Investicioni fond

I još jedan fond, koji je skoro počeo da radi:
www.fimainvest.com

Investicioni fondovi su za one kojima je malo 6% godišnje kamate u banci i za one koji ne žele sami da trguju na berzi, pa taj posao prepuštaju inv. fondu.
Nemojte da vas zavara porast vrednosti investicione jedinice, primer delta cca 30%.
"Ulaz" u fond se naplaćuje, izlaz takodje, na ostvarenu zaradu treba platiti 20%.
Tako da, nije zlato sve što sija:wink:
 
"Delta plus" je balansirani fond koji ulaže u akcije i obveznice, dok je "Fima proaktiv" fond rasta vrednosti imovine koji ulaže samo u akcije. Pošto su obveznice mnogo sigurnije hartije od vrednosti, pretpostavka je da ulaganje u balansirani fond "Delta plus" nosi mnogo manji rizik, ali takođe i relativno manji prihod od ulaganja. Sa druge strane, "Fima proaktiv" ulaže samo u akcije, pa tu važi pravilo da je rizik ulaganja veći, ali zato postoji mogućnost veće dobiti."

Pa sad.... ko šta voli:wink:
 
Betty:
a u šta sve ulažu zasada naši domaći investicioni fondovi? Samo na sigurno, a?
eh, a šta je danas sigurno?:roll: ;-)
delta i fima su dva različita fonda, ali, u principu, i jedni i drugi ulažu u akcije na berzi, obveznice, najveći deo u zemlji, a mislim da im je dozvoljeno da ulažu do 30% imovine fonda u inostranstvo.
 
Koliko je potrebno minumum novca da bi uopste mogao da udjem u berzu tj da uzmem neke akcije (nazalost jeftine). Vise bih voleo da uzmem nesto sitno chisto da nauchim kako tamo ide poslovanje, maltene bez imperativa da bilo sta zaradim. (kad bi mogla pozitivna nula :razz:
 
Ne postoji minimum novca. Na berzi postoje akcija čija je vrednost 30-40 dinara, ali to ništa ne znači.
U ovakvoj situaciji, kad se razmišljaš o minimumu, uloži novac koji bi prežalio i da izgubiš 50%.
Na berzi se dobija i gubi, nema garantovanog dobitka.
 
NIje tajna, pisao sam već o tome, ali, iako sam ti rekao da ne postoji minimum, mislim da bez par hiljada eura ne možeš ništa ozbiljnije da očekuješ na berzi.
A sa poprilično većom sumom možeš sebi, za par meseci da zaradiš za novi lap-top, uplatiš letovanje u grčkoj i još ti ostane za sladoled:wink:
 

Back
Top