GRČKA VIZA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
E to je i mene zanimalo, ali niko nije znao nista konkretno da mi kaze, prvenstveno kolike su shanse da se dobije turisticka viza bez vauchera, a onda i da li je lako naci smestaj u Grckoj u vreme u koje smo mi planirali da idemo. Na kraju smo ipak uplatili preko agencije a idemo svojim kolima.
Bas me zanimaju odgovori, cisto zbog nekog sledeceg puta. :)
 
Uvek i sigurno moze da se nadje smestaj i to jeftinije nego u agenciji. O tome se nesekiraj. Samo je pitanje kako dobiti vizu. Nisam probao ali odbili bi me sigurno iako imam 7-8 njihovih viza od ranije. Jedino da se nekako istalimo sa agencijom za vaucere.......!
 
A i to sa vaucherom koji su mi dali mi je ekstra sumnjivo. Kao dobili smo dva vauchera, jedan zvanican za nas a drugi za grcku ambasadu koji prilazemo kada trazimo vizu i na kom pise da odsedamo u sasvim drugom mestu i naravno sasvim drugoj vili.

Malo je reci da sam se shokirala takvim muvanjem. Pogotovo sto je ovaj drugi vaucher koji prilazemo ambasadi od sasvim druge turisticke agencije. Pravdaju se time da nije problem da mi nabave pozivno pismo vile u kojoj stvarno odsedamo, ali kao potrajace...

Mislim, sta reci...
Ostaje mi samo da se nadam da ce sve proci kako treba, hehe, imam opasnog muza, ako su nesto zbrljali, jao njima....
 
Mrzim agencije i smatram da su one jedna velika mafija jer kad ti uzmu parte vise te nepoznaju. Posle se ti tuzi ako imas zivaca. Znam da ima svakakvih muvanja i nista nemoze da me iznenadi. |Ja najvise volim da upalim auto i sam odem tamo gde hocu, nadjem smestaj koji mi se svidja i pogodim se za cenu. To sam isto radio i ranije kad je mogloa da se dobije Grcka viza za 2-3 sata. Agencije samo uzimaju proviziju a ponekad i debelu. Kad stignes tamo i kad vidis sta je onda nemozes das kazes NECU jer si udaljen od kuce vise stotina km i onda obicno bude daj sta das. Ocekujem da ce neko da mi da informaciju kako dobiti vizu bez agencije !
 
hocu da idem u grcku na dva meseca.juli i avgust,sopstena organizacija nista agencije !!!moze li neko detaljno da mi kaze sta je sve potrebno za dobijanje individualne grcke vize za toliki period i da li je pozivno(garantno)pismo neophodno?kao,i ako jeste kako da ga nabavim(da li postoje neke agencije kod nas koje sredjuju to za neku naknadu)?
prvi mi je put da idem na ovakav nacin!!!
unapred hvala:))))
 
Nemoguce je dobiti bez vaucera vizu. Kako god, morate unapred uplatiti smestaj da biste dobili vizu. A verujte da ce vas smestaj izaci najcesce skuplje, obzirom da agencije zakupe od aprila do oktobra, a tamo kako klape cenu tako ce ti biti.
Ne znam sta da kazem osim da kada uskoro dodje bela sengen lista za par godina ce sve biti sasvim drugacije.
 
Mozete da dobijete individualnu vizu bez vaucera i agencije jedino ako imate nekoga da vam posalje garantno pismo i to najvise na mesec dana, sve preko mesec dana morate da trazite multi vizu koju ce te tesko dobiti. Tako da probajte da nadjete nekoga dole
 
Moraćeš Jerotije da čekaš belu listu.
Ja je jedva čekam, ali ne zbog samostalnog traženja soba (agencije su jeftinije), nego zbog kampa. Tamo su kampovi ludilo, a mnogo su jeftiniji nego sobe. Mada sam viđao kampove koji su koštali ko apartman, ali su oni bili sa bazenima, diskotekom, restoranima, megamarketom, svako svoj plac, mesto za kola, struja, sef, zamrzivač. I što je najvažnije, svi su na samoj obali, nema šipčenja do plaže.
 
