Dodik brani ustavni poredak Srpske u Vašingtonu

Mitternachtsträumer

Veoma poznat
Poruka
12.064
BANJALUKA - Premijer Republike Srpske Milorad Dodik odbacio je na razgovorima u Vašingtonu američki prijedlog izmjene Ustava BiH, kojim bi se ukinulo entitetsko glasanje u parlamentu BiH i policiji RS oduzele nadležnosti.

http://www.nezavisne.com/vijesti.php?vijest=9870&meni=2

Ukratko - Amerikanci su nezadovoljni Dodikom i izjavljuju kako su sa Draganom Čavićem, bivšim predsednikom Srpske, lakše sarađivali (!?). Silajdžić veoma nezadovoljan i traži da se osim entitetskog glasanja i policije Republike Srpske prepravi (čitaj: ukine) i sam naziv Republike Srpske.
Najlepši deo svega je što su Dodika podržali i dva najvažnija opoziciona lidera u Srpskoj Mladen Bosić (SDS) i Mladen Ivanić (PDP) rečima da Dodike nema ni mandat da pristane na ovakav američki plan.

E braćo, ovako se brani narod i komad zemlje. Samo se iskreno nadam da će biti dovoljno to što je Dodik jak i što ima podršku svih Srba preko Drine po ovom pitanju.
 
dodik je osvjedoceni i zdajnik,.
ovo mu nije prvi ,vec treci mandat,.
sjetimo se samo kako je sa baba biljom dosao prvi put na vlast,.
sve je izdao u prva dva mandata,a sada u trecem ima samo jednu misiju,a to je prodaja strateski vaznih preduzeca:rafinerija,telekom i elektroprivreda!
kod nas u RS se desava upravo identicna stvar kao i u CG st se desavala sa Milom-stvara se partijska drzava u kojoj nema mjesta ni za koga osim za partijske miseve,..samo Milo je obezbjedio i obecao referendum,a mi ga u Rs necemo viditi nikada,.sa tom idejom referenduma za ocjepljanje RS iz BIH je Dodik dobio izbore,.jos tada sam ovde na krstarici napisao da je to samo laz i obmana njegova,a da sam bio u pravu vidi se po cinjenici da nakon 1.oktobra 2006-e i i zbora dodik ni R od referenduma ne pominje!
veliki je manipulator i lopov!
 
giovaniI:
dodik je osvjedoceni i zdajnik,.
ovo mu nije prvi ,vec treci mandat,.
sjetimo se samo kako je sa baba biljom dosao prvi put na vlast,.
sve je izdao u prva dva mandata,a sada u trecem ima samo jednu misiju,a to je prodaja strateski vaznih preduzeca:rafinerija,telekom i elektroprivreda!
kod nas u RS se desava upravo identicna stvar kao i u CG st se desavala sa Milom-stvara se partijska drzava u kojoj nema mjesta ni za koga osim za partijske miseve,..samo Milo je obezbjedio i obecao referendum,a mi ga u Rs necemo viditi nikada,.sa tom idejom referenduma za ocjepljanje RS iz BIH je Dodik dobio izbore,.jos tada sam ovde na krstarici napisao da je to samo laz i obmana njegova,a da sam bio u pravu vidi se po cinjenici da nakon 1.oktobra 2006-e i i zbora dodik ni R od referenduma ne pominje!
veliki je manipulator i lopov!

Ово ћемо оправдати коефицијентом интелегенције или неупућеношћу у то како функционише свет.
 
giovaniI:
dodik je osvjedoceni i zdajnik,.
ovo mu nije prvi ,vec treci mandat,.
sjetimo se samo kako je sa baba biljom dosao prvi put na vlast,.
sve je izdao u prva dva mandata,a sada u trecem ima samo jednu misiju,a to je prodaja strateski vaznih preduzeca:rafinerija,telekom i elektroprivreda!
kod nas u RS se desava upravo identicna stvar kao i u CG st se desavala sa Milom-stvara se partijska drzava u kojoj nema mjesta ni za koga osim za partijske miseve,..samo Milo je obezbjedio i obecao referendum,a mi ga u Rs necemo viditi nikada,.sa tom idejom referenduma za ocjepljanje RS iz BIH je Dodik dobio izbore,.jos tada sam ovde na krstarici napisao da je to samo laz i obmana njegova,a da sam bio u pravu vidi se po cinjenici da nakon 1.oktobra 2006-e i i zbora dodik ni R od referenduma ne pominje!
veliki je manipulator i lopov!

