Citati...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Osmeh, to je zora i svitanje tela, najveci dogadjaj i najlepsi izraz dusevnog u materiji.
Ima ociju koje se smeju, i ociju koje govore, i ociju koje cute; a ima ociju koje izgledaju
da uvek nesto osluskuju i cekaju. Najlepse oci ima slovenska zena, jer uvek izgledaju zacudjene.

Jovan Ducic
 
Osmeh, to je zora i svitanje tela, najveci dogadjaj i najlepsi izraz dusevnog u materiji.
Ima ociju koje se smeju, i ociju koje govore, i ociju koje cute; a ima ociju koje izgledaju
da uvek nesto osluskuju i cekaju. Najlepse oci ima slovenska zena, jer uvek izgledaju zacudjene.

Jovan Ducic

Zašto najlepše oči uvek ima voljena žena!?
 
Poslednja izmena:
...dati nekome svu svoju ljubav ne znači i da će oni voleti vas....
....ne očekujte ljubav zauzvrat, samo želite da im bude u srcu,
ali ako ne bude, budite zadovoljni što je u vašem....
 
Izvesno je da čitanje dobrih pisaca izaziva u čitaocu mnoge asocijacije
i otvara nu vidike za koje nije slutio da mogu da postoje. Ali isto tako
je sigurno da i najbolji pisac može u čitaocu da izazove samo ono
što je on sposoban da vidi i oseti
 
Ima zena koje nisu nicije, i zena koje su svacije, i najzad ima zena koje su po prirodi samo
zene jednog jedinog coveka. Ali ima i zena koje su pre svega majke svoje dece..Pogodite izmedju ovih
koja je vasa, a koja vaseg neprijatelja, a koja je sposobna i da bude, u izvesnim slucajevima, i
svacijom zenom! Utoliko, dakle, strasnije izgleda ljubomora covekova, ako ona ne pogodi prestupnicu,
nego prijateljicu, ili nego majku!

Jovan Ducic
 
Od svoje muke nisam uspijevao da stvorim ni veliki bol ni veliku misao.
Rodjen sam, izgleda, za sitne stvari, kao i većina ljudi i nije mi žao što je tako.
Pošten sam koliko mogu, nikome ne zelim suviše zla, htio bih da ljude više volim
nego što ih žalim, molim se svojoj sreći da mimo mene prodje ono što me se ne tiče.
Nisam se umorio.


Meša Selimović
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top