Citati...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Нихилизам је данас толико распрострањен и свепрожимајући, толико је дубоко и темељно проникао у умове и срца данашњих људи, да није остало више ни једне сфере, ни једног 'фронта', на којем би било могуће супротставити му се; а они, који мисле да се боре против Нихилизма, у стварности често узимају у своје руке оружје истог тог Нихилизма, и обраћају га против себе. Евгеније Роуз

Два топла тела са хладним душама онако се исто брзо одбијају како се и привлаче, јер онако брзо хладне како се и загревају. Два пара очију, које су некад горела страшћу при сусрету, доцније се при сусрету лено затварају, изражавајући тиме досаду и презрење. Николај Велимировић
 

"...izgleda da ljudi postaju sve gluplji i gluplji...Internet je trebalo da nas oslobodi,
demokratizuje... Ljudi, oni više ne pišu - oni bloguju. Umesto priče, koriste tekst,
bez interpunkcije, bez gramatike: LOL ovo i LMFAO ono. Znate, meni to prosto izgleda kao
gomila glupih ljudi koja pseudo-komunicira sa gomilom drugih glupih ljudi na proto-jeziku
koji više liči na onaj kojim su govorili pećinski ljudi nego na kraljevski engleski..."

Hank Moody, Californication
 
Hank Moody: You looking for a dick punch?
Bill: Do you want to punch me in the dick?
Hank Moody: I kinda do, yeah. But standing here talking about it is beginning to sound pretty gay.
 
Hank Moody: Funky back-tat on the small of the back there, you know what that means.
Charlie: No
Hank Moody: She likes it in the pooper.
Charlie: Really?
Hank Moody: I have no idea, I just wanted to say pooper.

 
Jezik je velika Božja blagodat i on je organ koji kao i ostali organi treba da zahvaljuje svome Gospodaru. On je sredstvo za komuniciranje među ljudima i bez obzira na njegovu neznatnu veličinu,on ima veliku i plemenitu funkciju. Jezik kao i drugi ljudski organi može da oboli, a jedna od bolesti jezika je "govor o onome što nas se ne tiče”...
 
Немамо чега да се плашимо, осим самог страха. Боље је умрети ненадано, него стрепети од смрти читав живот. Јулије Цезар
 
"Cini mi se kad bi ljudi znali koliko je za mene napor bio ziveti, oprostili bi mi lakse sve zlo
sto sam pocinio i sve dobro sto sam propustio da ucinim, i jos bi im ostalo malo osecanja
da me pozale."-Ivo Andric
 
Не нападајте непријатеља када је у безнадежној ситуацији. По закону природе, притешњена животиња пружиће најјачи отпор. Сун Цу
 
Život je pretvaranje Ničega u Sve.
Svet je put razdvajanja prve totalnosti jedinstva Svega
i množine Ničega i put spajanja razdeljenog u totalnost Svega.
Prošlost i budućnost se spajaju vreme zatvara krug.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top