Tacno je sto Bezimeni77 kaze, dakle ljudi imaju pogresno misljenje da je preko agencije uvek skuplje. Jeftinije je i to znacajno u predsezoni. U julu i avgustu mozda i moze nesto da se nadje, ali tada postoji rizik da ne uspete da nadjete ni skuplje jer je sve prepuno. Jedino da rezervisete unapred. Sto se Tasosa tice krajem juna npr. noc je u najboljem slucaju 20e i to negde dalje, a negde blizu centra je 30e.
Mozete recimo platiti prevoz preko agencije, a smestaj naci sami. U tom slucaju mozete zamoliti agenciju da vas stave na grupnu vizu i tako i vi dobijate vaucer kao da ste uplatili smestaj. Tako mozete ostati dve smene ako zelite. Tu uslugu nece sve agencije da vam pruze.
Ako necete nikakav kontakt sa agencijom onda vam je neophodno garantno pismo od nekog Grka ili nekog naseg ko ima radnu i boravisnu vizu, zeleni karton. Osim tog garantnog iliti pozivnog pisma potrebna vam je fotokopija njegove licne karte i neki izvestaj o porezu. Ukoliko ste u stalnom radnom odnosu treba vam fotokopija radne knjizice i obrasci M1 i M2, a ukoliko ste student onda potvrda s fakulteta. Uz sve to treba vam naravno i zdravstveno i putnicko osiguranje. Viza kosta 35e, bas mala deca ne placaju, a osiguranje je 1e po danu. Sve ovo vazi za konzulat u Nisu i ne znam da li ima neke razlike kada je ambasada u Beogradu u pitanju.
Garantno pismo je besplatno. Ovo kazem, jer su me mnogi pitali koliko kosta.
Sta da vam kazem, kada odete na letovanje pokusajte da se zblizite sa nekim Grkom, sto uopste nije tesko, a on ce vam sledece godine bez problema poslati garantno pismo, a mozda i naci posao ako zelite. Mojoj drugarici su bili potrebni radnici ove godine i pozvala je vise Srba koje je upoznala prosle godine. Plate nisu nesto mnogo velike (na Tasosu).
 
crnicrnja:
Moraćeš Jerotije da čekaš belu listu.
Ja je jedva čekam, ali ne zbog samostalnog traženja soba (agencije su jeftinije), nego zbog kampa. Tamo su kampovi ludilo, a mnogo su jeftiniji nego sobe. Mada sam viđao kampove koji su koštali ko apartman, ali su oni bili sa bazenima, diskotekom, restoranima, megamarketom, svako svoj plac, mesto za kola, struja, sef, zamrzivač. I što je najvažnije, svi su na samoj obali, nema šipčenja do plaže.
Mozes i za kamp dobiti garantno pismo.Pretprosle godine u redu za vizu upoznala sam zenu koja je imala takvo pismo iz dva kampa(vec je letovala tamo i upoznala gazde)i dobila normalno vizu na 20 dana.
 
Eh, jesam naivcina :oops:
A ja se jos cudim sto na granici vidjam dosta automobila sa kamp prikolicama. Uvek sam se pitao kako dolaze do viza.
Sad znam.
OK, sad sam uplatio Dionisos, ali sledece godine...
Ma kamp je zakon. Tri nedelje napolju na vazduhu, poznanstva, za decu raj.
A bigami i za one mladje bez dece. Bar je meni tako bilo. Eh, Makarska, Baske vode, Fazana, Avala, Plaka, Neos Pantaleimonas ;) . Ma uzivancija.
 
Ja cesto idem na garantno pismo i od grka koji ti posalje pismo ti ne treba vise nista, meni nisu trazili ni kopiju njegove licne karte, ni taj izvestaj o porezu nikada. Inace da iskoristis prevoz neke agencije, mozes ali retko koja agencija to radi, uglavnom su puni ili nece ali nadje se po neko. Kod agencije Falkon moze prevoz i grcka grupna viza, oni imaju redovnu liniju za Grcku (Bg-Solun-Atina) a leti i druge destinacije. Medjutim ne mozes kad imas grupnu vizu da ostanes dve ture, jer kod grupne vize je da grupa sa kojom si dosao moras i da se vratis, nema tu fali im neko sa liste i to ti je svuda tako.
 
Tacno.Upravo saljem gar.pismo devojci u bg da ce biti gost u mojoj kuci od 15.4 do 25.4 a da li ce ostati do jeseni i raditi to je drugo jevandjelje.uglavnom se placa kazna na izlasku a bila je 250-300 evra.pa ako zaradis 2-3000 onda je sasvim ok.I to sa grupnim vizama....raspitajte se malo,ali ne u agenciji nego kod vodica u cetiri oka.postoji shema koja nije funkcionisala samo 2004,zbog olimpijade jer su bile stroge i ceste kontrole(carinici se ukakili).nije za javnu raspravu,ali mozete doci u grcku,ostati 3-4 meseca i u pasosu imate..blanco(nista,kao da niste nikad bili)
 
