Program za grebanje stranica

tab503

Tabana po forumu
Administrator
Poruka
112.827
Evo sta je problem.
Treba da poskidam neka silna dokumenta (pdf fajlove) sa jednog sajta.
Dokumenta su mala do stotinjak kilobajta ali ih ima uzasno puno.
Planiram da iskoristim neki web greber da preko njega "srokam" celu stranicu u kompjuter.
Gde je problem. Sto se stranice listaju (kao kod googla kad se dobiju rezultati gde se na dnu bira na koju stranu rezultata da odem)
Znaci imam recimo 30 strana a na svakoj po desetak linkova u okviru kojih imam po jedan taj fajl.
Mene zanima. Kako se ti web greberi ponasaju u tim situacijama i koliku dubinu treba da zadam da mi sa svake od tih tridesetak stranica poskida ono sta mi treba.
Nadam se da sam bio jasan. Ako ne, potpitanja su dozvoljena :lol:

Znaci banalan primer.
Ukuca se nesto u googlu i dobije se kao rezultat 30 strana. Kako da poskidam svih 30 strana kao i strane svih linkova na tim stranama.

P.S.
Mozda je ovo trebalo da ide i u software ili internet pa neka modovi dupliraju ili premeste ako smatraju da treba na nekom drugom mestu da se postavi ovo pitanje)
 
Tebi treba nesto kao Website copier, ili neki program slican ovom.. Dakle kako bi sakupio ono sto ti treba, prakticno ti treba program kojim ces da downloadujes cijeli web site i samim i tim lilnkove i sadrzaj koji se nalazi na istom..

Ako se dobro sjecam to su programi za Offline surf...

Sad za sad se sjecam ovog programa kojeg sam naveo, a bilo ih je jos, samo eto ne mogu se sjetiti imena, bice ih jos koji ce napisati po iskustvu ono sto najbolje radi posao..

Poz....zzzz
 
Meni zavrsava posao WebZip, skines trial verziju i sa njom odradis sav posao, nije bitna (dubina), skida program sve na sta naleti na tom sajtu koji si izabrao.
Posle ti sve to upakuje za offline gledanje i miran si.

Sasvim je solidan program, probaj.
 
znam ja to, imam ja offline explorer, webzip i slicne programe.
Meni nije to problem (skidao sam ja ranije tako stranice), nego kako se ti programi ponasaju u ovom specificnom slucaju kada na dnu strane pokazuje jos 30 strana da ima da otvori. Da li se to gleda kao prvi nivo, drugi nvo i kako se onda gleda 30-ta strana.

evo primer.
u gogole sam ukucao rec nokia i dobio sam dosta strana. recimo da sam dobio samo onih 10 dole.

Meni treba da se poskidaju svih tih deset ponudjenih strana i na svakoj strani sve stranice sa linkova koji su ponudjeni (znaci koliko se u tom slucaju ide u dubinu i kako se ti programi ponasaju u ovom slucaju)

Da konkretizujem.
Radi se o jednoj firmi koja ima svoju ponudu. Ta ponuda je ogromna i svaki proizvod ima svoj link sa katalogom. JA treba da poskidam te kataloge (koji su u pdf-u) ali posto ih ima uzasno puno mrzi me da skidam svaki pojedinacno i ja bih hteo da sa svake strane program sam poskida ali ne znam kako da podesim kad imam onako listanje strana kao sto je na slici.
 
Pa trebalo bi neki od navedenih programa da ti odradi ono sto ti treba..

Dakle, neki od pomenutih vjerujem da skidaju kompletnu web stranic, kad kazem web stranicu ne mislim samo na ono sto se nalazi linkovano na prvoj stranici kao u ovom slucaju, vec cio web sadrzaj pomenute adrese..

Iskreno receno, nisam nikada imao potrebe da downloadujem kompletan sadrzaj neke web stranice pa ne mogu da dam detaljnije uputstvo..

Intertesantno, vjerujem da ces da nadjes rjesenje i ako ga nadjes napisi, jer moze da zatreba nikad se ne zna..
 

Back
Top