Klasična muzika

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Kennym

Obećava
Poruka
53
Primetio sam da nigde na ovom forumu ne tema za klasicnu muziku. Ne znam koliko ce ova tema biti posecena s' obzirom da malo ljudi voli da slusa klasiku. Ako neko ima neki link za download klasicne muzike neka ga postuje ovde, kao i diskusije o klasicnim koncertima u gradovima.
 
Kennym:
Primetio sam da nigde na ovom forumu ne tema za klasicnu muziku. Ne znam koliko ce ova tema biti posecena s' obzirom da malo ljudi voli da slusa klasiku. Ako neko ima neki link za download klasicne muzike neka ga postuje ovde, kao i diskusije o klasicnim koncertima u gradovima.


Dobro si primetio. Ovde niko sem mene ne slusa klasicnu muziku. 8-)
 
Kennym:
Primetio sam da nigde na ovom forumu ne tema za klasicnu muziku. Ne znam koliko ce ova tema biti posecena s' obzirom da malo ljudi voli da slusa klasiku. Ako neko ima neki link za download klasicne muzike neka ga postuje ovde, kao i diskusije o klasicnim koncertima u gradovima.
Forum Krstarice > Umetnost i kultura > Muzika > Classic...
A sad ćemo da vratimo na prvu stranu
pa koliko traje, trajaće
 
Naravno da se ceni klasika, lično najviše volim, kako da kažem, popmezne simfonične kompozicije... :D
Naročito mi se svidjaju metal bendovi koji ubacuju klasične elemente (obavezno poslušati npr Therion i Haggard).
 
crusader84:
Naravno da se ceni klasika, lično najviše volim, kako da kažem, popmezne simfonične kompozicije... :D
Naročito mi se svidjaju metal bendovi koji ubacuju klasične elemente (obavezno poslušati npr Therion i Haggard).
ja bih dodala i Epicu i Symphony X...:)

Ima jos jedna tema o klasicnoj muzici,malo pre sam se tamo raspisala...A ovde nastavljam...
Poenta je sto kod nas kvalitetni koncerti i uopste kvalitetna izvodjenja ''ozbiljne'' muzike nisu tako cesta...A ljudi koji su navodno strucni da daju kritike uzdizu u nebesa domace ''zvezde''(koji nikad nista nisu postigli)a kad dodje neko kao Kisin koji se smatra za najboljeg pijanistu sadasnjice,''strucni kriticar'' i profesor na FMU u Bg-u ga popljuje samo tako...Ko je tu lud pitam se..?!(i merodavan)
tako da diskutovanje o koncertima ne vodi nicemu...mlacenje prazne slame...Kao i bavljenje muzuikom u nasim uslovima...Ljudi,ako zelite da uradite nesto sa sobom a ne poticete iz muzicke porodice BEZITE ODAVDE!!!!!!!!!
 
ima u bg-u odlichnih muzichkih deshavanja,kvalitetnih....samo nisu propraceni medijima,ali nije ni potrebno....ja sam proshle godine svake nedelje gledao po 2-3 koncerta,shto po salama muzichkih shkola,neke na kolarcu i na filharmoniji,a neke u sava centru i madlenijanumu,i uvek su bili maximalno popunjeni,a sreca je bila shto sam za gitarska deshavanja dobijao besplatne karte preko profesora,a za deshavanja solo pevacha preko najboljeg ortaka....ocu da kazhem,koga zanima samo neka se raspita,ima deshavanja stalno,samo treba biti u toku.....
 
Ovo sam zapazio i ovde na forumu i ovako uopste iz razgovora sa raznoraznim ljudima... svako ko hoce da ispadne muzicki pametan, obavezno u jednom momentu mora da provuche ideju: ...a klasika je posebna pricha. U fazonu, van konkurencije je, o tome nema sta da se polemishe...
...to je naj, onako kako su nas uchili u skolama i time se nebavimo (a najcesce nit' slusamo nit' razumemo :P )

Aman ljudi, bre, da se ne lazemo i klasika je ko i ovo danas, patila od cigu-ligu, tralala sindorma. I ti klasicari su ljudi bre, imaju dushu, greshe, nisu Bogovi majku mu pa da im je svaka stvar bila apsolutno jedinstvena i originalna i antologijska.
Ok, sad bez zezanja, da se razumemo... ima iz klasike jedno solidno tutze anotlogijskih dela, ali ima i izmedju njih gomilu obichne prepisivachine i prekomponovanja jednog te istog. Nije bre, sve sto je Mocart napisao vrhunski...
Ono sto je mene oduvek najvise nerviralo u klasici je da ima jako malo koncerata i simofina koje mogu u celosti da se odslusaju, a da neki deo ne smara. Koliko puta ste sebe uhvatili u mislima: Prodje onaj deo...jao sad ide ono smaranje 5 minuta, pa tek onda ono grand finale sa onim fenomenalnim delom koji me ponese... isl.

