GRČKA VIZA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Drugarica je zaposlena ali nije sigurna da li joj se uplacuje staz (sto nije novost u zemlji Srbiji), da li u tom slucaju ima problema za dobijenje vize?

Traze potvrdu na memorandumu preduzeca da je u stalnom radnom odnosu i fotokopiju svih strana radne knjizice. Iz tih dokumenata se ne vidi da li njoj redovno uplacuju staz, niti ih je to briga. Vazno je samo da pouzdano znaju da ovde ima stalan posao, koji je ceka i da nece kod njih ostati da radi na crno. U tome je poenta.
 
Atrix:
Da li ima neko sa isteklim apsolventskim stazom da je dobio grupnu vizu? Neki opet kazu da nema sanse!

Danas je i u novinama pisalo da apsolventima kojima je istekao staz ne daju vizu.
Kao i nezaposlenima.
Navodno, ambasada je poslala obavestenje o tome agencijama.
A ambasada za novine kaze da traze normalnu :roll: dokumentaciju i da bas vole Srbe i to sto hoce da letuju kod njih :?:

Moja drugarica kojoj je istekao apsolventski je predala za vizu, pa sad ceka da vidi sta ce biti.
Javljam cim saznam. :wink:
 
Molim vas da mi kazete da li je neko od vas ko je nezaposlen, a ide u Grcku sa bracnim drugom koji je zaposlen, imao problem da dobije individualnu vizu.

Vrlo mi je vazno. Pitam zbog bracnog para koji treba sa nama da krene kolima na Tasos.
 
Saljem gar.pismo na ime osobe koja je uplatila rezervaciju i neophodno je da ima prihode.Clanovi njegove porodice su pokriveni kada je takav oblik letovanja.imam takve slucajeve.ako ides preko agencije,treba da ti to obezbede.ako suprug dobro radi i zaradjuje,normalno je da supruga nece raditi.treba vam samo svima osiguranje.....
 
Moje iskustvo. Zena mi je nezaposlena i vadio sam potvrdu sa 2 svedoka u opstini da je ja izdrzavam i dobili smo svi individualne vize ja zena i 2 dece bez problema. Platili smo osiguranje u DDOR Novi Sad i tu smo dobili 10 % popusta jer se svi porodicno osiguravamo a inace cene su u svim osiguranjima iste. Mozda ti sve ovo bude od koristi. Od koristi nek ti bude i ti da nikom nedajes pare unapred dok nedobijes garancije. Nema vise ono na *casnu rec*. Losa vremena su dosla. Jedino agenciji. Cak su i oni oprezni pa nedaju vaucer dok neplatis ceo iznos ali agencije su tu u nasem gradu gde malo i postoji koobejagi neki zakon. Kao sto rekoh, losa su vremena i vise brat bratu neveruje. Pozdrav !
 
Mislim dobronamerno. Svake godine ista prica. Uvek neki novi *prevarant* i uvek neko nasedne. Nema vise na *rec*. Samo papir, ugovor, rezervacija, vaucer......da ti nepresedne leto. Pozdrav !
 
Jerotije,

Ta dva svedoka u opstini za overu izjave, jel' mogu da budu i rodjaci ili to nije pozeljno? Koliko ste platili overu takve izjave?

A ako preduzece supruga moje nezaposlene drugarice da izjavu da je ona osigurana preko njega, kao izdrzavano lice, da li to menja tu izjavu iz opstine, ili pored tog dokumenta iz preduzeca treba i izjava iz opstine?


Za Jerotija i sve ostale:

Aranzman nam pocinje 30.07., ali bismo mi usli u Grcku 2-3 dana ranije. Naravno, uplatili bismo zdravstveno osiguranje u skladu sa tim. Da li je moguce dobiti vizu na veci broj dana od uplacenog smestaja i da li mi u individualnoj vizi tacno pise kad moram da udjem u Grcku?