ne potencira referendum zato sto je realana politicar i svestan je da te price bi mogle da naksode interesima RS u svetlu prica o ustavnim reformama... (mada nije bas da ga ne pominje)

e, molim te: ti privatizaciju rafinerije, telekom i elektroprivrede vidis kao izdaju??!! :roll:
telekom je kupio srpski MTS,
rafineriju Rusi,
ne znam sta je sa elektroprivredom...

ako nisi ekonomista... ne bih dalje da ulazim u pricu o razlozima neophodnosti njihove privatizacije
 
giovaniI:
dodik je osvjedoceni i zdajnik,.
ovo mu nije prvi ,vec treci mandat,.
sjetimo se samo kako je sa baba biljom dosao prvi put na vlast,.
sve je izdao u prva dva mandata,a sada u trecem ima samo jednu misiju,a to je prodaja strateski vaznih preduzeca:rafinerija,telekom i elektroprivreda!
kod nas u RS se desava upravo identicna stvar kao i u CG st se desavala sa Milom-stvara se partijska drzava u kojoj nema mjesta ni za koga osim za partijske miseve,..samo Milo je obezbjedio i obecao referendum,a mi ga u Rs necemo viditi nikada,.sa tom idejom referenduma za ocjepljanje RS iz BIH je Dodik dobio izbore,.jos tada sam ovde na krstarici napisao da je to samo laz i obmana njegova,a da sam bio u pravu vidi se po cinjenici da nakon 1.oktobra 2006-e i i zbora dodik ni R od referenduma ne pominje!
veliki je manipulator i lopov!
Kada nađeš nekoga ko je više uradio od Dodika onda možeš da pričaš... Dodik i sada tvrdi da je najbolje rešenje da BiH postane federalna republika. U takvoj Bosni ja bih rado živeo i radio i borio se za njenu bolju budućnost jer bi se onda znalo na čemu smo.
Ipak, Dodik je odredio prioritete kojima se svako normalan divi - prvo se diže ekonomija, da se zna da je Srpska sposobna da funkcioniše.
 
DeteSunca:
Kada nađeš nekoga ko je više uradio od Dodika onda možeš da pričaš... Dodik i sada tvrdi da je najbolje rešenje da BiH postane federalna republika. U takvoj Bosni ja bih rado živeo i radio i borio se za njenu bolju budućnost jer bi se onda znalo na čemu smo.
Ipak, Dodik je odredio prioritete kojima se svako normalan divi - prvo se diže ekonomija, da se zna da je Srpska sposobna da funkcioniše.

amin... kad vec ne moze ujedinjenje, onda bar odrzavanje postojece autonomije s ciljem njenog podizanja na status federalne republike...

i naravno: EKONOMIJA!!!!
 
Izgleda da lopovski politicari u BiH iz sva ti naroda jos naivnom narodu prodaju te nacionalne price te referendum ,te unitarn ,te federalna ,Bosna ,te nema entiteta ,te ima trecega ,pa zastava ,pa naziv ,pa ovo pa ono a za to vreme narod zivio sve gore a politicari sve bolje i niko ne stigne ni da se zapita zasto mu je novcanik prazana jer im politicari odmah srviraju pricu o ugrozenosti i opstaku njihovog naroda sto je jako tuzno .:(
 
Konstantin_de_Sisti:
ne potencira referendum zato sto je realana politicar i svestan je da te price bi mogle da naksode interesima RS u svetlu prica o ustavnim reformama... (mada nije bas da ga ne pominje)

e, molim te: ti privatizaciju rafinerije, telekom i elektroprivrede vidis kao izdaju??!! :roll:
telekom je kupio srpski MTS,
rafineriju Rusi,
ne znam sta je sa elektroprivredom...

ako nisi ekonomista... ne bih dalje da ulazim u pricu o razlozima neophodnosti njihove privatizacije
pa u izbornoj kampanji,referendum mu je bio stalno u ustima!
ko god da je kupio te firme,one vise nisu drzavne!
lako jer bilo prodati profitabilne i perspektivne firme,.da vidim kako ce se snaci sa propalom preduzecima sirom rs!!
 
DeteSunca:
Kada nađeš nekoga ko je više uradio od Dodika onda možeš da pričaš... Dodik i sada tvrdi da je najbolje rešenje da BiH postane federalna republika. U takvoj Bosni ja bih rado živeo i radio i borio se za njenu bolju budućnost jer bi se onda znalo na čemu smo.
Ipak, Dodik je odredio prioritete kojima se svako normalan divi - prvo se diže ekonomija, da se zna da je Srpska sposobna da funkcioniše.
on je klasicni izdajnik!
sta je dobro ucinio?
ta prica o federaciji nije nesto za sta se stvarno zalae,vec cime pokusava javnost rs da zabavi i skrene nam misli o jasnoj unitarizaciji u bih u koju nas vodi!ekonomiju da dize privatizacijom strateskih preduzeca!!!??to se zove pljacka!
 
