nacionalne manjine u srbiji???

Enfroz2891.:
Pa ne znam bash kolko je to shto prichash u skladu sa istorijskim chinjenicama....Hrvati jesu izgubili 2 rata al ih sapasla Jugoslavija oba puta od gubirtnichke strane..i teritorijalno niste izgubili skoro nishta-Hrvatska je jedino bila veca kao nezavisna u istoriji za vreme NDH,tako da ste sasvim dobro proshli.A Srbija je jedino bila manja nego danas za vreme beogradskog pashaluka.BiH nikada nije bila istorijski hrvatski etnihki prostor,sem jednog dela Hercegovine shto je zanemarljivo.

pusti nije baš zanemarivo...što se Hercegovine tiće, a što se tiće ostalih dijelova tu je i Boka Kotorska (Crna Gora) i zapadni Srijem)

ali da se razumijemo ja sam čisto zadovoljan u kakvim je granicama Hrvatska danas i apsolutno nemam nikakvih pretenzija prema tuđim teritorijama...kao npr. što imaju radikali u vas...za RS i za tzv.RSK
 
tokyo:
ma ajde Slovenci...zekam se za njih
u pravu si ...
postojala su tri plemena Srbi, Hrvati i Slovenci koji su naselili recimo područje nekadašnje SFRJ...a onda su niknuli bošnjaci, hercegovci, crnogorci i makedonci, a naselili se i namnožili talijani, mađari, bugari, romi, albanci, rumunji i ostali....
zapadno od Drine su dominirali Hrvati a istočno Srbi...
e sad što su Hrvati u 1.svj i 2svj bili na pogrešnoj strani zemlja im se smanjivala isto kao i Srbima od 90ih na dalje jer su sa Slobodanom vodili pogrešnu i genocidnu politiku...
Prvu Slavensku državu na Balkanu su imali Slovenci i zvala se Karantanija. Pa to se uči još u osnovnoj školi...

Inače, moje je mišljenje da su Zagorci autentični Hrvati, a da su Raščani autentični Srbi, a mi svi između smo sve i svašta... Eto, jutros u 18 gledam dva momka, oba imaju BG akcenat. Oba nose one nove majice sa "Hvala ti Bože što sam Srbin" natpisima. Jedan je plav, vrlo bele kože i kockastog lica, dok je drugi crnjomast, tamnijeg kompleksa i okruglog lica (nije baš kao Ganci)... Sasvim je očigledno da nisu istog Etničkog porekla, ali danas, posle toliko vekova mućkanja i svega i svačega su pripadnici iste nacije...

Inače, Srbija je dominirala južno od Dunava i Save, u današnjoj Albaniji, Hercegovini, CG i centralnoj Srbiji..

Makedonci nisu nastali od Srba, CG jesu, a Bošnjaci su izmešani sa odp 70% srpskog i 30% Hrvatskog stanovništva. Takođe, dosta današnjih Srba iz severne RS vode poreklo od Hrvata, kao i što dosta Hrvata iz Istočne Slavonija potiče od Srba... Takođe, verujem da 80% Hrvata iz Vojvodine potiču od Srba, kao i da veliki procenat Srba iz Hrvatske potiče od Hrvata.

Glavni raskol i jedina podela (do 1914.) je bila u religiji.
 
SiIent Bob:
Prvu Slavensku državu na Balkanu su imali Slovenci i zvala se Karantanija. Pa to se uči još u osnovnoj školi...

Inače, moje je mišljenje da su Zagorci autentični Hrvati, a da su Raščani autentični Srbi, a mi svi između smo sve i svašta... Eto, jutros u 18 gledam dva momka, oba imaju BG akcenat. Oba nose one nove majice sa "Hvala ti Bože što sam Srbin" natpisima. Jedan je plav, vrlo bele kože i kockastog lica, dok je drugi crnjomast, tamnijeg kompleksa i okruglog lica (nije baš kao Ganci)... Sasvim je očigledno da nisu istog Etničkog porekla, ali danas, posle toliko vekova mućkanja i svega i svačega su pripadnici iste nacije...