Jos nesto. Ako bismo u Grcku usli npr. 27.07., mogu li da zakazem termin u ambasadi vec za 1. ili 2. juli?
 
mirarbi:
Jerotije,

Ta dva svedoka u opstini za overu izjave, jel' mogu da budu i rodjaci ili to nije pozeljno? Koliko ste platili overu takve izjave?

A ako preduzece supruga moje nezaposlene drugarice da izjavu da je ona osigurana preko njega, kao izdrzavano lice, da li to menja tu izjavu iz opstine, ili pored tog dokumenta iz preduzeca treba i izjava iz opstine?


Za Jerotija i sve ostale:

Aranzman nam pocinje 30.07., ali bismo mi usli u Grcku 2-3 dana ranije. Naravno, uplatili bismo zdravstveno osiguranje u skladu sa tim. Da li je moguce dobiti vizu na veci broj dana od uplacenog smestaja i da li mi u individualnoj vizi tacno pise kad moram da udjem u Grcku?

Jos nesto. Ako bismo u Grcku usli npr. 27.07., mogu li da zakazem termin u ambasadi vec za 1. ili 2. juli?
Pa evo koliko znam. Ja sam npr uzeo kao svedoke dvojicu kolega koji su morali licno da dodju u opstinu sa licnim kartama da se identifikuju i potpisu [formalnost]. Overa ovoga koliko se secam kosta u opstini Vozdovav 590 din. Mislim da mozes i rodjake da uzmes kao svedoke ali gledaj da se bar ne prezivaju kao ti-za svaki slucaj. Kao drugo, uopste nije vazno sto ti je drugarica osigurana preko preduzeca njenog supruga. U izjavi nek napise da je domacica i da je suprug izdrzava. Ovo ti kazem iz iskustva mog kolege taksiste koji duguje porez a zena mu neradi i koji ima prijatelja u Zemunu sa privatnom firmom i koji mu je izdao potvrdu na memorandumu da je stalno zaposlen. Verovala ili ne on duguje poreza oko 300.000 din i vec godinama se svercuje na istu foru i prolazi. Evo dobili su svi individualne vize i 21 jula idu kolima. Ovo poslednje sto si pitala mi je malo nejasno. Dali idete preko agencije ili imate pozivno pismo ? Ako ste preko agencije onda neznam a ako imate garanciju napomenite u formularu od kog datuma zelite da putujete [kao mi] i platite osiguranje na onoliko dana koliko bi ostali a maksimum mesec dana. Viza ce Vam vaziti mesec dana ali pisace Vam koliko dana mozete da ostanete [zavisno koliko ste platili] i dace Vam vizu za jedan ulazak. Kada se osiguravate osigurajte se svi porodicno na jednu polisu jer cete u nekim osiguravajucim kucama dobiti 10 % popusta. Ja sam to licno uradio u DDOR Novi Sad u Kralja Petra mislim da je broj 50 ili tu broj vise-manje a Vi vidite jos neke koje daju taj popust. Toliko od mene i srecno !
 
Kako je moguce da je dobio vizu kada za individualnu traze, osim potvrde i fotokopije r. knjizice, original na uvid iste kao i dokaz da mu se uplacuje soc.osiguranje ili kako se vec zove od nadlezne sluzbe?
P.S. Nije lose znati!
 
mirarbi:
Da li je moguce dobiti vizu na veci broj dana od uplacenog smestaja i da li mi u individualnoj vizi tacno pise kad moram da udjem u Grcku?

Jos nesto. Ako bismo u Grcku usli npr. 27.07., mogu li da zakazem termin u ambasadi vec za 1. ili 2. juli?


