XP na 600 MHz

pa ako mu poiskljucujes sve servise koji mu ne trebaju, iskljucis vizualne gluposti itd moze da radi sasvim pristojno.... uzgred, probaj da nadjes jos memorije, posto xp-u treba...

najslabiji sistem gde sam instalirao xp je p1 na 133 sa 64mb rama... gusenje, ali je radio (po mom misljenju sasvim pristojno za takvu masinu)

inace kuci mi na jednom kompu radi na celeronu 333@500 sa 512MB memorije sasvim solidno... (heh... picili smo na njemu i warcraft3 :D )
 
pre nego sto sam upgrade-ovo sistem imao sam slicnu konfiguraciju kao tvoju radio je bez problema
duron na 650Mz, 192mb memorije.
radice ti bez problema samo stedi memoriju, poiskljucuj sve nepotrebno...
Srecno :wink:
 
d1:
najslabiji sistem gde sam instalirao xp je p1 na 133 sa 64mb rama... gusenje, ali je radio (po mom misljenju sasvim pristojno za takvu masinu) :D )
Koji si ti biser. Reci mi samo koliko si ga instalirao?
Javicu vam kako ce raditi ova j na 600Mhz kad ga instaliram (posto to nije moj komp, vec me drugarica zamolila pa zato moram da proverim kako ce raditi da ne bi napravio sranje ni kriv ni duzan) 8)
 
Кулиража:
d1:
najslabiji sistem gde sam instalirao xp je p1 na 133 sa 64mb rama... gusenje, ali je radio (po mom misljenju sasvim pristojno za takvu masinu) :D )
Koji si ti biser. Reci mi samo koliko si ga instalirao?
Javicu vam kako ce raditi ova j na 600Mhz kad ga instaliram (posto to nije moj komp, vec me drugarica zamolila pa zato moram da proverim kako ce raditi da ne bi napravio * ni kriv ni duzan) 8)
Meni stabilno radi na Celeron 466 Mhz 192 MB RAM. Ne radim sa nekim memorijski zahtevnim programima i uvek imam slobodno min 80MB RAM-a. Po tome zaključujem da će raditi i na 128MB RAM-a.
 
ZimCo:
pre nego sto sam upgrade-ovo sistem imao sam slicnu konfiguraciju kao tvoju radio je bez problema
duron na 650Mz, 192mb memorije.
radice ti bez problema samo stedi memoriju, poiskljucuj sve nepotrebno...
Srecno :wink:

Pa ti si genije kada si instalirao Xp na 133mhz sa 64
mb rama mozda je proradeo ali ne verujem i da si mogao da rados nesto korektno

Za XP minimum memorija je 256 da radi OK za Win2000 minimum ram 128mb rama a sto se tice procesora moze i 300 MHz
 
FX Data:
ZimCo:
pre nego sto sam upgrade-ovo sistem imao sam slicnu konfiguraciju kao tvoju radio je bez problema
duron na 650Mz, 192mb memorije.
radice ti bez problema samo stedi memoriju, poiskljucuj sve nepotrebno...
Srecno :wink:

Pa ti si genije kada si instalirao Xp na 133mhz sa 64
mb rama mozda je proradeo ali ne verujem i da si mogao da rados nesto korektno

Za XP minimum memorija je 256 da radi OK za Win2000 minimum ram 128mb rama a sto se tice procesora moze i 300 MHz

A sto mislis da je min. 256mb memorije kad sam ja lagodno radio na njemu i to otkako je izasao (znaci vec dve godine i vise ako se ne varam) na 192mb i to do pre nekoliko meseci 4meseca dok nisam nasao jos malo da ubacim, sada imam 256mb i opet mu nista ne fali :)
 
A zaboravoh da vam javim sta ucinih.

XP radi odlicno, cak mu nisam nista ni iskljucivao sve ostavio po default-u pa nek sredjuje ko god hoce kako mu odgovara.

Jedino imadoh malo muke dok nisam sve podelio na particije, ali i to nekako resih (sta cu nije moj hard pa mi nije zao ni da brisem)
 
Pa prije instalacije svakog OS pogledajte redme i sta tamo pise. Znaci sve je moguce... Uvijek je bitno za svaki OS da ima sto vise RAM memorije.. Znaci sto vise ram memorije vise prostora za rad i samog OS-a i drugih programa koje bi pokretali. Naravno O HDD ne bih pricao ali potreban je bar 5 GB velicine da se XP ponasa lijepo. Dalje XP u startu zahtijeva 64MB RAM memorije a sve preko je potrebno za dalji rad. Znaci 64 RAM je minimum da bi XP mogao da radi. Brzina u MHZ je vazna onoliko koliko vi zelite da bude vazna najvaznija je opet kazem RAM memorija. Znaci za minimum odrzavanja i koristenja XP OS je 64MB a pozeljno je znaci 128 radi koristenja daljnjih i drugih programa. Ukoliko imate samo tih 64 sve posle radnje koje radite na racunaru sa instaliranim XP OS je pisanje po HDD. Znaci tu RAM od 64MB se potrosili na pdoizanje XP OS. Sve sto je veca RAM memorija vas racunar sa XP OS se ponasa brze i bolje. E to sa megahercima iskreno nisam istrazivao ali najmanje MHz koje sam nanosio XP je bilo 800.. Toliko.. POz.
 