Inače, Srbija je dominirala južno od Dunava i Save, u današnjoj Albaniji, Hercegovini, CG i centralnoj Srbiji..

Makedonci nisu nastali od Srba, CG jesu, a Bošnjaci su izmešani sa odp 70% srpskog i 30% Hrvatskog stanovništva. Takođe, dosta današnjih Srba iz severne RS vode poreklo od Hrvata, kao i što dosta Hrvata iz Istočne Slavonija potiče od Srba... Takođe, verujem da 80% Hrvata iz Vojvodine potiču od Srba, kao i da veliki procenat Srba iz Hrvatske potiče od Hrvata.

Glavni raskol i jedina podela (do 1914.) je bila u religiji.

pa gotovo i da se mogu složiti s tom tezom...
svaka čast Bobe baš si se potrudio..nemam skoro šta da repliciram
 
svetolik trpkovic:
kakva crna kampanja da li si ti normalan?
Ja jesam, dok ti definitivno nisi.
Moje obe babe su Srbijanke jedna iz Krusevca a druga iz Zajecara, a i jedan i drugi deda su mi bili Srbi iz Vojvodine i uvek se govorilo za babe kao i za njihovu familiju da su Srbijanke i one su sebe same tako zvale kad su dosle u Vojvodinu bez ikakvih zlih namera u cilju svetske zavere protiv vaskolikog srbstva vec je to jednostavno izraz koji se oduvek koristio ovde u Vojvodini za juznije sunarodnike i nece valjda ljudi menjati sada svoj svakodnevni jezik i govor zbog nekih paranocinih konstrukija.
Ma jasno je da ti nisi Srbin i da se uzasavas same reci, dok me zaista zabole dal su ti baba bile siptarke, hrvatice, ili sta vec (kao i dede). Sto se tice tih tvojih silnih lagarija ('bio u Rusiji pre 30god -nikad nije bio u Rusiji, ziveo u SAD, francuskoj - nikad nije ziveo u SAD, Francuskoj, ima zenu - nema zenu', itd...) koje izmisljas, pa promenis u svakom trecem postu, one su mozda prozivod paranoje, mada bih pre rekao da je u tvom slucaju pitanju poodmakla shizofrenija...

Inace posto je moja baba iz Srema i imam rodbinu tamo, vrlo dobro znam koji izrazi se upotrebljavaju, a koji ne, a ti po obicaju baljezgas, posto si prethodno pokupio ustasku terminologiju (pa cak i zakone nazivas 'srbijanski').
 
tokyo:
PS nego Salvantise...da priupitam...idući mesec sam u Bg-u...jel još uvijek vrijedi ona tvoja ponuda da ćeš mi čuvati auto da ga ne razbiju kad dođem?
'Cuvati da ga ne razbiju'? Pa nisam bas tako rekao :D

Ma jok, treba da idem na odmor uskoro, a ko da se zamajava sa tvojim kolima po ovoj vrucini (a vidis i da policija po Srbiji hapsi i za sitnice...)

Doduse znam neke likove koji to rade profesionalno, mozda bi jedino oni bili zainteresovani, i to ako su neka jaca kola u pitanju (njih ni policija ne dira)
 
Salvantis:
'Cuvati da ga ne razbiju'? Pa nisam bas tako rekao :D

Ma jok, treba da idem na odmor uskoro, a ko da se zamajava sa tvojim kolima po ovoj vrucini (a vidis i da policija po Srbiji hapsi i za sitnice...)

Doduse znam neke likove koji to rade profesionalno, mozda bi jedino oni bili zainteresovani, i to ako su neka jaca kola u pitanju (njih ni policija ne dira)

nije sigurno...doći ću ipak vlakom :D
 
Salvantis:
Ja jesam, dok ti definitivno nisi.

