Normalna sedimentacija

Nazalost moracu da reaktiviram ovu temu i ponovo trazim pomoc. Naime ponovo sam radio krvnu sliku i rezultati su sledeci:
eritrociti: 3,9
Leukociti 10 (57% segmentiranih,40% limfocita i 3% eozinofilnih)
Sedimentacija:2/5
Dakle broj leukocita se povecao, eritrociti malo sredili. Ali brine me porast leukocita. Ima li to veze sa infekcijom koja mi je dijagnostikovana pre mesec dana kada mi je na spermogramu uoceno povecanje leukocita ili porast moze da bude vezan za nesto drugo? Brinem se jer osecam blagu nelagodnost u predelu slezine, a i prilikom pranja zuba desni su mi skoro neznatno ali ipak malo krvarile.
 
A koliki su ti trombociti?Mozda imas trombocitopeniju (manjak trombocita) pa zato lako raskrvaris desni.Najbolje idi kod svog hematologa,jer niko sa foruma ne zna tvoju ukupnu zdravstvenu sliku pa je glupo nagadjati bilo sta.A leukociti 10 nije nista alarmantno,mozda si se prehladio,pa organizam odmah to registruje.Najboje idi kod svog doce :)
 
Leukociti su na gornjoj granici, i svaka infekcija utice na njihov skok, to je nacin na koji se organizam brani od infekcije.
S druge strane sedimentacija je potpuno normalna sto ukazuje da nemas razloga za paniku.
 
Moram da pitam gde se to oseca nelagodnost jer nisu svi bas upoznati sa anatomijom i sa koje strane se nalazi koji organ.
Zaista po nalazim nema nijednog razloga za paniku.Jedino ako mogu da pitam sta je izolovano iz spremokulture>
 
Pa sa leve strane negde u donjem delu rebara. Mislim da je to to.
A spermokulturu nisam ni radio, samo spermogram na kojem je uoceno povecanje broja leukocita, pa je doktorka konstatovala da je u pitanju infekcija i dala mi Visiren.
 

Back
Top