Ios, ili nesto drugo? (u Grckoj, naravno)

gligorij

Početnik
Poruka
10
Hej narode opet otvaram ovu temu...jbg...Sta cu kad sam neodlucan.. Help me!:D
Ja u glavi nesto istripovao da idem na to famozno ostrvo... Mladi, more, loodilo...
I onda malo pogledo komentare i fotkice, pa se bas nesto kolebam...[roll]

Prvo, priroda (more i okolina) mi ne deluju toliko privlacno... Nekako mi tu deluje pusto, kao da je ostrvo golo, da nema rastinja i tako toga... (Ja vise volim onaj klasican mediteran..kristalno plavo more, borovi, smokve, masline... jbg, naucili nas na to kao male, po moru u Hrvatskoj)
A i fotkice sa tih zurki mi izgledaju malo soc... Nemam pojma... Gomila odvaljenih likova iz zapadno evropskih nizih srednjih staleza, koji su pobegli od svojih poslova i dosli da se obeznane...i ubiju svoju ustedjevinu... Letos sam u Spaniji imao priliku da posmatram Slovence koji vrlo uspesno prate taj western model letovanja... Opijanje do smrti, i ponasanje kao najgora stoka... Malo mi heavy cela ta prica... Mislim lepo je to..Kao opusteni smo, pijemo, zezamo se, muvamo se...dzuskamo...
Al' brate... Svedes sebe na najnize zivotinjske nagone i tako 10 dana... Tesko da bih mogao to da izdrzim...:(
A isao bih samo s jednim ortakom, pa ne bismo bili previse jaka ekipica za fight!;) (koliko cujem to se bas praktikuje tamo,a?)
A i te cice sa slika su totally trash... Mada pozdravljam njihov beskrajni entuzijazam i volju za dobrim "zezanjem"... }:) xexe

Je l' ima tamo i nekih normalnijih mesta, gde covek moze malo i da iskulira...odmori od bahanalisanja...itd?
Kakve su plaze generalno?
Kakve su cene? Negde sam cuo da je jako skupo? Kolko treba love prosecnom Srbinu za tih desetak dana.. Znaci da se ne shtekas previse , ali i da se ne kurchis na sve strane...i placas pice celom klubu...
Sta se slusa po barovima? Kakvi zvuci dominiraju? Techno?


Hmmmm..Nesto mi pade na pamet i Krf... Cuo sam da je jako lepo tamo... A i moj pradeda se bas Ok proveo, tamo negde.. 'devetsto i sesnaeste...;)

Pomozite mi da odluicim... Ajd' nemojte da ste skrti na recima... i slicicce su dobrodosle...:)
 
Prvo, priroda (more i okolina) mi ne deluju toliko privlacno... Nekako mi tu deluje pusto, kao da je ostrvo golo, da nema rastinja i tako toga... (Ja vise volim onaj klasican mediteran..kristalno plavo more, borovi, smokve, masline... jbg, naucili nas na to kao male, po moru u Hrvatskoj)
A i fotkice sa tih zurki mi izgledaju malo soc... Nemam pojma... Gomila odvaljenih likova iz zapadno evropskih nizih srednjih staleza, koji su pobegli od svojih poslova i dosli da se obeznane...i ubiju svoju ustedjevinu... Letos sam u Spaniji imao priliku da posmatram Slovence koji vrlo uspesno prate taj western model letovanja... Opijanje do smrti, i ponasanje kao najgora stoka... Malo mi heavy cela ta prica... Mislim lepo je to..Kao opusteni smo, pijemo, zezamo se, muvamo se...dzuskamo...
Al' brate... Svedes sebe na najnize zivotinjske nagone i tako 10 dana... Tesko da bih mogao to da izdrzim...:(
A isao bih samo s jednim ortakom, pa ne bismo bili previse jaka ekipica za fight!;) (koliko cujem to se bas praktikuje tamo,a?)
A i te cice sa slika su totally trash... Mada pozdravljam njihov beskrajni entuzijazam i volju za dobrim "zezanjem"... }:) xexe

