upala mokracnih kanala, besike

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
N

nemam

Gost
Ovog trenutka imam problem i molim za savet...
Ocigledno sam se prehladila i sve je otislo na besiku ili vec sta ja znam, jer se manifestuje tako sto mi se neprekidno ide u WC, a, naravno - nema niceg.
Osim caja od uve (evo, pijem ga u ogromnim kolicinama) ne znam kako sebi jos da pomognem jer je prilicno neprijatno, dosadno i uzasno sam nervozna.
E sad... Kad sam se pre par godina za slican problem obratila lekaru, dok su rezultati analize mokrace bili gotovi (nije cak nista ni nadjeno), sve je vec proslo...
 
Zao mi je ali osim tog caja od uve bez nalaza mokrace i urinokulture ne sme se nista ukljucivati od lekova napamet jer mozete samo zamaskirati klinicku sliku.
Ono sto mozete da uradite je da odnesete obican urin u neku privatnu laboratoriju ,nalaz je gotov za pola sata kosta oko 100 dinara i na osnovu nalaza se moze naslutiti koji antibiotik bi se trebao ukljuciti i koliko je jaka infekcija.A ujutro dati urinikultruru.
Do tad jos mozete uzeti prolom vodu.
Mogla bih ja sad vama da nabrojim sta sve mozete uzeti i do sutra da vam bude lakse ali sta ako samo zamaskirate neko mnogo ozbiljnije stanje?
 
dr:
Jos nesto ,ne znam koliko godina imas,imate...ako nalaz urina bude negativan a simptomi postoje mozda je ginekoloska problematika u pitanju...

35 godina... mozemo na ti...
I sama sam pomislila na to, mada nemam nikakve simptome (druge).
Inace izbegavam da koristim lekove ako bas ne moram (sto je dosta retko). Pitam se koji ginekoloski problemi izazivaju slicne tegobe?
 
Anonymous:
dr:
Jos nesto ,ne znam koliko godina imas,imate...ako nalaz urina bude negativan a simptomi postoje mozda je ginekoloska problematika u pitanju...

35 godina... mozemo na ti...
I sama sam pomislila na to, mada nemam nikakve simptome (druge).
Inace izbegavam da koristim lekove ako bas ne moram (sto je dosta retko). Pitam se koji ginekoloski problemi izazivaju slicne tegobe?
Ma 99% si se prehladila,ove ginekolske tegobe sam spomenula u vezi sa tim da ti prosli put nije nadjeno nista i spontano je proslo,urinarne infekcije u principu tesko prolaze same od sebe...neke ginekoloske infekcije ,koje ne daju simptome mogu biti uzrok takvih urinarnih tegoba a da urinu nista ne bude nadjeno.
Od prirodnih stvari mogu ti preporuciti samo cajeve Josif Pancic ,odlicni su.Znam da boli i da je jako neprijatan osecaj ali stvarno nemoj uzimati nista napamet,bar obicnu analizu urina uradi,ako ima dosta bakterija,leukocita,ne daj boze proteina onda to zahteva jace lekove,eventualno injekcije.Ako ima malo leukocita,bakterija...onda mozes proci i sa manje agresivnim lekovima.
 
Hvala ti u svakom slucaju. U stvari, pretpostavljam da jeste u pitanju prtehlada, desavalo mi se to i ranije i sad kad si pomenula ginekologa, pade mi na pamet da je to tacno bilo pre nego sto mi je dijagnostikovan HPV. Nakon zavrsetka terapije ("tusiranje" nekom kiselinom - nisam zapamtila koja je, ali je mnogo manje bolno nego sto zvuci) ovo je prvi put da mi se to desava...
Ma, najveci problem je sto je najbolje da ne ustajem sa WC solje!
PS I ne brini, necu piti baktrim!
 
dr:
Zao mi je ali osim tog caja od uve bez nalaza mokrace i urinokulture ne sme se nista ukljucivati od lekova napamet jer mozete samo zamaskirati klinicku sliku.
Ono sto mozete da uradite je da odnesete obican urin u neku privatnu laboratoriju ,nalaz je gotov za pola sata kosta oko 100 dinara i na osnovu nalaza se moze naslutiti koji antibiotik bi se trebao ukljuciti i koliko je jaka infekcija.A ujutro dati urinikultruru.
Do tad jos mozete uzeti prolom vodu.
Mogla bih ja sad vama da nabrojim sta sve mozete uzeti i do sutra da vam bude lakse ali sta ako samo zamaskirate neko mnogo ozbiljnije stanje?
a sta moze da bude uzrok peckanja,a da u nalazu urina nema ni bakterija,ni leukocita ili eritrocita?
 
