PEGLA

coler

Obećava
Poruka
95
Kupila sam Rowenta peglu po preporuci pre oko godinu dana. Koristila destilovanu vodu i sve po pravilu ali mi u poslednje vreme kroz paru pušta žute kapljice tako da sam praktično sav beli veš upropastila. Ima li neko sličnih iskustava ili rešenje za moj glupavi problem?
 
coler:
Kupila sam Rowenta peglu po preporuci pre oko godinu dana. Koristila destilovanu vodu i sve po pravilu ali mi u poslednje vreme kroz paru pušta žute kapljice tako da sam praktično sav beli veš upropastila. Ima li neko sličnih iskustava ili rešenje za moj glupavi problem?
Ja mislim da su žute kapljice od rdje. Ako je to, onda nema leka - fataj muža da ti kupi novu peglu.
 
Jel ima onaj program za samočišćenje? Možda da probaš da je očistiš. Meni je Rowenta crkla veoma brzo, trajala je možda nešto više od godinu dana (taman da ne mogu da iskoristim garanciju). Doduše, sipala sam i običnu i destilovanu vodu (pisalo je da može ako se čisti redovno). Možda je nisam baš redovno čistila i odjednom je prestala da radi. Nakon toga sam pop... i kupila neku za 1500 dinara, kad već rikne da mi ne bude žao. I traje mi još uvek, duže od Rowente.
 
Mislim da je to kamenac. Moja isto povremeno izbacuje zutu vodu i neki kao pesak. Svaka od tih pegli ima kao neki filtercic za kamenac i nalazi se kod rupe u koju sipas vodu, izvadi ga i dobro ocisti
 
Nisu ***** dok rade, ali brzo se kvare... Meni svaka pegla crkne posle najvise godinu dana - dve su mi eksplodirale - ili implodirale - u ruci, odjednom poceo da kulja smrdljivi crni dim... Mislim da ih prave tako da ne traju dugo... Ja sam se dogovorila sa komsinicom da delimo jednu peglu :) - dojadilo nam da investiramo
 
Desavalo mi se to sa phillipsovom peglom iako sam koristila samo destilovanu vodu i cistila je redovno i uvek je iz nje izlazilo dosta kamenca. Onda mi je sve to dojadilo pa sam se vratila na staru gorenje peglu, neka sa dijamantskom plocom koja nema tu opciju za samociscenje, ali mi se kod nje nikada nije dogodilo da sa parom izlazi i kamenac
 
Imam Philips peglu koja pravi slicne probleme. Dok sam imala obicnu prostu Rowanta peglu, trajala je x godina, super peglala i bez fleka. Preporucujem povratak na staro, nije popularno ali je prakticno. Jedna bezicna Philips je crkla posle pola godine, kad je majstor otvorio izgledala je kao da je bila na dnu mora.
Lek za fleke koje pravi pegla je ponovo pranje, pa dok se ne iznerviras, ti ili ona.
 
Meni nije bas pravila fleke jer je kamenac koji ispadne vec bio stvrdnut od toplote, ali me je nerviralo sto svaki put kada hocu dodatnu paru moram da tresem ves od tih sitnih kamencica
 
Na mnogim novim peglama pise da se ni slucajno ne sipa destilovana voda (na mojoj npr). Mozda je bas u tome problem, nisi trebala sipati destilovanu vodu.
 
Na ovoj mojoj pise da se stavlja samo destilovana i iako i ona ima tu funkciju za samociscenje, ne pomaze. A znam da je voda stvarno destilovana jer se ista koristi i za kozmetiku
 

Back
Top