GZ:
Pa prije instalacije svakog OS pogledajte redme i sta tamo pise. Znaci sve je moguce... Uvijek je bitno za svaki OS da ima sto vise RAM memorije.. Znaci sto vise ram memorije vise prostora za rad i samog OS-a i drugih programa koje bi pokretali. Naravno O HDD ne bih pricao ali potreban je bar 5 GB velicine da se XP ponasa lijepo. Dalje XP u startu zahtijeva 64MB RAM memorije a sve preko je potrebno za dalji rad. Znaci 64 RAM je minimum da bi XP mogao da radi. Brzina u MHZ je vazna onoliko koliko vi zelite da bude vazna najvaznija je opet kazem RAM memorija. Znaci za minimum odrzavanja i koristenja XP OS je 64MB a pozeljno je znaci 128 radi koristenja daljnjih i drugih programa. Ukoliko imate samo tih 64 sve posle radnje koje radite na racunaru sa instaliranim XP OS je pisanje po HDD. Znaci tu RAM od 64MB se potrosili na pdoizanje XP OS. Sve sto je veca RAM memorija vas racunar sa XP OS se ponasa brze i bolje. E to sa megahercima iskreno nisam istrazivao ali najmanje MHz koje sam nanosio XP je bilo 800.. Toliko.. POz.

Ma procitao sam Readme (233Mhz, nema preporucene brzine, 64MB RAM, 128 preporucena), e sad nisam hteo da se oglusim o preporuku, pa sam zato pitao da vidim i iskustva ostalih.
 
kvazimodo:
Najslabija mašina na kojoj sam ja video da XP radi bez problema je 750 Mhz, 128 MB RAM na 133Mhz i to 'default' instalacija, bez isključivanja nekih servisa.

pa toj mashini nisu usko grlo MHZ-i nego MB-ti...
kad se pojavio winXP mashine od 300-500mhz su bile standard a one od 700mhz ZMAJEVI ... za DDR memoriju tada skoro da niko nije ni cuo a kamoli imao. druga je stvar sto ljudi kratko pamte i primaju se na megahertze ... inache Windows - koji god i gde god da radi - radi SA problemima :)
 
Pa ja sam ga do pre nekih nedelju dana koristio na 700Mhz i 320RAM, XP Professional, i radio je sasvim solidno, jes da nisam mogo neke nadr*kane igrice da igram, al sam sistem kad se podesi radi i vise nego dobro..
 
Ne slusaj ove amatere sto pisu svasta,nema sanse da dobro radi! Ja sam imao XP na 850 MH i 256 MB rama, nije radio nikako, uzasno sporo, stalno se zapucavao, o igricama da i ne pricam.
 
mrđa:
Ne slusaj ove amatere sto pisu svasta,nema sanse da dobro radi! Ja sam imao XP na 850 MH i 256 MB rama, nije radio nikako, uzasno sporo, stalno se zapucavao, o igricama da i ne pricam.
Dobro ne mora igrati neke divlje igrice sto traze 2Ghz processor.
Sto se tice tog procesora od 600Mhz XP-u je to sasvim dovoljno! Ali 64-128mb RAM-a(hmmmmmmm).....
uzmi bar 256mb!!! :!: :!:
Recimo moj XP radi pod istim tim procesorom (600Mhz) ali ja imam 512mb RAM-a i mogu ti reci da leti :!:

Poz.
 
DEVIL:
mrđa:
Ne slusaj ove amatere sto pisu svasta,nema sanse da dobro radi! Ja sam imao XP na 850 MH i 256 MB rama, nije radio nikako, uzasno sporo, stalno se zapucavao, o igricama da i ne pricam.
Dobro ne mora igrati neke divlje igrice sto traze 2Ghz processor.
Sto se tice tog procesora od 600Mhz XP-u je to sasvim dovoljno! Ali 64-128mb RAM-a(hmmmmmmm).....
uzmi bar 256mb!!! :!: :!:
Recimo moj XP radi pod istim tim procesorom (600Mhz) ali ja imam 512mb RAM-a i mogu ti reci da leti :!:

Poz.

Ma da je moj racunar zamenio bih davno tih 128MB RAM-a, ali kako ubediti nekog ko nema pojma sta je to? Veoma tesko, e zato radio je kad sam ubacio XP kako treba, a sta ce biti kasnije ne interesuje me,jer sam samo jednom imao dodira sa tim racunarom i nista nisam na njemu radio niti cu raditi.... Pa ako onom ko ga koristi smeta neka vrati 98SE.
 
mrđa:
Ne slusaj ove amatere sto pisu svasta,nema sanse da dobro radi! Ja sam imao XP na 850 MH i 256 MB rama, nije radio nikako, uzasno sporo, stalno se zapucavao, o igricama da i ne pricam.
pa kad si bansha - ko zna koji si krsh od ploce imao il te nesto drugo zezalo ... mhz i ram nisu sigurno - a to si samo naveo ccc
 

Back
Top