potrebna pomoc oko vize za USA

nesvrstana

Početnik
Poruka
3
Ja sam prva godina studija,treba da podnesem zahtev za turisticku vizu.Zna li neko,da li moram da uzimam avionsku kartu pre nego sto odem u ambasadu?Garantno pismo dobijam,ali ne idem kod tih ljudi,vec u drugi grad,pa da li to mogu da provere??kolika je sansa da vizu dobijem,moji roditelji imaju ovde dosta kapitala,ali se nista ne vodi na moje ime,pa da li ce to moci nesto da pomogne i da bude garancija za moj povratak u zemlju?hvala..
 
nesvrstana:
Ja sam prva godina studija,treba da podnesem zahtev za turisticku vizu.Zna li neko,da li moram da uzimam avionsku kartu pre nego sto odem u ambasadu?Garantno pismo dobijam,ali ne idem kod tih ljudi,vec u drugi grad,pa da li to mogu da provere??kolika je sansa da vizu dobijem,moji roditelji imaju ovde dosta kapitala,ali se nista ne vodi na moje ime,pa da li ce to moci nesto da pomogne i da bude garancija za moj povratak u zemlju?hvala..

Ne moras da uzimas kartu pre odlaska po vizu, to nema nikakvog smisla, sta ako istu ne dobijes. Uzmi neki vaucer ili bilo sta da imas rezervisanu kartu, mada to ti nista nece pomoci niti to garantno pismo, ti moras visa officeru dokazati da ces se vratiti kuci pre isteka vize na ovaj ili onaj nacin. To da si student vise moze da znaci od tri garantna pisma, nema pravila.

Srecno, i samo upusteno na intervjuu.
 
Ako imas garantno pismo, nema problema. Naravno, pozeljno je da poneses svu mogucu dokumentaciju, koja pokazuje tvoje namere da ces se vratiti u zemlju: pasose roditelja i brace/sestara (mada meni to nisu ni pogledali, ali ipak), potvrda sa fakulteta, indeks, ako imas kola ili nesto prepisano na tvoje ime, obavezno ponesi. Inace, sve to ce ti reci kada budes zakazivala termin. Sto se intervjua tice, mene su toliko plasili, te cele noci spavala nisam i kad sam dosla tamo, covac me na srpskom pitao gde idem, koliko ostajem i to je to. Isto sam konkurisala za turisticku i dobila je na 3 godine, multi.
Samo opusteno i bez frke.


P.S. A sto se karte tice, nema to veze. To da li ces dobiti vizu ili ne, zavisi od papirologija koju imas i garantnog pisma. Mada, lik koji je isao sa mnom, npr, isto je bio prva godina (i to tek upisao, posto sam isla prosle godine na jesen) i to bio na nekom privatnom slj fakultetu (nije da vredjam, ali stvarno je tako), nikad pre toga putovao u inostranstvo nije, pa je dobio vizu bez problema.
 

Back
Top