proširene vene-leto,strava i užas

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Helianthus Natalie

Početnik
Poruka
2
Pomagajte!!! Imam užasan strah samo od pomisli na lekare, bolesti i sl. Izbegavam i svaku priču na temu nekih tamo boleština. Do skoro sam potpuno zanemarivala problem koji postoji već sigurno 7-8 godina, a sada sve više dolazi do izražaja: odvratne proširene vene i često vrlo natekle noge. Estetski da Vam ne pričam na šta to liči. Ne bi ni tome toliko pridavala značaja da me u poslednje vreme ne hvata neka čudna uznemirenost. Puls mi ode preko 100, mada je najveći pritisak koji sam izmerila bio 90 sa 130. Da li je moguće da mi se to dešava od straha jer kad se pripremam za merenje pritiska, mene prosto hvata panika! Kasnije, kada se smirim, imam osećaj nelagodnosti negde oko levog ramena. Inače se prilično zdravo hranim, prirodno sam mršava, vodim aktivan život, koliko je to moguće. Zbog ovih problema jednostavno ne smem da odem na pregled jer mislim da bi me cepnuo infrakt od straha.
Ljudi, dajte neku utehu, ovo me baš opterećuje!!!!
 
Nece te cepnuti infarkt od straha, ali curo imas ozbiljan zdravstveni problem i treba da se ponasas odgovorno prema sebi. Prosirene vene i otoci nemaju mnogo veze sa prilicno zdravom hranom a jos manje sa sestetikom i letnjom garderobom, a pravi uzrok moze se otkriti samo strucnim pregledom. Imas izbor, tebi je na savesti da li ces da nadjes uzrok i resis problem.
Da te boli bubreg ili jajnici, ili se ispeces po kozi ili stagod ne daj boze, jel bi cekala da se samo resi??? Nema carobnog saveta osim da sto pre odes kod svog lekara. Tu ces dobiti sve informacije, a leto je i vrucina, sa takvim venama ne smes na sunce. Najmanje to.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top