Neophodno je pomirenje dva naroda

Marin55

Domaćin
Banovan
Poruka
3.091
U ovoj situaciji u kojoj se nasla nasa drzava Srbija, mislim da je neophodno pomirenje Bosnjaka i Srba. Samo uz jednu takvu harmoniju Srbija moze postati jaka i demokrtska drzava.Primjetio sam da Radikali nikada nisu napadali Bosnjake iz Sandzaka, sto mislim da je to dobar signal za Srspko-Bosnjacki dijalog.
 
Marin55:
Da pojasnim. Bosnjaci iz sandzaka se moreaju osjecati ravnopravno u drzavi Srbiji i da bratski zive u Srbiji, Bosnjaci i Srbi.

Пре свега није Снаџак него Рашка област, а друго, па није потребно помирење јер грађани тамо већ имају добре односе. Ја имам неколико пријатеља Муслимана (Бошњака) и у одличним смо односима. Наравно да би их бранио ко год да их нападне, назависно од вероисповести.

Само ако их Чеда и НВО заобиђу биће све у реду, иначе ако наложе необразован народ да имају права на нешто нашта нико други нема права - може да дође до проблема. Иначе власти и системи су се мањали а грађани су живели нормално тако да што се политика мање меша у живот обичних грађана то боље.
 
Marin55:
Ne mislim o BiH nego o Bosnjacima iz Srbije i Srba iz Srbije.

Bosnjacko Srpski odnosi u BiH se mogu realizirati samo na nivou drzave BiH i Evropske Unije.
Muslimani u Srbiji su rodjeni kao drzavljani Srbije,i mogu da se izjasnjavaju kao Muslimani.Musliman je veroispovest, i jedino u SFRJ je postojala kao narodnost.
Pitanje za tebe Marin.Ako si rodjen u Srbiji,i ako je musliman kao narodnost nesto ne opipljivo,zasto se uposrno izjasnjavati kao Bosnjak?Zar nije logicno biti drzavljanin Srbije ,a veroispovest Musliman.Drzavljanin Nemacke je Nemac,Engleske je Englez,Spanije je Spanac.Jedino Srbije nije Srbin, vec "Bosnjak",Madjar,Rusin,..
Imas pravo na veroispovest kao Musliman,rodjen si u Srbiji.Sta si onda?Ako prihvatis stvari onak kako ih citav svet prihvata, gde je onda razlog za svadju?
 

Back
Top