Citati...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sa dubokom verom u istinitost svog ubeđenja, govorim svima: volite knjigu, ona če vam olakšati život, prijateljski će pomoći da se snađete u šarenom i burnom spletu misli, osećanja i događaja. Ona će vas naučiti da ocenite čoveka i samu sebe; ona daje krila umu i srcu, osećanje ljubavi prema čoveku.
Maksim Gorki
 
Oduvek sam se divio onima koji umeju da nacrtaju dugačko, široko i visoko.
Oni su sigurno shvatili dokle se prostire beskraj, kad im je tako lako da ga
vide i izmere.Oduvek sam se čudio onima koji razumeju znake u kalendarima,
datume, mesece, stoleća, ili stanu pred sat i pročitaju večnost.
To mora biti suluda i neobična hrabrost usuditi se komadati i usitnjavati vreme.
Kameni mir daljine sav je presvučen mojom kožom.
Sklapam oči i osećam: sve ono što sam bio, i ono što sam sada, još uvek nisam ja.
To je tek priprema za mene.
Koliko znam da pitam, toliko znanja mi pripada.


M. Antić
 
Putnici danas suviše žure, hitaju da stignu, da stignu po svaku cijenu, ali ne stiže se samo na kraj puta.
Svakim dijelom puta stiže se nekud, sa svakim korakom može se otkriti po jedno skriveno lice naše planete, dovoljno. je gledati, željeti, vjerovati, voljeti.

Amin Maalouf
 
"S jeseni kad bagrem opadne,
potera me maler - sta god pocnem proradne.
Jos mi se u inat tudja zena dopadne,
a stara boljka se leci starim lekom,
dabome vinom- pa ne bi valjda mlekom."[/
COLOR]
 
Ако у једној држави влада мир срамота је бити сиромашан и необразован,
ако у једној држави влада хаос срамота је бити богаташ и човек на положају.


Конфучије
 
Nisam od onih čija je vera samo strah od Strašnog suda, a molitva samo padanje na kolena.
Kako se ja molim?
Posmatram ružu, brojim zvezde, divim se lepoti stvaranja, savršenstvu njegovog reda, čoveku, najlepšem delu Tvorca, njegovom mozgu žednom znanja, njegovom srcu željnom ljubavi, njegovim čulima, probuđenim ili zadovoljenim.

Amin Maalouf
 
Čovek treba da se oseća iznad lavova, tigrova, zvezda; da je iznad svega u prirodi, čak i iznad onoga što je pojmljivo i izgleda čudnovato - u protivnom, on nije čovek, već miš koji se svega plaši.
Čehov
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top