Sve ovo sto si naveo je bas tako.
Bila sam na Iosu ima tome prilicno :) cak dve godine uzastopno ali se koncept sigurno nije promenio. Tamo ne ides da se odmoris vec da se umoris ili tako bar stranci rade. Preko noci se zivi a preko dana spava na plazi. Ali ipak moram reci da pamtim to leto kao najlepse leto u zivotu . Nisam bila u totalnom fazonu vecine ali bilo je dobro zezanje.
Da, pijanih ima mnogo, tamo i najgora riba nadje frajera jer su svi toliko pijani da im je apsolutno svejedno. Ima svega i svasta ako tako mogu da kazem.

Meni i drugarici je to bilo ok do odredjene granice...

Sto se tice prirode nema bas puno da se vidi, da je poprilicno golo jeste. Da je skupo jeste, plaza na kojoj smo se mi kupali je pescana i ok. Sve ostalo nije tako zanimljivo ili mi to nismo videli tako.

Meni deluje da bi se tebi ipak vise dopalo negde drugde bar po razlozima tvoje neodlucnosti.
Ako te jos nesto zanima pitaj.

poz
 
ako imas do 25 godina pali na ios,uglavnom je celo zezanje organizovano na milopatas plazi,imas na toj plazi far out kamp za prilicno male pare,na ostrvu je mirno do 3 popodne kad se budi masa,i ponovo zezanje do 6 ujutru,sto se tice prirode na ostrvu ne samo na ios-u vec uopste na kikladima nema bujne vegetacije,ako ti je do vegetacije i borica ide do jonskih ostrva ili tasosa.jednom u zivotu vredi doziveti ios,ali samo jednom i kad dodjes kuci pitace te da li si bio na odmoru ili si radio 10 dana na gradjevini.
 
Hehe... Imam skoro 27 godina... ALi kapiram sta hocete da mi kazete... :)
Ne znam ni sam sta mi je ciniti... Posle mora bi trebalo i da ucim... bice zeznuto.. Posle Iosa bi mi trebalo jedno mesec dana da dodjem k sebi...Ali ko zna... Mozda i odemo...
Do koje mere je skup Ios, vidim agencije organizuju put i smestaj za 300 evra..(Spavanje na plazi? hmm.. no thanx... Radije bih neku udobnu, klimatizovanu sobicu... Nadam se da je bas to u ponudi)
A kolko otprilike treba jos love za letovanje tamo, onako prosecno bez previse shtekanja i izivljavanja naravno?

Giordana, najlepse leto u zivotu?! Wow... Zvuci super... Mora da si se zaljubila tamo,a? ;-)

E a preko kojih agencija ste vi isli? Kapiram da je malo heavy ici u svojoj reziji...mislim zbog cimanja za vizu..i to...
 
Ja nisam isla preko agencije ... ne secam se da su tad agencije i radile Ios (ima tome skoro 10tak ) godina ... da da vreme bas brlo prolazi :)
Isle smo u sopstvenoj reziji... i trajalo je samo putovanje do Atine citavu vecnost (busom) ali kad si mlad... nije tesko...
Sto se tice mog najlepseg leta u zivotu ... pa odgovor bi bio mnogo kompleksan... sve u svemu... ti citaj izmedju redova :)
A da ces za tih 300 eura imati klimatizovanu sobicu... haha... mislim da je klimatizovan samo smestaj u hotelu... ili se varam... mozda ce ti vladeks bolje reci.
Joj ja se sad bas ne secam koliko para smo potrosile ali nije bilo bas jeftino... a nas dve bas nismo neke da mozemo mnogo pojesti...
Koja agencija nudi Ios u ponudi ? I kad bi ti isao? Izbegavaj avgust jer je naravno najskuplji...
 