Ma jasno je da ti nisi Srbin i da se uzasavas same reci, dok me zaista zabole dal su ti baba bile siptarke, hrvatice, ili sta vec (kao i dede). Sto se tice tih tvojih silnih lagarija ('bio u Rusiji pre 30god -nikad nije bio u Rusiji, ziveo u SAD, francuskoj - nikad nije ziveo u SAD, Francuskoj, ima zenu - nema zenu', itd...) koje izmisljas, pa promenis u svakom trecem postu, one su mozda prozivod paranoje, mada bih pre rekao da je u tvom slucaju pitanju poodmakla shizofrenija...

Inace posto je moja baba iz Srema i imam rodbinu tamo, vrlo dobro znam koji izrazi se upotrebljavaju, a koji ne, a ti po obicaju baljezgas, posto si prethodno pokupio ustasku terminologiju (pa cak i zakone nazivas 'srbijanski').
nisam nikad rekao da sam ziveo u SAD i Francuskoj nego sam bio tamo po mesec dana cisto turisticki sto se ne moze nazvati zivot , u Rusiji nikad nisam ni tvrdio da sam bio ,a za "zenu " smo ti i filatelista i ja lepo objasnili da je to zargonski izraz koji se kod nas govori za devojku tako da ne znam zasto izmisljas i dalje teras neku svoju pricu i niske i uvredljive insinuacije, a to sto govoris kako znas da ja nisam Srbin govori o tvojoj bolesnoj mrznji(uz obazno ubacivanje siptara i hrvata) i umisljenosti kao ti mozes da odredjujes ko je Srbin a ko ne .Inace sledeci tvoju logiku stara narodne pesma iz Krusevackog kraja je ustvari ustaska pesma tako rteci omiljena posle "Jure i Bobana"
Odakle si sele

Odakle si sele
devojano mlada
iz Srbije brale
iz Krusevca grada
(2x)

Ref. 2x
Jelek, anterija i opanci
po tome se znaju
Srbijanci

Il' ti ime Anka
il' te zovu Branka
opancici kazu
da si carapanka
(2x)

Ref. 2x

Jelecence tesno
kosuljica tanka
zar ne vidis brale
da sam Srbijanka

Ref. 2x

Sto odelo kaze
ne bih verovao
da te nisam sele
svu noc milovao
Mada koliko daleko ide tvoja mrznja ne bi me cudilo da i ovu pesmu koja se peva jako dugo u srcu Srbije proglasis za neku ustasko,siptarsko-masonsku zaveru protiv vaskolikog srbstva.
 
svetolik trpkovic:
nisam nikad rekao da sam ziveo u SAD i Francuskoj nego sam bio tamo po mesec dana cisto turisticki sto se ne moze nazvati zivot , u Rusiji nikad nisam ni tvrdio da sam bio ,a za "zenu " smo ti i filatelista i ja lepo objasnili da je to zargonski izraz koji se kod nas govori za devojku tako da ne znam zasto izmisljas i dalje teras neku svoju pricu i niske i uvredljive insinuacije, a to sto govoris kako znas da ja nisam Srbin govori o tvojoj bolesnoj mrznji(uz obazno ubacivanje siptara i hrvata) i umisljenosti kao ti mozes da odredjujes ko je Srbin a ko ne .Inace sledeci tvoju logiku stara narodne pesma iz Krusevackog kraja je ustvari ustaska pesma tako rteci omiljena posle "Jure i Bobana"
Odakle si sele

Odakle si sele
devojano mlada
iz Srbije brale
iz Krusevca grada
(2x)

Ref. 2x
Jelek, anterija i opanci
po tome se znaju
Srbijanci

Il' ti ime Anka
il' te zovu Branka
opancici kazu
da si Carapanka
(2x)

Ref. 2x

Jelecence tesno
kosuljica tanka
zar ne vidis brale
da sam Srbijanka

Ref. 2x

Sto odelo kaze
ne bih verovao
da te nisam sele
svu noc milovao
Mada koliko daleko ide tvoja mrznja ne bi me cudilo da i ovu pesmu koja se peva jako dugo u srcu Srbije proglasis za neku ustasko,siptarsko-masonsku zaveru protiv vaskolikog srbstva.
KAO STO SAM I NAPISAO U POSTU KOJI SI PRETHODNO CITIRAO:
Srbijanac je izraz koji se tradicionalno odnosi ISKLJUCIVO za Srbe iz jednog dela Sumadije.

