Trovanje pasa na N.Bg.

Moja mama je redovno hranila neku kucu ispred zgrade. Da li verujete da su neke komsije prestale da joj se javljaju pri susretu. Drugog razloga nemaju jer je zena specificno ok lik.
Pa kako nekome nije zao da baci gomilu kostiju ili vec neke druge hrane u kantu ako zna da ispred zgrade neka kuca ili maca gladna ceka.
Ja to ne mogu da shvatim. Ja cak i stari hleb pokvasim vodom pa ga stavim na jedno mesto za pticice.
 
moja prijateljica je imala psa koji je otisao i na drugi kraj grada do njene majke isao svuda i kad kazu idi kuci on ide nikad se nije izgubio
a otrovali su ga
ispred sopstvene kapije(bila je odskrinuta i on je virio)
nikad nisam volela sintere i u sebi imam osecaj ogorcenosti u vezi njih.
zasto sinteri skupljaju pse sa ulice
da bi ih posle nedelju dana ubili
i zasto ih truju kad ih neko voli
 
Pse truju samo umno poremeceni ljudi, kojima bih ja taj otrov sasula u tanjir, pa da vide u kakvim mukama se umire.
Sinterima je to posao da odnose pse po pozivu, niko od njih ne radi to zato sto voli da muci pse, jednostavno im je svejedno i ne razmisljaju. Mada dosta organizacija za pomoc napustenim psima saradjuje sa kafilerijom, tako da dosta pasa biva spaseno, poklonjeno, itd.
Inace i mene su komsije masovno ignorisale dok sam hranile pse ispred zgrade, a ako bi i nesto rekli to bi obicno bili neki zlobni komentari. Istina nikad niko nije otrovao nijednog psa iz mog dvorista (a okolo ima 10 zgrada), i moram da kazem da ih vecina ipak na neki nacin voli. Ranije je bilo 7 pasa, pa je sad taj broj spao samo na dva, s tim sto je jednog kao usvojila neka zena (kazem kao, jer ona stalno prica kako to nije njen pas, a ovamo ne da nikome da se brine o njemu osim nje), a drugi pas je opste omiljen i popularan u kraju, ima vec 12 godina a dosta se dobro drzi, i bukvalno svi iz okoline ga znaju.
 
ja totalno kapiram da neko ne voli ili se plasi pasa,ali ne mogu da skapiram kako neko sebi moze da da za pravo da odlucuje o necijem zivotu. kod mene u kraju ima mnogo lutalica koje su bile jako pitome dok ljudi nisu poceli da ih sutiraju,sad naravno napadaju sve redom. ja sam na krv i noz sa pola kraja zbog tih pasa. pre 2 meseca je jedan kreten presao kolima preko psa,polomio mu je prednju sapu i karlicu na 7 mesta,ali je zato sutradan pao i polomio ruku bas sam se radovala. kucu smo spasili. stvarno takvi skotovi ne treba da zive.
 
pa nekih 99%. imala sam psa koji je mrzeo decu ali ne zato sto je takav nego zato sto su ga neki klinci maltretirali dok mi nismo bili kuci a on je bio u dvoristi. cupali su ga kroz kapiju i gadjali grudvama. ali ove lutalice u mom kraju koje su izrazito agresivne nikad ne diraju decu,cak ne napadaju ljude koji su sa decom a sve ostale napadaju. mene je ujeo pas kad sam bila mala,ali sam ja bila kriva a ne pas. mislim da ne postoji razlog da mi sudimo o necijem zivotu,jer ne bi ni voleli da neko sudi o nasem. kazem mene je ujeo pas i to lepo,pa ih ipak mnogo volim. mislim da decu treba uciti da ne diraju bas svakog psa pogotovo ako on sam ne pridje da se mazi masuci repom,ali isto tako ne treba plasiti decu da ce ih kuca pojesti ako nece da jedu ili da slusaju. desava se ali retko.
 
Pa za pocetak nemojmo da generalizujemo stvari. Recenica "da mi dete ujede pas..." je isto kao "da mi dete udari auto ja bih ubio vozaca..." i ta recenica ne znaci nista. Ni automobili ni psi ne padaju sa neba i udaraju i ujedaju decu. Prvo postoje razliciti razlozi zbog kojeg ce bilo koji pas nekoga da ujede. Posto su ovde konkretno u pitanju lutalice, pocecu sa njima. Postoje ulicni psi koji su istraumirani zbog maltretiranja ljudi. Takvi psi obicno samo laju i zalecu se na sve sto im se ucini sumnjivim. Oni tesko da nekoga mogu da ujedu, najvise sto ce uraditi je povuci nekoga za nogavicu ili kaput. Takvim psima je dovoljno da mahnes rukom i razbezace se odmah, mada je po meni najdelotvornije stati mirno, ne vristati ni paniciti, i onda ih dozivati kao da ih poznajete, onim zvukom kojim se doziva stene. U 98% slucajeva psi ce se smiriti, lanuti mozda jos dvaput, i otici (ovo sam sama probala tako da znam o cemu govorim).
E sad, druga prica su agresivni ulicni psi koji jurisaju sa namerom da napadnu osobu, tj ujedu je. Takvi psi su neuracunljivi, i oni predstavljaju opasnost po okolinu (kako za ljude tako i za druge kucne ljubimce). Njih treba ili premestiti u neki azil, ako mogu da se poprave, ili ih jednostavno uspavati ako korekcija ponasanja nikako ne ide. Uostalom i medju psima postoje oni ludi. A kako niko nece tolerisati coveka koji stoji na cosku i napada svakog, tako se nece tolerisati ni pas koji to radi. Stvar je u tome sto je takvih pasa malo, ali je nevolja kad oni postanu (sto je cesci slucaj) vodje nekog copora, i jednostavno receno napujdaju ostale pse da se ponasaju isto tako agresivno. U tom slucaju cim se eliminise taj alfa agresivni pas, ostali se vracaju u normalnu.
Ono sto se cesce desava kod nas, je to sto kad se nadje takav agresivan pas u okolini, i ljudi pozovu sintere zbog njega, sinteri dodju i odnesu naravno pse koji nisu ni priblizno toliko agresivni kao taj pas, iz prostog razloga sto se i sami plase tog psa kojeg treba ukloniti. I tako da ulici onda ostanu samo agresivni psi.
 
