Bratimljenje krvlju

sunny55

Početnik
Poruka
16
zelim da se ostvarim krvno bratimljenje sa jednim mojim prijateljem jako dobrim.interesuje koji su rizici,i sta se tacno desava povodom toga.npr ako su osobe razlicite krvne grupe ,pa cak i razlicitih rh faktora.
da li poslije toga osobe budu vise vezane,ipak nije krv voda.
 
nije palo na pamet meni nego mom prijatelju.covjek je iz druge kulture nego mi,ikod njih je to uobicajeno.ja licno ne poznajem nikoga ko je to rado,pa sam htjela da potrazim vase misljenje,ako ste ljubazni pa mi ga napisite.
hvala mnogo
 
sunny55:
zelim da se ostvarim krvno bratimljenje sa jednim mojim prijateljem jako dobrim.interesuje koji su rizici,i sta se tacno desava povodom toga.npr ako su osobe razlicite krvne grupe ,pa cak i razlicitih rh faktora.
da li poslije toga osobe budu vise vezane,ipak nije krv voda.

O covece pa ti mora da si isteran iz prvog razreda osnovne skole. Ne mogu da poverujem da ovakvi ljudi postoje u 21. veku. Krv je 90% voda i ostalo su neke celije koje tebe ne zanimaju. Ne moze da dodje do nekog pobratimljenja niti vezivanja vec samo do zaraze odredjenim virusima. E a kad navuces HBV, HCV ili HIV pa lezis pored te osobe u bolnickom krevetu onda ste stvarno bliski.
 
Ajd da je muskarcu pala ovakva blesava ideja na pamet, oni su skloni....ali zeni....e vala svasta. Ali ajde. Dakle, prijatelj je iz koje tacno kultuire koja se u 21. veku bratimi po krvi - bushmanske?! :)

No dobro, HIV, Hepatitis B ili C su rizici. Hep B se leci realtivno brzo i uspesno ali je dosadan, Hep C se leci mucno i dugotrajno i vrlo skupo a nekad razori jetru pre nego sto se izleci ili se nikad ne izleci, HIV virus izaziva AIDS i od njega se definitivno umire i ne leci se (samo se zalecuje i to vrlo skupim lekovima).

Dakle, ko voli nek izvoli. MOzda ima i benignijih nacina da se pobratimite, gledo li je neko Toma Sojera i HAk Fina - ono, pljunes u saku pa se rukujes, ili odes u ponoc na groblje pa se okrenes tri put oko svoje ose...a ne to je protiv bradavica, bese....Ili bacis krilce od slepa misa i nokat od sove preko ramena i kazes magicnu rec......Sve bre osim prosipanja krvi, molicu lepo - to je opasno!)
 
WithdrawnWater:
gledo li je neko Toma Sojera i HAk Fina - ono, pljunes u saku pa se rukujes, ili odes u ponoc na groblje pa se okrenes tri put oko svoje ose...a ne to je protiv bradavica, bese....Ili bacis krilce od slepa misa i nokat od sove preko ramena i kazes magicnu
I da načinimo ludilo potpunim ovo sa bradavicama deluje... radio moj deda kad je bio mali ko Tom Sojer... samo nije moralo u ponoć, al je morala da se umoči bradavica u vodu od trulog orahovog panja... Tako da batalite ljudi krv, i pljuca je verovatno sasvim delotvorna (:
 
draga, bolje kupi neki od onih privezaka što se podele na dva dela pa jedan nosiš ti, dugi on, ili veća nađi tako neki način za dokazivanje bliskosti,ako vam je to već važno. zaista, nemoj se bratimiti krvlju, molim te!
 
Vidim da je ovo stara tema ali moram i ja nesto da napisem,pobratimljenje je stari Srpski obicaj koji je danas malo zaboravljen ali mojoj familiji znam dosta slucajeva gde se moja rodbina sa nekim pobratimila i sada su to pobratimi i posestrime i na porodicnim slavama i okupljanjima su uvek tu i tretiraju se kao deo porodice,cuo sam takodje da je pobratim isto kao i kum otprilike tj. neko blizak koji nije krvni srodnik, tako da to nisu gluposti vec stari obicaji i to se nekad radilo u Crkvi,a sto se tice bratimljenja krvlju cuo sam da je to obicaj koji potice iz Indije nisam tacno siguran uglavnom nije nas obicaj a sto se tice prenosa bolesti moguce je samo ako je neko bolestan ako su oboje zdravi nema problema mada ni ja to ne bi radio jer ponavljam taj obicaj nije nas
 

Back
Top