jeste avgust najskuplji,ali mislim da na ios nema smisla ici u junu ,samo od 15 jula do 20 avgusta,ja sam isao sa studentima hu taj far out kamp na milopatasu, imas ih na netu mada ima i po ostrvu jeftin smestaj, a u tih 300 jevreja pretpostavljam da je ukljucen i prevoz i brod tako da to nije mnogo,ja sam bio 2004 godine kad je bila olimpijada pa je bilo dranje po usima,otprilike sam potrosio za 10 dana 450 evra a od toga 400 evra na pice,kad si u vecem drustvu svako okrene po turu a tura 50-60 evra.kad si vec na iosu obavezno uhvati neki jutarnji brod za santorini,mikonos ili paros/naxos.lep provod
 
Ne znas ti sta je citava vecnost... Atina? xexe..ma to je na pljucu... Ja sam pre dve godine isao busom do Portugala... E to je putesestvije...:)

A za ovo..OK xexe... Procitacu izmedju redova nekako o tom tvom provodu... Mada mi se neke bezobrazne misli motaju po glavi...;)

Ja bih isao krajem jula, oko 20. Sto ce reci - jek sezone... A najvece su i cene , znam...Mislite da je 400 evrica dovoljno?
(Pitanje da l' ce mi matorci uopste odobriti...Imam 26 godina a jos nemam svoju kintu..ccc.. Srbija brale...Ma nije samo Srbija, i ja sam kriv sto studiram 100 god. stidim se.. :sad: )

Mada , sad s enesto razmisljam o Krfu...Kazu da je prelep... I nije samo odvaljivanje od alkohola ko na Iosu.. Znaci, ima i partijanja do zore, a mozes i malo da iskuliras, i vidis svasta...Tako da.. To mi deluje kao zanimljivija opcija..ne znam...
 
A za ovo..OK xexe... Procitacu izmedju redova nekako o tom tvom provodu... Mada mi se neke bezobrazne misli motaju po glavi...;)

Nemoj da ti se ikakve bezobrazne misli motaju po glavi - to nije jedina stvar koja se cita izmedju redova...
Posto si bas neodlucan ne znam sta da ti kazem... kao sto vladeks rece na Ios vredi jednom otici... ali posto ti u tvojim godinama trazis malo i penzionerskog odmaranja :p onda ipak idi na Krf.

Tamo mislim da ces naci i jedno i drugo. A mozda su i ribe bolje ... xexe...

U svakom slucaju dobar provod ti zelim :-P
 
vladeks:
sve je to lepo,ali na krfu bez kola si osudjen na blejanje u jednom mestu,a za ios ti nisu neophodna kola,nije samo pijancenje na iosu,ja sam vidjao i porodicne ljude ,ima mnogo pustih uvalica,pa okolna ostrva,mi smo sa iosa obisli i santorini,mikonos paros i naxos,sve po 1 dan

Sto se tice Krfa u pravu si , ali tako je i sa skoro svakim ostrvom... a i do postih uvalica na Iosu treba necim doci zar ne ? DA i ja sam bila na 1 dan na Parosu i Santoriniju ali su oba ostrva papreno skupa...
 
Haha! ma kakvo crno penzosko letovanje..NO WAY! Ne dolazi u obzir...
To se protivi svim mojim principima...:)
Pa ici cu u muskom drustvu, sto ce reci... Idemo u diskoteke.. klubovi..cirka... Muvanje, zezanje, cice...itd :) :twisted: Kupanje je u drugom planu...
Ali kazem ti ne bih da kopam po pijanim gomilama mesa debelih norwezanki, i da se spustam na animalni nivo... Molim vas nemojte me proglasiti za snoba jer to stvarno nisma (niti mogu da budem), ali mi pripadne muka kad zamislim gomilu obeznanjenih Iraca koji idu i laju, puze, povracaju... i slicno...jbg :(

Kazes bolje ribe na Krfu,a? Ozbiljno ili se cimas? ;)

Znaci za Krf su potrebna kola...e jbg... Nema sanse... nemam vremena da se cimam oko vize...Ovako preko agencije je mnogo jednostavnije, bar tako mislim... Mozemo tamo da iznajmimo skutere...ili tako nesto... A sta, blejanje u jednom gradu na Krfu je smor? Pa nisu valjda ta mesta toliko dosadna? :( U principu kad malo bolje razmislim, i nisam kad sam ranije isao na more puno mrdao od grada u kome sam bio...
A za te exkurzijice po malim fancy ostrvima tesko da cu imati kesha, mozda jednom...