Viza moze da se dobije za onoliko dana za koliko imas uplaceno osiguranje. Mozes da ostanes tacno toliko dana koliko te pokriva osiguranje. Sto se tice perioda u kom mozes da iskoristis trazene dane, on obicno pocinje sa prvim danom osiguranja, a poslednji dan ti produze.
Na primer, uplatila si osiguranje od 1.7 - 15.7 i trazis ostanak 15 dana, oni ti daju da viza vazi od 1.7 - 30.7, sto znaci da u tom periodu mozes da iskoristis tvojih 15 dana, tj. u tom periodu moras da udjes i izadjes iz Grcke.
Termin mozes da zakazes ranije, zamoli sluzbenicu na automatu.
 
sladja_s:
Kako je moguce da je dobio vizu kada za individualnu traze, osim potvrde i fotokopije r. knjizice, original na uvid iste kao i dokaz da mu se uplacuje soc.osiguranje ili kako se vec zove od nadlezne sluzbe?
P.S. Nije lose znati!
Mislim da gresis i mislim da mu to nisu trazili. Pitacu ga danas pa cu javiti. Sad je rano da ga cimam !
 
Putnica!:
Viza moze da se dobije za onoliko dana za koliko imas uplaceno osiguranje. Mozes da ostanes tacno toliko dana koliko te pokriva osiguranje. Sto se tice perioda u kom mozes da iskoristis trazene dane, on obicno pocinje sa prvim danom osiguranja, a poslednji dan ti produze.
Na primer, uplatila si osiguranje od 1.7 - 15.7 i trazis ostanak 15 dana, oni ti daju da viza vazi od 1.7 - 30.7, sto znaci da u tom periodu mozes da iskoristis tvojih 15 dana, tj. u tom periodu moras da udjes i izadjes iz Grcke.
Termin mozes da zakazes ranije, zamoli sluzbenicu na automatu.
Lazi sluzbenicu prilikom zakazivanja da putujes ranije da bi ti sto pre zakazala !
 
Dali idete preko agencije ili imate pozivno pismo ? Ako ste preko agencije onda neznam a ako imate garanciju napomenite u formularu od kog datuma zelite da putujete [kao mi] i platite osiguranje na onoliko dana koliko bi ostali a maksimum mesec dana.

Idemo preko agencije. Aranzman nam pocinje 30.07., ali bismo mi usli u Grcku par dana ranije i "skoknuli" do Soluna u soping (tamo bismo na licu mesta uplatili npr. 2 nocenja).
 
mirarbi:
Idemo preko agencije. Aranzman nam pocinje 30.07., ali bismo mi usli u Grcku par dana ranije i "skoknuli" do Soluna u soping (tamo bismo na licu mesta uplatili npr. 2 nocenja).

Miro,
A da rezervises/uplatis preko interneta hotel u Solunu pa ti ovi posalju neki papir i to prilozis za vizu. Ne znam treba li - samo razmisljam.
 
Miro,
A da rezervises/uplatis preko interneta hotel u Solunu pa ti ovi posalju neki papir i to prilozis za vizu. Ne znam treba li - samo razmisljam.

Komplikovano mi je to placanje preko kartica ili iz banke prema inostranstvu. Gde sad sa tim da se bakcem za samo dva nocenja.

_____________________________

Da li se tih 36Eura za individualnu vizu nosi u Ambasadu u gotovom i predaje sa dokumentacijom za vizu ili se uplacuje na racun ili se placa (u gotovom ili na racun) tek posto cujemo da li smo dobili vizu?
 
nosis cash u Ambasadu;;;;;;;mislim da ne moras da rezervises hotel za ta dva dana, samo pazi da u obrazac upises tacno datum kada zelis da udjes u Gr. iako ti je rezervacija kasnije, i da navedes tacan broj dana, mozes slobodno da dodas jos dva tri dana, ali ti dani moraju biti pokriveni osiguranjem
 
Jel` viza 35 ili 36 eura?
Secam se jedne godine je bila frka oko placanja viza. Mislim da je cena bila 16 maraka i trazili su tacan iznos, a kod nas nigde nisu mogle da se nadju marke u metalu. Nadam se da se nece ponoviti nesto slicno.
 
Na sajtu Ambasade (koji nije azuriran od 2004.) pise 36Eura, a na sajtovima agencija 35Eura. Ko je tu lud?

Ok. kazete nosim kes, ali kada ga predajem - unapred ili tek po dobijanju vize?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top