Kao sto se u toj pesmi, na koju se JEDINO i pozivate, spominje mnogo prihvaceniji izraz za Krusevljane Carapan.
Pa opet nisam video da neko koristi izraze 'carapanski krivicni zakonik', kao sto iskljucivo hrvati, bosnjaci i slicni koriste izraz 'srbijanski'.
KAO sto ga koriste i Nenad Canak, svetolik tripkovic i slicni domaci antisrpski primerci, a da ne ponavljam zbog cega.

Kad bude postojala hrvatatijanska televizija, hrvacanska skupstina, i hrvatskijanski zakonik, onda nek se koristi i izraz 'srbijanski'.

PS sto se tice 'mrznje' kad ti pricas o tome, deluje jos gluplje nego kad ti pricas o pravu. Citaj svoje postove ponekad, pa ces videti koliko se iskljucivo sastoje od patoloske mrznje prema svemu sto ima veze sa Srbijom.
A za masone si trebao da pitas zenu, kad ste bili u Rusiji, pre 30 godina.....
 
Pa ima i ona pesma "svilen konac srbijanski kroj " inace veliki Srbine trebao bi da znas da Krusevac nije deo Sumadije ,vec deo Pomoravlja a sto se tice izraza srbijanski on se bas i koristio za Srbe iz tzv. uze Srbje juzno od Save i Dunava i on ima regionalni karakter a ne etnicki kao i recimo Hercegovac ili Licanin a Hrvati su poceli da koriste taj izraz tek od devedestih dok je on u Vojvodini mnogo duze u primeni doj su jos Cankovi ili Canci :) naseljavali licke vukojebine i kod nas u Backoj ga koriste apsolutno svi i to ne kao nesto pogrdno sad ako ti kazes da se u Sremu ne koristi to je moguce ja ne znam .
 
Ajmo lijepo po općinama,cijelu bivšu Jugu pretrest,pa da vidimo tko je tko!!!!!
Vremena imamo za taj zadatak cijeli život,šta kažete???a kad završimo onda svi u red i na DNK ispitivanje,pa nek se jednom zna za svagda,ovo DNK če naša djeca nastaviti.Naravno tokom cijeloga procesa nečemo ništa raditi. :D
 
svetolik trpkovic:
Pa ima i ona pesma "svilen konac srbijanski kroj " inace veliki Srbine trebao bi da znas da Krusevac nije deo Sumadije ,vec deo Pomoravlja a sto se tice izraza srbijanski on se bas i koristio za Srbe iz tzv. uze Srbje juzno od Save i Dunava i on ima regionalni karakter a ne etnicki kao i recimo Hercegovac ili Licanin a Hrvati su poceli da koriste taj izraz tek od devedestih dok je on u Vojvodini mnogo duze u primeni doj su jos Cankovi ili Canci :) naseljavali licke vukojebine i kod nas u Backoj ga koriste apsolutno svi i to ne kao nesto pogrdno sad ako ti kazes da se u Sremu ne koristi to je moguce ja ne znam .
Mrzi me da ti ponavljam po stoti put, koristi se sve vise, tj. zloupotrebljava, sa ciljem da postane etnicki, a ne regionalni naziv. E bas zato je stetan.
Uostalom procitaj prethodne postove...
 
PURGER:
Ajmo lijepo po općinama,cijelu bivšu Jugu pretrest,pa da vidimo tko je tko!!!!!
Vremena imamo za taj zadatak cijeli život,šta kažete???a kad završimo onda svi u red i na DNK ispitivanje,pa nek se jednom zna za svagda,ovo DNK če naša djeca nastaviti.Naravno tokom cijeloga procesa nečemo ništa raditi. :D

purgeru, kako to da ne gledaš prenos igra ti Dinamo sa Slaven Belupom u finalu a ti ovdje?

mislim da znam zašto ........

boli te srce gledat kako Koprivničani lupaju purgere u nogometu :-D
 

Back
Top