giovaniI:
pa u izbornoj kampanji,referendum mu je bio stalno u ustima!
ko god da je kupio te firme,one vise nisu drzavne!
lako jer bilo prodati profitabilne i perspektivne firme,.da vidim kako ce se snaci sa propalom preduzecima sirom rs!!


pa sta ako nisu drzavne... covek, ne zivi se vise u komunizmu gde je sve drzavno-drustveno... trzisna ekonomija istiskuje drzavu iz privrede, zato sto su preduzeca u privatnom vlasnistvu po definiciji efikasnija od drzavnih preduzeca... o tome su napravljene brojen studije, a ako bas hoces da znas, i matematicki je dokazano.. drzava treba d aostane samo u onim sektorima za koje nije zainteresovan privatni sektor...

da li bi ti da si investitor kupio propalo preduzece? da li ti u prodavnici kupujes trulo voce? da li ti zelis da kupis pokvareni automobil? promeni malo ugao gledanja i neke stvari ce ti postati jasnije...

btw.. ocekujem slicne argumente kada se bude privatizovao nis i eps u srbiji: "profitabilna preduzeca, dika i ponos srbije i slicno" pa naravno da su profitabilna, kad im je drzava garantovala monopol... iza te prividne profitabilnosti stoji teska neefikasnost poslovanja koja doduse ne dolazi do izrazaja zato sto ta preduzeca nemaju prave konkurente... voleo bih da vidim kako bi se ponasao nis kada bi recimo shell imao slobodan pristup srpskom trzistu
 
giovaniI:
on je klasicni izdajnik!
sta je dobro ucinio?
ta prica o federaciji nije nesto za sta se stvarno zalae,vec cime pokusava javnost rs da zabavi i skrene nam misli o jasnoj unitarizaciji u bih u koju nas vodi!ekonomiju da dize privatizacijom strateskih preduzeca!!!??to se zove pljacka!
Ako je to pljačka onda je ja odobravam, a i većina Srba u Srpskoj. Šta je trebalo da se radi sa tim strateškim preduzećma? Da se čeka da se BH Telekom ili Eronet prodaju nekome pa da Telekom Srpske padne pod konkurencijom. Takva preduzeća ne mogu biti u većinskom vlasništvu države jednostavno zato što će ih privatna odnosno akcionarska firma bolje voditi.
Zašto ne pomeneš RiTE Gacko? Najveća investicija u istoriji Srpske?

http://www.nezavisne.com/vijesti.php?vijest=9561&meni=5

Nije li i to pljačka što će nakon izgradnje hiljadu ljudi dobiti posao, a u izgadnji učestvovati i do pet hiljada?
 
BlackMusician73:
Za Dodika su inače ljudi iz LDPa radili kampanju.:lol:


da , ali hvala bogu da je dovoljno pametan da mu ne pisu sta ce da cita....

muzicar, zasto ne istetoviras LDP na celu, nosu, obrazima, ruci, nozi, grudima...
zasto ne promenis ime u eLDePedomir?

oladi malo sa stranackom propagandom... ponavljanjen LDP postapalica kao papagaj neces privuci ljude ka svojoj stranci... moze samo jos vise da nam ides na ganglije
 
Konstantin_de_Sisti:
pa sta ako nisu drzavne... covek, ne zivi se vise u komunizmu gde je sve drzavno-drustveno... . drzava treba d aostane samo u onim sektorima za koje nije zainteresovan privatni sektor...


btw.. ocekujem slicne argumente kada se bude privatizovao nis i eps u srbiji: "profitabilna preduzeca, dika i ponos srbije i slicno" pa naravno da su profitabilna, kad im je drzava garantovala monopol... iza te prividne profitabilnosti stoji teska neefikasnost poslovanja koja doduse ne dolazi do izrazaja zato sto ta preduzeca nemaju prave konkurente... voleo bih da vidim kako bi se ponasao nis kada bi recimo shell imao slobodan pristup srpskom trzistu
daj navedi mi jednu zemlju koja je potpuno privatizovala mobilnu telefoniju!
ko se odrekao naftne industrije?
pa lobiran je da to rasproda!
to se ne radi prekonoci!!!
kazes"drzava treba d aostane samo u onim sektorima za koje nije zainteresovan privatni sektor..."?znaci da se rasprodaju i vodovod,drvna industrija,elektroprivreda,rudarstvo?pa to je put ka diktaturi krupnoga kapitalizma!!
pa u javnim preduzecima hljeb imaju filjade porodica!to jeste kupovina socijaloga mira,ali daj ti drugo rjesenje!kada zavrse na ulici,gdje da idu?
kod tebe kuci?
 

Back
Top