu - tu nema nikakve magije već se radi o naučnim principima. Nerazrešeni intrapsihički konflikti ljude vuku, nesvesno, u stalno iste probleme da bi simbolički došlo do razrešenja - to su osnovni postulati u toj oblasti i potpuno je čak nepotrebno uvlačiti neku ezoteriju u objašnjenje onoga šta se i kako se dešava kad to svaki psiholog zna. A astrolog zna da je astrologija pokazatelj svega toga :wink: Kraj priče.
 
sevilja:
Ova tema moze da se preformulise u onu cuvenu ''verujete li ili ne verujete u sudbinu?'' i kolika je uloga Astrologije u tome?;)

Ja sam za to da se verovanja odbace. Verovati u nešto nije dovoljno.
Astrologijom se svakako ne bavim zato što u nju verujem - to bi svaki njen princip učinio krajnje labavim.
Treba stvari postaviti na malo stabilnije osnove i pokazati i dokazati koliki je zaista uticaj svega toga što se žargonski naziva sudbinom. Deluje kao Sizifov posao ali ja verujem da je daleko od nemogućeg :lol:
 
madamX:
Elle77


Konkretni dogadjaji mislim da su takodje upisani, jer pratim dnevne horoskope na astro.com i na jos nekoliko sajtova(za sebe, ali i za jos par ljudi) i mogu ti reci da zivot ide po planu. Jedino sto mi mozda nismo u stanju da u potpunosti shvatimo predvidjanja sve dok se ne dese...Npr. ako pise da ce se ovog meseca desiti neki razgovor sa partnerom koji ce probuditi tvoje strasti i koji ce bitno izmeniti tvoj odnos prema vasoj vezi - to moze da znaci i u pozitivnom i u negativnom smislu, ali definitivno ce biti takvog razgovora.
Za brak i bracne odnose se ne moze tacno videti u natalu, vec samo u uporednom horoskopu. Ali ako ti u natalu pise da te privlace neobicni ljudi, ti ove obicne smrtnike neces ni primecivati, pa ti je samim tim dosta suzen krug...(itd.,idt.)
Ako izvuces iz astrologije sve u vezi tvog porekla pa sve to uporedis sa sopstvenim iskustvom - videces da se stvari poklapaju.
...Sta cu, Jupiter mi ne da mira, dupli sam Strelac! :D

ja se ne razumem previse ali mislim da neke stvari mozes protumaciti na vise nacina...pa onda dodjes do toga da se opteretis negativnom stranom...i sad pitanje je koliko je to tacno protumaceno.....
Neko moze da ima sve dobre aspekte...a da je uzasno lenj....dakle sve ja relativno...
A to svakodnevno pracenje dnevnog horoskopa je po meni opterecujuce...pogledas glavne aspekte za tu godinu...nije li ovo malo previse....ja sam uvek za slobodnu volju...
Naravno da stoji da natalna dosta pogadja..ali to za buducnost?
ljudi mogu da se opterete kad sebi utuve u glavu pogresne stvari...a onda ti se i desi to ruzno:)
 
Pa mogu i lepim da se opterete pa da utuve sebi u glavu da su neko i nešto.
A da urade nešto - sačuvaj Bože. Zaboga, pa oni imaju lep horoskop :-D
Ma, dajte, ljudi ... ;-)

Na nesreću, mnogo češće se dešava da se ljudi opterećuju lošim stvarima ...
 
Elle_77:
Pa mogu i lepim da se opterete pa da utuve sebi u glavu da su neko i nešto.
A da urade nešto - sačuvaj Bože. Zaboga, pa oni imaju lep horoskop :-D
Ma, dajte, ljudi ... ;-)

Na nesreću, mnogo češće se dešava da se ljudi opterećuju lošim stvarima ...

:)Posebno ako je neko dupli lav:) svaki odgovor je Zaboga,ja sam dupla lavica:)
Salim se...ali imam jednu takvu drugaricu
ja se nekako trudim da vidim resenja za one negativne strane...kvadrate.....necu da im se prepustim...:)
Pozdrav
 
Cekaj malo, sad ispada da ''sudbina'' ima ko zna koliko definicija!
Sta je po tvom misljenju sudbina?

