Menjanje naziva ulica

absonic

Domaćin
Poruka
3.197
Evo, ovo sa Ratkom i zoranom podsetilo me je da otvorim ovu temu.
Zanima me sta mislite - koliko je opravdano menjanje naziva ulica... Mogao bih dodati histericno menjanje naziva ulica... Prvenstveno mislim na Beograd, jer sam iz Bga, pa znam o cemu pricam. Kao da se histericno pokusava izbrisati svaka veza sa komunizmom i sa srpskim/partizanskim ucescem u WWII.

Ajde, na stranu ideologija, ali ja ljudi se sve teze i teze snalazim u gradu.
 
absonic:
Zanima me sta mislite - koliko je opravdano menjanje naziva ulica... Mogao bih dodati histericno menjanje naziva ulica... Prvenstveno mislim na Beograd, jer sam iz Bga, pa znam o cemu pricam. Kao da se histericno pokusava izbrisati svaka veza sa komunizmom i sa srpskim/partizanskim ucescem u WWII.
Не треба заборавити да су пре тога исти ти комунисти мењали називе улица чим су овде приграбили власт.

И то не само "хистерично", већ - ВРЛО НАСИЛНО. (Као и скоро све друго)

Понашајући се као да историја почиње од њих.

Е, па не почиње историја од вас, комуњаре!
 
sto se tice najnovijeg primera, mislim da jeste opravdano...ulica premijera Srbije koji je ubijen u sred tog grada...
ali, to sto je nesto opravdano ne mora da znaci da treba da se uradi...
yebiga, opravdano je zveknuti jednu "vaspitnu" nekom lajavcu, ali ipak ne treba...

uice koje nisu poznate ce postati to u sta ih proizvedu, a Bulevar Revolucije ce ostati to, uz svo postovanje jos jednom ubijenom srpskom lideru...
 
Nexus 6:
a Bulevar Revolucije ce ostati to, .
Теби, можда.

За мене је УВЕК био и остао.

Булевар краља Александра (Обреновића).

Као и за многе , што је сада, наравно Бул. краља Александра. А тако ће и остати.

Јер су ме тако учили код куће, од мојих малих ногу, а оно "револуције" сам користила само званично, кад баш морам, често и тад напомињући " Булевар краља Александра".
 
Norma Kampl:
Теби, можда.

За мене је УВЕК био и остао.

Булевар краља Александра (Обреновића).

Као и за многе , што је сада, наравно Бул. краља Александра. А тако ће и остати.

Јер су ме тако учили код куће, од мојих малих ногу, а оно "револуције" сам користила само званично, кад баш морам, често и тад напомињући " Булевар краља Александра".

ah, zasto ljudi uvek misle samo na sebe... :roll:


sto se MENE tice, to bio i ostao "Bulevar"...ono drugo mi nije bitno...jer mislim da nije dobro po tintaru da se neko opterecuje tim stvarima...danas koristim "kralja Aleksandra", juce "Revolucije", ali Bulevar je Bulevar...
to je duz asfalta sa belim crtama po sredini...realno je bitan samo zvanican naziv...
 
Nexus 6:
ah, zasto ljudi uvek misle samo na sebe... :roll:


sto se MENE tice, to bio i ostao "Bulevar"...ono drugo mi nije bitno...jer mislim da nije dobro po tintaru da se neko opterecuje tim stvarima...danas koristim "kralja Aleksandra", juce "Revolucije", ali Bulevar je Bulevar...
to je duz asfalta sa belim crtama po sredini...realno je bitan samo zvanican naziv...
Ето, већ си сопствену тврдњу из претходног поста у ствари "ревидирао"
Сад је одједном "битан само Булевар".

(Мој скромни допринос. 8-) ).

И лепо, само ти остани "неоптерећен". И настави да идеш "по белим цртама". :) :roll:
 
Norma Kampl:
Теби, можда.

За мене је УВЕК био и остао.

Булевар краља Александра (Обреновића).

Као и за многе , што је сада, наравно Бул. краља Александра. А тако ће и остати.

Јер су ме тако учили код куће, од мојих малих ногу, а оно "револуције" сам користила само званично, кад баш морам, често и тад напомињући " Булевар краља Александра".

A за мене ће увек бити Булевар - па нити револуције нити Краља Александра
 
Norma Kampl:
Ето, већ си сопствену тврдњу из претходног поста у ствари "ревидирао"
Сад је одједном "битан само Булевар".

(Мој скромни допринос. 8-) ).