Giordana, izvini na mojim pogresnim asocijacijama... U svakom slucaju bih zeleo da se i meni dogodi tako lepo leto kao tebi tada...kao i tebi sada ponovo..:)


PIsite ljudi jos, sta god vam padne na pamet... I niste mi napisali kolki je prosek love koji ce mi trebati... za neko relativno normalno letovanje...

Btw, gde cete vi ove godine?
 
Ja nisam bila na Iosu ali sam prošle godine bila na Krfu pa bih ti rekla par reči o tome.
S obzirom da ne ideš kolima predlažem ti da ideš u neko mesto bliže gradu Krfu, npr. ja sam bila u Gouviji. Mesta u blizini Krfa su jedna do drugog i povezana. U Gouviji imaš dve ulice sa kafićima, klubovima, restoranima, gde se odvija ceo noćni život. Uveče je puno ljudi i živo ali sve se zatvara u oko 2. Verovatno da mogu da se nađu i neki klubovi koji rade celu noć ali ja ne znam. Takav je i Ipsos, mesto pored. I na Krfu je prepuno pijanih Engleza, Iraca i ostalih. Sećam se kako smo jedno jutro došli na plažu na Ipsosu i zatekli neki par kako obučeni spavaju na plaži nakon verovatno ludog noćnog provoda, sve dok ih sunce nije razbudilo. I da, sva zabava je prilagođena njima, znači Irish pubovi postoje u svakom mestu i super su večeri kada peva Elvis. Veruj mi, ni ja nisam bila u tom fazonu, ali sam se lepo provodila u Ipsosu u jednom takvom pabu. Ako te još nešto zanima, pitaj.
 
Ja sam prosle godine bio na Iosu i mogu da ti kazem da se nikada vise u zivotu nisam presao. Ostrvo je odvratno, i to je malo reci nula, ali dobro mi smo mladi pa vise gledamo provod tj. nocni zivot. A sto se tice toga.....jao majko.....evo i sada sam se iznervirao. Na iosu ima jedna diskoteka koja je najodvratnija na svetu, nalik pecini u pravom smislu reci i veliki broj malih klubova punih italijana i naravno engleza koje kada vidis zivot da ti se zgadi. Isao sam preko Jungle tribe-a (pogledaj na netu naci ces ih) grupe narkica, koji organizuju ovu destinaciju. Ne mogu vise da kucam, ali veruj i zaobidji IOS u sirokom luku, krf je po meni mnogo bolji, poz
 
A joooj sad ste me skroz zbunili, momak i ja smo uplatili u Jungle Tribe da idemo na Ios, a ide i neka nasa ekipa.. a imamo od 23 do 26 godina.. I ovako sam cula da tamo idu klinci ali sad sam se totalno smorila.. Imate neki savet? Ne bi da mi neizivljena masa skace po glavi celo letovanje.. Mislim nije da mi ne volimo izlaske, daleko od toga, ali zanima me ako necu da izadjem hocu li moci da iskuliram??? I cula sam isto da je lose ako ides u paru, a zanima me sto?? Momak i ja nismo jedan od onih parova sto se stalno cmacu i smaraju..Pomozite.. :(
 
