silikon u kupatilu

živka

Početnik
Poruka
12
Pomagajte dobri ljudi.
Možda tema zvuči malo bizarno, ali meni treba savet.

Stavila sam silikon u fuge oko kade. Sada je, naravno, crn od buđi. Postoji li neki elegantniji način za skidanje od grebanja? Hemičari, ima li nešto što rastvara silikon?
 
Nama je isto pobudjavio pa smo ga skinuli (zgrebali) i stavili one silikonske trake za koje pitas. super su osim tamo gde prelaze preko fuge. Posto ne mogu da nalegnu dobro preko fuge tu se stvore dzepovi u kojima se opet lepo nakoti budj.
 
nisu svi silikoni isti
postoji namenski silikon tzv sanitarni odnosno anti fungicidni koji se koristi za mesta sa povećanom koncentracijom vlage .
izgleda kao i svaki drugi čak je i cena slična samo u sebi ima sredstvo protiv stvaranja buđi.
 
Skidanje mehanički, prije stavljanja novog predlažem dezinfekciju Ajax profesional-om ili slično, kada se dobro osuši ponoviti. Mada sve u svemu klasično fugiranje mi sada izgleda privlačnije.
 
E to je i moj problem!
na mestu gde se spajaju zid i kada majstor je stavio fuge.Ali tako ih je lepo stavio da su posle 10 meseci na nekim mestima spale.
Pitala sam se šta da stavim, i dali ste mi divnu ideju.
Carolina mi pročita misli, baš se pitam kako se silikon ponaša prilikom ribanja.
 
Gadno je izgledalo jer je silikonska traka bila providna, a u delovima koji su se odvajali od kade stvarala se budj. Ovaj beli za sad frcara kako treba, nema budji, fino se opere, videcemo sta ce se vremenom dogadjati
 
Ni taj namenski, antibakterijski silikon nije potpuno rešenje. U drugom kupatilu sam stavila taj. Istina, duže se nije buđavio, ali sad je i taj počeo. Što se tiče fuga, isti problem je bio i kod mene. Vremenom su otpale u ivicama, pa sam zato i pribegla silikonu. Nadala sam se da su trake bolje rešenje, ali ako kažete da ne prianja dobro, onda mu dođe svejedno.

Znam da ga treba skidati mehanički, ali ga ja nisam uspela lepo skinuti. Uvek ostanu neki komadići u fugama. Nadala sam se da postoji neki organski rastvarač koji ga skida. Videću, ako saznam javiću.
 
Nama su majstori koji su nam postavljali PVC stolariju dali neku tecnost da skinemo fleke od silikona sa stakala gde se zamazalo. Znaci nesto postoji i samo natopis krpu i skines. Kad mi je ponestalo sredstva probala sam sve pa cak i domestosom, nisam uspela nista sem da izgrebem staklo.
 

Back
Top