Npr. trihomonas vaginalis,kod nekih zena ne daje ginekolosku manifestaciju ali zato daje urinarnu.E sad vecina laboratorija bi trebalo da pregleda urin i na njih ali vidim kod nekih to nije slucaj,pa potom vec 50 puta pomenute "tihe" bakterije,hlamidija,mikoplazma,ureaplazma,da ne zaboravim kandida.A moze postojati i "iritrajuca besika" gde se simptomi resavaju malim dozama sedativa.
 
dr:
Npr. trihomonas vaginalis,kod nekih zena ne daje ginekolosku manifestaciju ali zato daje urinarnu.E sad vecina laboratorija bi trebalo da pregleda urin i na njih ali vidim kod nekih to nije slucaj,pa potom vec 50 puta pomenute "tihe" bakterije,hlamidija,mikoplazma,ureaplazma,da ne zaboravim kandida.A moze postojati i "iritrajuca besika" gde se simptomi resavaju malim dozama sedativa.
ja sam letos imala kamencic u ureteru,dali su mi rowatinex,i izbacila sam ga(kamen)medjutim,pre 2-3 nedelje opet sam osetila iritaciju mokracnog kanala,uradila sva ziva ispitivanja(urin,urinokultura,ultrazvuk,)i jedino mi je konstatovan pesak(pise nesto 4mm,ne znam tacno).da li je moguce da od njega imam tu iritaciju i bol pri mokrenju?(hlamidije,miko-,ureaplazme nemam,radila sam bris).moram napomenuti da sad opet pijem rowatinex i da nemam iritaciju.
 
sanja16:
dr:
Npr. trihomonas vaginalis,kod nekih zena ne daje ginekolosku manifestaciju ali zato daje urinarnu.E sad vecina laboratorija bi trebalo da pregleda urin i na njih ali vidim kod nekih to nije slucaj,pa potom vec 50 puta pomenute "tihe" bakterije,hlamidija,mikoplazma,ureaplazma,da ne zaboravim kandida.A moze postojati i "iritrajuca besika" gde se simptomi resavaju malim dozama sedativa.
ja sam letos imala kamencic u ureteru,dali su mi rowatinex,i izbacila sam ga(kamen)medjutim,pre 2-3 nedelje opet sam osetila iritaciju mokracnog kanala,uradila sva ziva ispitivanja(urin,urinokultura,ultrazvuk,)i jedino mi je konstatovan pesak(pise nesto 4mm,ne znam tacno).da li je moguce da od njega imam tu iritaciju i bol pri mokrenju?(hlamidije,miko-,ureaplazme nemam,radila sam bris).moram napomenuti da sad opet pijem rowatinex i da nemam iritaciju.

Da li se taj Rowatinex može uzeti na slobodno?
Koliko si ga dugo pila?
 
Anonymous:
sanja16:
dr:
Npr. trihomonas vaginalis,kod nekih zena ne daje ginekolosku manifestaciju ali zato daje urinarnu.E sad vecina laboratorija bi trebalo da pregleda urin i na njih ali vidim kod nekih to nije slucaj,pa potom vec 50 puta pomenute "tihe" bakterije,hlamidija,mikoplazma,ureaplazma,da ne zaboravim kandida.A moze postojati i "iritrajuca besika" gde se simptomi resavaju malim dozama sedativa.
ja sam letos imala kamencic u ureteru,dali su mi rowatinex,i izbacila sam ga(kamen)medjutim,pre 2-3 nedelje opet sam osetila iritaciju mokracnog kanala,uradila sva ziva ispitivanja(urin,urinokultura,ultrazvuk,)i jedino mi je konstatovan pesak(pise nesto 4mm,ne znam tacno).da li je moguce da od njega imam tu iritaciju i bol pri mokrenju?(hlamidije,miko-,ureaplazme nemam,radila sam bris).moram napomenuti da sad opet pijem rowatinex i da nemam iritaciju.

Da li se taj Rowatinex može uzeti na slobodno?
Koliko si ga dugo pila?
imas da ga kupis u svakoj apoteci,ne mora na recept,kosta oko 330 dinara
 
Anonymous:
sanja16:
dr:
Npr. trihomonas vaginalis,kod nekih zena ne daje ginekolosku manifestaciju ali zato daje urinarnu.E sad vecina laboratorija bi trebalo da pregleda urin i na njih ali vidim kod nekih to nije slucaj,pa potom vec 50 puta pomenute "tihe" bakterije,hlamidija,mikoplazma,ureaplazma,da ne zaboravim kandida.A moze postojati i "iritrajuca besika" gde se simptomi resavaju malim dozama sedativa.
ja sam letos imala kamencic u ureteru,dali su mi rowatinex,i izbacila sam ga(kamen)medjutim,pre 2-3 nedelje opet sam osetila iritaciju mokracnog kanala,uradila sva ziva ispitivanja(urin,urinokultura,ultrazvuk,)i jedino mi je konstatovan pesak(pise nesto 4mm,ne znam tacno).da li je moguce da od njega imam tu iritaciju i bol pri mokrenju?(hlamidije,miko-,ureaplazme nemam,radila sam bris).moram napomenuti da sad opet pijem rowatinex i da nemam iritaciju.