A'e bre, nije klasika vrh muzicke umetnosti :roll:
 
jeste:|....bash si objektivan e:|....chim si ti pomenuo mozarta odma`znam da si od onih koji ne znaju bash nishta o klasici......i ja na kompu imam na hiljade klasichnih dela,i svako odslusham od pochetka do kraja:|....sa uzhivanjem.....ma:|
 
Kad_LupimLupim:
Ovo sam zapazio i ovde na forumu i ovako uopste iz razgovora sa raznoraznim ljudima... svako ko hoce da ispadne muzicki pametan, obavezno u jednom momentu mora da provuche ideju: ...a klasika je posebna pricha. U fazonu, van konkurencije je, o tome nema sta da se polemishe...
...to je naj, onako kako su nas uchili u skolama i time se nebavimo (a najcesce nit' slusamo nit' razumemo :P )

Aman ljudi, bre, da se ne lazemo i klasika je ko i ovo danas, patila od cigu-ligu, tralala sindorma. I ti klasicari su ljudi bre, imaju dushu, greshe, nisu Bogovi majku mu pa da im je svaka stvar bila apsolutno jedinstvena i originalna i antologijska.
Ok, sad bez zezanja, da se razumemo... ima iz klasike jedno solidno tutze anotlogijskih dela, ali ima i izmedju njih gomilu obichne prepisivachine i prekomponovanja jednog te istog. Nije bre, sve sto je Mocart napisao vrhunski...
Ono sto je mene oduvek najvise nerviralo u klasici je da ima jako malo koncerata i simofina koje mogu u celosti da se odslusaju, a da neki deo ne smara. Koliko puta ste sebe uhvatili u mislima: Prodje onaj deo...jao sad ide ono smaranje 5 minuta, pa tek onda ono grand finale sa onim fenomenalnim delom koji me ponese... isl.

A'e bre, nije klasika vrh muzicke umetnosti :roll:

Jedan od mojih omiljenih citata kaže
"Vreme je najmerodavniji sudija"
i ono što ostane od sadašnje muzike će jednog biti nekakva klasika
 
Ima i metalaca koji slusaju samo metal, stagod izaslo u toj formi i da im bude dojaja i nista drugo ne treba, ima tako ljudi koji vrte sav hip-hop, sav techno, sav trance, sav reggae itd... pa ipak ti zanrovi nisu jedini, naj i nenadjebivi. Ne vidim po cemu klasika ispada iz tog sablona.
A Mocarta sam pomenuo vise onako figurativno, kao najpoznatijeg predstavnika klasike najsirim narodnim massama.

@Tihi
Pa bas je vreme i pokazalo da je samo jedan mali deo klasike ostao reprezentativan, a ostatak je bio samo varijacija na temu.
 
& kako misliš da ti protumačim poruku kad pročitam
NickName - Kad_LupimLupim
:lol: :lol: :lol:
stvarno je dobar
svaki put me nasmeje
ali se i zapitam da li lupa ili je ovaj put ozbiljan
pozdrav i bez ljutnje
 
Kad_LupimLupim:
Ima i metalaca koji slusaju samo metal, stagod izaslo u toj formi i da im bude dojaja i nista drugo ne treba, ima tako ljudi koji vrte sav hip-hop, sav techno, sav trance, sav reggae itd... pa ipak ti zanrovi nisu jedini, naj i nenadjebivi. Ne vidim po cemu klasika ispada iz tog sablona.
A Mocarta sam pomenuo vise onako figurativno, kao najpoznatijeg predstavnika klasike najsirim narodnim massama.

@Tihi
Pa bas je vreme i pokazalo da je samo jedan mali deo klasike ostao reprezentativan, a ostatak je bio samo varijacija na temu.
choveche,klasika nije zhanr,klasika je koren,osnova a sve ostalo je samo produzhena ruka klasike....veruj mi,uchim harmonizaciju i muzichke oblike vec cetiri godine,a slusham i rock i metal i rep i sve ostalo,a klasika je po lepoti,po komplexsnosti po originalnosti,po zahtevnosti
udaljena od svih ovih zajedno kao sunce od zemlje.....i ko **** mozarta i shire narodne mase,mase ejjjj :roll: pa mase su i stvorile ovu muziku koju si naveo jer nikad nisu mogli da shvate i razumeju lepotu klasike,nego je bilo ``jebesh brate ovo,daj dva majmuna da udaraju istu ritmichku liniju na nekim bubnjevima,daj jednog majmuna da svira sve ukupno dva akorda paralelno sa ritmichkom linijom,i daj jednu budalu koja ce da peva u tercama da bi sve to kolko tolko zvuchalo skladno``shto prostije to bolje,samo da se ne muchimo da bilo shta kompleksnije razumemo,zar to nije moto ljudi poslednjih 100 godina :confused: :confused:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top