Grcka Ouranopolis

KikiVs

Početnik
Poruka
8
Pa forumasi mala pomoc.

Dvoumim se izmedju ova 3 hotela koji su slicni i nalaze se u Ouranopolisu:

- Theoxenia
- Aleksandros Village
- Philippos Beach

Svi hoteli su sa 4 zvezdice i cene su slicne.Sta odabrati :confused:

Pozdrav i hvala unapred
 
Kiki,prva dva sam videla samo na slikama(deluju super),a u Philipposu je bila moja koleginica i odusevljena je(pre 2 godine je bila)-kaze super sredjen,bazen extra,cisto,plaza ispred,hrana super....ali ovo nije bas u samom Ouranopolisu vec koji km dalje...valjda je to to sto ti pitas?!Preko koje agencije si to gledala?
 
Zavisi šta želiš sa kime ideš i još treba da znaš da su grčki hoteli poprilično "isti"...
dakle najkraći mogući odgovor:
-da hotel bude što je moguće noviji ili renoviran(i lokacija tj. da li želite biti blizu ili daleko od centra)
-vrsta usluge-AI(all inclusive)izbegavajte koliko god vam to preko kataloga izgledalo privlačno, jer teorija je jedno a praksa je drugo!!!
 
u AI varijanti se piju "step light" kategorije sokova sa vodom iz njihovog vodovoda kao i kafa koja je isključivo filter sa isto tako vodom lošijeg kvaliteta!!!!
sloboda izbora-bolje plati ono što vidiš nego nešto što je lepo samo na slici!!!
 
Moja koleginica je bila u Aleksandrosu i odusevljena je. Ima jedino jedna caka koja se ne vidi na slikama, koja njoj nije smetala, ali meni smeta: sva tri hotela su iznad magistrale. Znaci moras preci put da bi dosao na plazu i jos ti kola prolaze iznad glave dok se suncas
 
Mi smo uplatili Philippos beach. U julu.
Prvo, svi hoteli se vode u Uranopolisu ali su u stvari, raspoređeni duž magistrale koja vodi do Uranopolisa.To ti je zadnje mesto na Atosu a odatle počinje Sveta gora i tu nožica tvoje žene neće moći da kroči( tvoja hoće ako tražiš i dobiješ posebnu vizu iz Soluna pa rešeš da posetiš Hilandar ili neke druge manastire na Svetoj Gori).
Elem, hoteli su iznad magistrale (ponovih se) ali svaki ima mostić iznad ili podvožnjak( razumeš šta hoću da kažem) te bezbedno stigneš do plaže. A plaže su fenomenalne...Preko puta je ostrvo Amuljani koje takđe ima prelepe plaže. Uranopolis je malo mestašce, udaljeno 5-7 km od (zavisi kog) hotela, ima puno malih restorančića duž obale...I što je najvažnije(bar meni i mojima) nema mnogo "naših". Naprotiv.
 
Ja sam od 26.augusta u Philippos Beach ....pa videcemo kako je :D
THB_999_H11351.jpg
 
Mi smo u Theoxenii do 9.jula, mozda se i vidimo.Vlasnica agencije preko koje smo uzeli aranzman je pre nekih 20-ak dana bila u ovom hotelu.Njeni utisci su: hotel na lepom mestu,dobra plaza, uredne i velike sobe i terase, ali kaze da je hotel starijeg tipa,tj. vidi se da nije skoro renoviran.Svedski sto je raznovrstan, hrana ukusna.Vlasnik hotela je nekada studirao u Srbiji i vrlo je predusretljiv.Gledali smo fotografije koje napravila i meni sve deluje o.k.Inace do plaze se stize prolazom ispod magistrale.Hotel ima sopstveni parking.
 

Back
Top