vilus:
zasto bi pas ujeo iz cista mira? po nekim mojim iskustvima,i naj agresivniji psi ne diraju decu.

Pa u mom ulazu je jedan rotvajler detetu malte ne otkinuo ruku.
A evo i drugog primera.Sina od moje sestre od strica su bukvalno rastrgli psi.Decko vozio bicikl i napala ga dva psa,inace nisu bile lutalice.Kasnije je moj zet otisao kod gazde istih kuci postrojio celu porodicu i naj_ebo im se mame. Sve ih je redom nalupao. Psi su prosli nekaznjeno ali dobro to nisu bile lutalice.Mada ima milion primera napada lutalica na ljude iz cista mira.
 
Mог сина су напале 3 луталице ... из чиста мира! Да не причам о дуготрајној трауми мог сина који је вриштао чим би се неки пас приближио, о мом неизмерном страху који сам доживљава гледајући како та 3 пса се бацају на леђа мог трогодишњег детета и кога је спасило то што сам у том тренутку имала свог пса поред себе који их је разјурио. Тада сам сазнала да су то били баш прави нападачи, да су нападали и људе и децу без повода. Јел` треба још нешто да додам? А да! Дете је потрчало ка некој клацкалици, а пса, који је био везан крај мене нису ни констатовали. Дете им је било "интересантније да извежбавају свој угриз". Од тада више ником не верујем кад каже да луталице никога не нападају.
 
izvini stefane iz beograda ali moras podhitno da shvatis da ne volis pse.volis ono sto zelis da vidis i da imas.
zamisli tebi neko kaze da bi te ubio jer si nije bitno sta uradio.to je ono:zato sto nije onako kako ti hoces da bude!
to je sebicno.kad bi se tako ubijalo gde bi bio kraj..a sta bi uradio coveku da ti ujede dete?
ne bi smeo verovatno?!
 
mina21bg:
izvini stefane iz beograda ali moras podhitno da shvatis da ne volis pse.volis ono sto zelis da vidis i da imas.
zamisli tebi neko kaze da bi te ubio jer si nije bitno sta uradio.to je ono:zato sto nije onako kako ti hoces da bude!
to je sebicno.kad bi se tako ubijalo gde bi bio kraj..a sta bi uradio coveku da ti ujede dete?
ne bi smeo verovatno?!


Razume li neko ovo?
 
sta ti nije jasno da pojasnim?
zamisli situaciju ti mene nerviras ,nije bitno zbog cega,radis neke stvari koje ja svakodnevno gledam i nerviras me.smatram da to nije u redu .i jel trebam da te bijem ili ubijem.ili da te ne diram i gledam svoja posla i pokusam da te razumem zasto to "nesto"radis..
jel ti je jasnije ili da jos objasnjavam i uprostim
 
Trovanje pasa jeste tuzno i strashno i nije u redu,ali ne brinite. Onaj ko to radi uvek dobije sto zasluzuje.....sve se vraca sve se placa...na ovaj ili onaj nachin....A sto se tiche pasa koji napadaju ljude,nisu oni krivi,vec ljudi u globalu. Lutalica ako napada,krivi su ljudi zbog kojih je taj pas takav. Pas koji ima gazdu,ako je agresivan,takav je jer ga je gazda napravio agresivnim....Iskustvo mi kaze....a mozda ipak greshim...ko zna....
 
A mene je ujeo pas kada sam imala 6....branio je kucu jer mu gazde nisu bile tu..... cela shaka mi je bila modra,ali oziljak nemam....ali ne plashim se pasa(mozda zato sto sam tada imala i ja psa koji je bio ziv do relativno skoro) chak ni kada me napadnu....ja samo krenem da se derem i da trchim ka njima i oni zbrishu...uvek upali...
 
mina21bg:
sta ti nije jasno da pojasnim?
zamisli situaciju ti mene nerviras ,nije bitno zbog cega,radis neke stvari koje ja svakodnevno gledam i nerviras me.smatram da to nije u redu .i jel trebam da te bijem ili ubijem.ili da te ne diram i gledam svoja posla i pokusam da te razumem zasto to "nesto"radis..
jel ti je jasnije ili da jos objasnjavam i uprostim

Kakve to veze ima sa tim sto dete vozi bicikl i napadne ga pas,srusi sa istog i izujeda?
 

Back
Top