A joooj sad ste me skroz zbunili, momak i ja smo uplatili u Jungle Tribe da idemo na Ios, a ide i neka nasa ekipa.. a imamo od 23 do 26 godina.. I ovako sam cula da tamo idu klinci ali sad sam se totalno smorila.. Imate neki savet? Ne bi da mi neizivljena masa skace po glavi celo letovanje.. Mislim nije da mi ne volimo izlaske, daleko od toga, ali zanima me ako necu da izadjem hocu li moci da iskuliram??? I cula sam isto da je lose ako ides u paru, a zanima me sto?? Momak i ja nismo jedan od onih parova sto se stalno cmacu i smaraju..Pomozite.. :(

:lol:Stvarno si blesava..jesi sigurna da imate toliko godina..pa razmisli koji to klinci idu sami sa 18god preko na more..mislis li da ih ima bas puno..lose je sto idete u paru zato sto se uvek nadje kombinacija na moru:klap:
 
Slušam vaše dileme, pa evo ako mogu malo da pomognem. Išla sam na Ios sa 30-tak godina, jednog davnog septembra. Sa drugaricom. Dobile smo dobra uputstva i opise i prvvog dana otisle u Ios Sunset bar, najlepše mesto za posmatranje zalaska sunca. Dozivljaj je bio predivan. Uz tihu živu svirku saksofona, a u pauzi klasična muzika sa razglasa. I sve se završilo kad je zašlo sunce. Svi su poceli da napuštaju lokal pa tako i mi. Bilo nam je rano za spavanje i ipak smo odlucile da obiđemo i to "selo" na brdu ne očekujući nikakav provod jer smo zaključile da je sezona prošla i sve ono što su nam pričali o "party island"-u. Kad - ne lezi vraže! U tim uskim uličicama, kafić do kafića, svaki sa svojom dobrom (različitom, za svačiji ukus) muzikom, puno "žive" muzike (studentarija i nezaposleni muzičari tako sebi obezbeđuju letovanje), svi otvoreni, spremni na druženje, "happy hours" (besplatno prvo piće ili u pola cene) i tako je počelo naših 7 dana ludovanja. Sve smo prošle - i Milopotas beach, i puste plaže, i Manganari, i Irish pub, i igranje po stolovima, i disko klubove, i giros u 3 ujutro, jedino nismo išle do Homerovog groba i nekih mesta u unutrašnjosti ostrva. Bilo je nezaboravno. Ako hoćeš da luduješ imaš gde, ako nećeš - ne moraš, uvek ćeš naći nešto od prirodnih čudesa koja će te osvojiti. Priroda je surova - krš, kamen i zelenilo i cveće jedino u dvorištima belo/plavih kuća. Plaže su peščane, more beskrajno plavo, toplo,...ali to su Kiklade, nešto drugo ne možeš ni da očekuješ. Ako momak i devojka imaju isto viđenje provoda i godišnjeg odmora ne smeta da idu zajedno, pa tako je uvek najlepše. Ali ne bih preporučila onima koji tamo tek žele da se upoznaju, upoznavanje ima šanse da bude šokantno. Nema porodica, nema dece i ne treba ni da ih bude, cela priča je zamišljena da mladi luduju i da se opuste. Dokle to ide, sve je pitanje granica koje svako sam sebi postavlja. Preteranosti ima na svakom koraku, ali neke i prijaju a ono što ti ne prija uvek možeš da izbegneš. Idite i uzivajte , Ios je iskustvo koje prija!
 
Na Iosu ima 37 plaža od kojih na većinu možeš da stigneš samo sa mora ili eventualno motorom pa spuštanjem niz litice. Ako ide vas više, možete da iznajmite neki čamac i da uživate u plažama. Milopotas plaža, najposećenija (kao neka gradska) je oko 2-2.5 km duga i dosta je široka da ne može da bude gužve. Ako imate Google Earth (ako nemaš skini free verziju), možete da pogledate fotke plaža, strava su. Ja sam bio pre 11 godina i bio sam samo na nekoliko plaža i to ne mogu sebi da oprostim, a bio sam više od 3 meseca. Kao što ti je ajvan odgovorila, tako bi i trebalo da bude. Jedino u julu i avgustu ostrvo bude puno izraelaca koji tu dolaze pred vojsku da se ižive do kraja; bude puno italijana, isto klinaca, koji znaju da divljaju i smaraju devojke i kad su same i kad su dečkom, bez ikakvog blama. Izraelci to isto rade. Jun i septembar je druga priča.
 