И лепо, само ти остани "неоптерећен". И настави да идеш "по белим цртама". :) :roll:

poenta nije ni u mom shvatanju Bulevara, niti u tvom, vec u tome da ce VECE i ZNACAJNIJE ulice uvek duze zadrzavati nazive koji su se odomacili u vecini stanovnistva, bez obzira na zvanican naziv...

ne moze se 50 godina socijalizma izbrisati gumicom...taj sistem je ostavio duboke oziljke i katastrofalne posledice, prvenstveno na mentalitet ljudi, a nazivi ulica su mizerija u tom pitanju...
mozes li u svetlu toga razumeti moju indiferentnost tako "znacajnog" pitanja kao sto je da li se nesto zove ovako ili onako... :roll:
 
ni ja ne shvatam tu maniju menjanja ulica po svaku cenu, a još manje shvatam one koji žele da promene ime 'Zvezdu' i 'Partizanu'. onda bi bilo najbolje da srušimo i Gazelu i Pančevačku most i ceo Novi Beograd.

zato je najbolje njujorško rešenje. prva, druga, treća avenija i mirna bačka
 
Arnold_Layne:
ni ja ne shvatam tu maniju menjanja ulica po svaku cenu, a još manje shvatam one koji žele da promene ime 'Zvezdu' i 'Partizanu'. onda bi bilo najbolje da srušimo i Gazelu i Pančevačku most i ceo Novi Beograd.

zato je najbolje njujorško rešenje. prva, druga, treća avenija i mirna bačka
Da znas da si u pravu; ako ne postoji konsenzus i kad vec nismo sposobni da od toliko istorijskih licnosti jednoglasno izaberemo neke koji su zasluzili takvu cast, onda je resenje sa brojevima i najbolje: i jednostavno, i trajno, i liseno bilo kakve politicke ideologije, i sto je najvaznije, prihvatljivo za sve.
 
Norma Kampl:
Не треба заборавити да су пре тога исти ти комунисти мењали називе улица чим су овде приграбили власт.

И то не само "хистерично", већ - ВРЛО НАСИЛНО. (Као и скоро све друго)

Понашајући се као да историја почиње од њих.

Е, па не почиње историја од вас, комуњаре!

Nego gde i kad pocinje istorija..? :shock:

A, da...cija..to je u stvari, najbitnije ..??? :-? :shock:

Mis'im, ko ce to prekrajati istoriju...Voja Seselj i njegovi sektasi..? :confused:
 
ja bas i nisam za menjanje imena, nekako mi je tesko da naviknem na novo ime. secam se kada je "kosovska" postala "titova", meni je trebalo nekoliko godina da naviknem na to, pa kad su vratili stari naziv onda sam ja koristio "titova" jos par godina hehehee
 
adem_ks:
ja bas i nisam za menjanje imena, nekako mi je tesko da naviknem na novo ime. secam se kada je "kosovska" postala "titova", meni je trebalo nekoliko godina da naviknem na to, pa kad su vratili stari naziv onda sam ja koristio "titova" jos par godina hehehee

Kad je kosovska bila postala Titova...ja za to ne znam? :shock:
 
Norma Kampl:
Не треба заборавити да су пре тога исти ти комунисти мењали називе улица чим су овде приграбили власт.

И то не само "хистерично", већ - ВРЛО НАСИЛНО. (Као и скоро све друго)

Понашајући се као да историја почиње од њих.

Е, па не почиње историја од вас, комуњаре!

Тачно. Свака комитетска шуша је добила неку улицу. Е сад, ја сам за враћање старих назива улица у Београду - али када је у питању Нови Београд у коме су и улице нове, (или неке друге нове улице у новим насељима)
тј. после 2.св.рата, ја бих оставио неке комуњарске називе - јер и то је део наше историје, не треба све брисати.
 
eremita:
Jа бих оставио неке комуњарске називе - јер и то је део наше историје, не треба све брисати.
Eremita???
c011.gif
 
Tako je!Називе улица не треба мењати,изузев ако немају нешто неприкладно у називу.Чиста бесмислица,и јефтин популизам неспособних политичара!
 
Meni jedino nije jasno zasto su ulicu Djure Djakovica promenili u Venizelisovu ulicu... To mi nikada nece biti jasno! Ako smo vec hteli da menjamo ime ulice zasto recimo tu ulicu nismo nazvali po Bati Stojkovicu recimo nasem slavnom glumcu, ili po Tasku Nacicu, ili po Zoranu Radmilovicu, ili po nekom drugom velikanu?
 
Зато што и*иоти пате од маније величине,и знају да кад једном нестану више неће нико ни да их помене! 99,9% наших политичара не ради ништа за народ,нити за Србију,и логично је да их се за 50 година нико неће ни сетити,а поготово улици дати име по њима! :lol:
 
Булевар Авноја треба да се зове Булевар Михајла Петровића Аласа, највећег српског математичара.Паралелно са њим су булевари Николе Тесле, Михајла Пупина и Милутина Миланковића, а Ђинђић ипак није њихов ниво, сви ћемо се сложити.Зоран Ђинђић сигурно не би дозволио да га изједначавају са научницима, то никако није европски, за разлику од екс скојеваца у ДС. Довољно је да се плато на тргу Републике зове по њему, не морају све улице у Београду. Евентуално по Ђинђићу би требало назвати улицу где је убијен, или ону где је сахрањен (Рузвелтова) јер носи име човека који је наредио бомбардовање Београда на Васкрс 1944. године. Са друге стране булевар Црвене Армије, која је ослободила Београд промењен је у Јужни булевар.Као посластица, политика која нас је довела до тога да нас не воле ни исток ни запад и даље живи кроз називе улица попут Патриса Лумумбе на Карабурми или Нехруове и Гандијеве у блоковима.
 

Back
Top