Problem nastaje u tome što većina ljudi to ne može, i tako nastaje "sudbina".
A ne može zato što svi imamo podsvest koja je veoma jaka i presudna za dešavanja u životu - cela psihologija (dubinska, psihoanaliza) je bazirana na tome da stvari koje su "natrpane" u podsvesti usmeravaju ono što nam se dešava u životu - tu nema nikakve magije


A astrolog zna da je astrologija pokazatelj svega toga

Ako je to tako, zasto onda Astrolog ne uspeva da zaobidje svoju zlu sudbinu, ili kako sama navodis, zasto ne uspeva da pobedi svoje intrapsihicke konflikte ili nagone , kad vec ima ispred sebe kartu koja je , slozicemo se, pokazatelj svega?
Zasto Milekic nije zaobisao svoju pogibiju? Ili koji je intrapsihicki konflikt trebao da razresi da ne bi poginuo?
Ili Milja Vujanovic i njena invalidnost i na kraju smrt ?


Za mene je sudbina ishod.
Kako neko moze uticati npr. na upoznavanje sa svojom buducom zenom koju je sreo sasvim slucajno , kad je u 13:34 minute shvatio da je popusio sve cigarete i resio da izadje do trafike da kupi paklicu?

Ja o tim stvarima pricam i naravno,sama natalna karta, definitivno opisuje samo predispozicije, ali necemo valjda stvari posmatrati tako povrsno!
Gde su tranziti, direkcije , solari...?
Sve to uzimam u obzir.

N a kraju krajeva, sam Dupor na vise mesta u udzbeniku natalne Astrologije govori o aspektima i tranzitima koje eventualno moze ( a i ne mora) zaobici Astrolog, ali se dobrano i sam ogradjuje.
 
sevilja:
Ako je to tako, zasto onda Astrolog ne uspeva da zaobidje svoju zlu sudbinu, ili kako sama navodis, zasto ne uspeva da pobedi svoje intrapsihicke konflikte ili nagone , kad vec ima ispred sebe kartu koja je , slozicemo se, pokazatelj svega?
Zasto Milekic nije zaobisao svoju pogibiju? Ili koji je intrapsihicki konflikt trebao da razresi da ne bi poginuo?
Ili Milja Vujanovic i njena invalidnost i na kraju smrt ?

pa covek voli ono sto zivi, kao i svi ostali. kako to da lekar dobije rak pluca, ili ima povisene trigliceride? zasto bilo koji medicinski radnik pushi, kada sigurno zna kakve posledice to nosi po njegov organiozam. jer VOLI. i svi smo obicni smrtnici - imamo neke navike koje uprkos tome sto znamo da nam skode, "ne mozemo" da eliminisemo, ili ne zelimo...

o kakvoj milekicevoj "pogibiji" govoris? covek je ziveo zivot pun slasti, voleo je sve - i da pojede, i da popije... preminuo je od bolesti od koje se lecio godinama. nije "poginuo" vec se telo predalo nakon dugogodisnje borbe.

milja je znala da ulazi u jako rizican period, cak je pisala o tome, samo u jednom casu nije uspela da izbegne konflikt, nakon cega su usledile posledice i na kraju, smrt.

astrolog nije macka sa 9 zivota, ne moze da zivi 300 godina, ako prespava svaki svoj rizican dan. telo je u pitanju - ono stari (a kako stari zavisi od same duse - to je ono na sta mozes uticati),a neizbezno ga dusa jednom mora napustiti. horoskop je mapa karme i vodic ka dharmi, ispravnom delanju inkarnacije u kojoj se nalazimo.
astrologija ne prihvata fatalisticku tezu karme, (tvoje prihvatanje je tvoj licni stav), vec otkriva snage koje olaksavaju ili usporavaju nas napredak. moyda bi bilo zgodno da se upoznas sa astroloskom etikom - ona bi pojasnila sta astrologija moze a sta ne moze.
ako naprimer imas mesec/mars u losem odnosu u svom horoskopu, trebalo bi da kontrolises svoju razdrazljovost jer kao i u slucaju milje vujanovic, ona jednom casu moze biti presudna, MOZE a NE MORA.

kako kaze Ramayana "Budale koje veruju da je sve u rukama sudbine - propadaju, trebalo bi da se svaki covek potrudi da pobedi fatum sopstvenim naporima" ili "ne dozvoli da okolnosti promene tebe, trudi se da ti promenis okolnosti, jer ne postoji nijedna misao koja se ne pretvara u cin.
 

Back
Top