U zivotu nisam nista napisao ni na jednom forumu, al evo na sta me muka naterala... Uplatio sam Ios preko jungle-a sa jos nekoliko drugara. Naravno, sad kad sam citao malo vise o celom konceptu, smorio sam se ko medved - pola nase ekipe je mladje i cenim da ce da se lepo uklope, al ima nas i starijih :eek:

E sad, sta je tu je, idem tamo i hocu da iskoristim najbolje sto mogu - treba mi informacija koliko kosta iznajmljivanje skutera i automobila? Koliko kostaju izleti na druga ostrva?

Kontam da u ce sve biti drugacije ako bar obidjem i vidim stosta...

Da se ne razumemo pogresno, volim ja da izlazim i da drmnem ouzo, al sam i pre dve godine doziveo sok u Nesebru i sad hocu psihicki da se spremim...

Za Blesavu - ne sekiraj se, neces biti najstarija ako ides od 11tog, ima nas i gorih
 
Ios treba posetiti bar jednom jer odudara od ostalih mesta, po tome sto je tamo stvarno ludnica,svi su mladji,nema matoraca,dece, jedna ogromna zurka koja moze da traje neprekidno ako vam to odgovara.
Ja sada sa setom citam sve ove komentare o Iosu i mislim da mladji treba da odu tamo i da se lepo izbahanalisu jer ce to vreme zurki,ludila,upoznavanja milion ljudi tako brzo da proleti i treba ga iskoristiti maksimalno.
Mi smo bili 97. tako da ne znam bas kako je sada, i bile smo prilicno istraumirane ludim italijanima jer su stvarno sumanuti,u stvari vecina je pijana,zurke po ceo dan na plazi, muzika,haos,vidjate seks na svakom koraku,bauljaju po ulicama, a opet nam je bilo super jer je svako slobodan da radi sta god pozeli, nema odmeravanja,poprekog gledanja.Ne morate da budete ludi, izdrogirani da bi vam tamo bilo dobro, jer je nevidjen osecaj videti na jednom mestu ljude iz bukvalnog svih delova sveta. Mi smo bili malo sokirani jer tu se stvarno desava svasta, ma ne moze da se opise, jedno ludilo, zanimljivo je svake sekunde.Vise smo bili posmatraci i smejali se kao lude svih 15 dana,kakvi likovi dolaze tamo, mislim da ne mozete nigde da ih vidite vise ni za 50 godina narocito ne u Srbiji (ekstra konzervativnoj).
Sada mi je i zao sto smo tako dosle tamo isprepadane svom tom slobodom ljudi koja zna da bude sokantna ali osvezava mozak kad zivite u jednoj zatvorenoj, lazno-moralnoj sredini kao sto je ova nasa.
Tamo treba otici , maksimalno se iziveti a kasnije ce biti vremena za "fina"mesta sa predivnim cetinarima, lepom i mirnom plazom, vasom decicom koja se igraju u pesku dok vi citate novine.(i na trenutak se setite burne mladosti), zato uzivajte.
 
Poslednja izmena:
evo i ja da se oglasim!
sa svojim drustvom se razmisljam izmedju iosa i zakintosa..
dakle,posto sam jos mlada..a kao sto vi kazete ios je za mlade i slicno..pa zelim to da iskoristim dok je jos tako:D
a nisam primetila da iosa ima skoro uopste u ponudi?
samo jungle tribe..koji mi iskreno nisu bas mnogo pouzdani...izgledaju mi kao neka gomila hipika..xD
 

Back
Top