Da li se taj Rowatinex može uzeti na slobodno?
Koliko si ga dugo pila?
pije se oko 2 nedelje-imas oko 50 tableta
 
Molim vas za savet!
Pre praznika uradila sam analizu urina i pokazala je DOSTA BAKTERIJA,nisam uspela da uradim urinu kulturu posto su poceli praznici. Pijem Prolom vodu ,Uvin caj i nista vise . ujtru osetim da mi "bride krsta" tj deo u predelu bubrega i nemam peckanje ali imam stalno neprijatan osecaj i blagi bol . Sta jos smem da koristim da bi sebi pomogla dok neuradi urino kulturu. Inace imam 29god.
Hvala!
 
Na ovoj temi ces naci puno korsinih saveta.
http://forum.krstarica.com/threads/1191&highlight=coli
Probaj da ujutro nadjes neku privatnu laboratoriju koja radi i vikendom, u Beogradu ih ima pa verujem da ih mora biti i u NS, cisto da ostavis uzorak a onda nakon toga mozes uzeti neki od antibiotika sirokog spektra.
Posto nam je pravilo da terapije ne ordiniramo na forumu za to uvek mozes koristiti privatne poruke.
u medjuvremenu sto vise tecnosti, toplih cajeva...
 
Ovog trenutka imam problem i molim za savet...
Ocigledno sam se prehladila i sve je otislo na besiku ili vec sta ja znam, jer se manifestuje tako sto mi se neprekidno ide u WC, a, naravno - nema niceg.
Osim caja od uve (evo, pijem ga u ogromnim kolicinama) ne znam kako sebi jos da pomognem jer je prilicno neprijatno, dosadno i uzasno sam nervozna.
E sad... Kad sam se pre par godina za slican problem obratila lekaru, dok su rezultati analize mokrace bili gotovi (nije cak nista ni nadjeno), sve je vec proslo...

Samo dosta tecnosti i par dana mirovanja kuci i konstantnog ispijanje vode i cajeva, na taj nacin se besika stiti od bakterija...upravo imam i ja upalu besike i posle jednog dana ispijanja vode nemam tegobe :) Ali znaci konstantno ispijanje, ne dve tri case vode vise nego inace...
 
Molim vas za savet!
Pre praznika uradila sam analizu urina i pokazala je DOSTA BAKTERIJA,nisam uspela da uradim urinu kulturu posto su poceli praznici. Pijem Prolom vodu ,Uvin caj i nista vise . ujtru osetim da mi "bride krsta" tj deo u predelu bubrega i nemam peckanje ali imam stalno neprijatan osecaj i blagi bol . Sta jos smem da koristim da bi sebi pomogla dok neuradi urino kulturu. Inace imam 29god.
Hvala!

Probaj da pijes i caj od pershuna, pored uve, odlican je.
 
Vec 15 godina partim od honeymoon cystitis-cistitis koji se javlja nakon polnog odnosa, udata sam, veza nam je monogamna, mislim, nemamo polno prenosivih bolesti i te stvari....

Isklupam se pre odnosa, zatim imam odnos, zatim sve one mere predostroznosti pishkim posle odnosa, pa opet kupanje...Do pre nekih tri godina ovaj metod je delovao, al vise ne...
Sto se tice bakterija, ranije sam i radila urinolulture koje su nekad pokazivale esherihuiju, proteus, uglavnom crevne bakterije, al sad vise nemam zivaca da cekam rezultate pa da pijem antibiotike po antibiogramu vec odmah uzmem nesto...
Sad sam pocela da uzimam i antibiotik posle odnosa kao profilaksu....

Pre dva dana smo imali odnose, i ja sam se posle uobicajeno oprala, pishkila, al nisam uzela antibiotik vec sam se isprala povrsinski povidon-jodidom (Betadine), hajd rekoh da probam ovako...
I tacno, kao u inkubatoru, za 24 sati posle odnosa dozivela sam cistitis.



Jel ima na svetu neki vakav patalac, nek mi se obrati, a molim svi koji znate o ovome pishite, prijatno.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top