Ako je tako, džabe se cimaž, jer ceo aranžman za taj mesec u Srbiji može da se kupi za 50-60 evra, a samo viza košta 35 kada je individualna.
Dakle, mogla je da uplati aranžman i sa grupnom vizom dodje u Grcku ua 60E bez tvoje garancije
 
mislio sam da je rec o generalno-kako do vize bez agencije.nije u pitanju aranzman-apartman.postoji dosta ljudi koji hoce da budu 15 dana u grckoj na 5-6 razlicitih mesta.imaju auto,imaju novac i smatram da nema takva agencija koja ce da im rezervise po dva dana na raznim mestima.Ako idu sami, ladno krenu od larise,preko almiro,volos i niko im ne odredjuje da MORAJU da se vrate sa njima.u vezi slucaja sa osobom za koju kazes da se "dzaba cimam"...citaj malo "izmedju redova".Ako cu nekoga da primim u kucu,podrazumeva se da necu dozvoliti da se ebava 15 sati po autobusima i spava bilo gde.U prevodu dolazi kolima,gde grupna viza ne vredi.A koliko ja shvatam na grupnu vizu preko agencije idu oni koji hoce da prodju jeftino(i kvalitetno?!?) i oni koji bi da plate u ratama,sto je povoljnost.Ako poznajes nekoga u grckoj(oporezovanog) posalje ti gar.pismo i ides gde hoces.Da, i neko je pomenuo da mu nisu poslali nista u vezi poreza(da li je poreznik i sl) nego samo poziv.Pa valjda se porazumeva da ne moze bilo ko da posalje poziv.U ciju kucu,apartman?Od cega ga je napravio?A kada ga je napravio onda je i platio porez.Ok, mnogima je nejasno oko toga,ali ne izmisljajte vrucu vodu-postoji bojler.
 
Ja sam pisala za konzulat u Nisu i rekla da ne znam kako je u Beogradu. Moji roditelji i prijatelji dolaze kod mene svakog leta, dakle slali smo im garantno pismo samo, ali su od prosle godine uveli da je uz garantno pismo potrebna i fotokopija licne karte kao i taj papir za porez.
Tamigo, sada skoro sve agencije rade i samo prevoz. Ranije je samo Kim radio, a sada skoro sve. Desava se da su neki puni i da nemaju mesta, ali agencija zaista ima koliko hoces i uvek se nadje mesta u nekoj. Postoje agencije koje rade grupne vize za dve smene, jer je sve vise ljudi koji hoce da ostanu malo duze, pa tako mozes dobiti grupnu vizu na 20 dana, a da ne uplatis aranzman. Naravno treba agencija na to da pristane, a verujte ima ih koji pristaju.
Sada sam cula ali nije provereno da ce ovog leta postojati autobuska linija Beograd-Tasos, jednom nedeljno. Karta bi trebalo da bude oko 60e.
 
Nekad smo mogli preko agencije da izvadimo individualne vize. Platiš malo više, ali se izbegne čekanje. Ne znam što toga više nema. Kao mora da se dođe lično, a onaj na šalteru me i ne pogleda i još supruga i dete ne moraju da budu samnom.
Ipak su malo olabavili.
Zakazivanje je tri meseca ranije, a uvode se i besplatne vize za neke kategorije stanovništva.
Ko zna možda za par godina i bude nešto od nas.
 
nikana1:
Ja sam pisala za konzulat u Nisu i rekla da ne znam kako je u Beogradu. Moji roditelji i prijatelji dolaze kod mene svakog leta, dakle slali smo im garantno pismo samo, ali su od prosle godine uveli da je uz garantno pismo potrebna i fotokopija licne karte kao i taj papir za porez.
Tamigo, sada skoro sve agencije rade i samo prevoz. Ranije je samo Kim radio, a sada skoro sve. Desava se da su neki puni i da nemaju mesta, ali agencija zaista ima koliko hoces i uvek se nadje mesta u nekoj. Postoje agencije koje rade grupne vize za dve smene, jer je sve vise ljudi koji hoce da ostanu malo duze, pa tako mozes dobiti grupnu vizu na 20 dana, a da ne uplatis aranzman. Naravno treba agencija na to da pristane, a verujte ima ih koji pristaju.
Sada sam cula ali nije provereno da ce ovog leta postojati autobuska linija Beograd-Tasos, jednom nedeljno. Karta bi trebalo da bude oko 60e.
E prosle godine sam krv propljuvala dok sam nasla nekoga da me preveze do Lefkade i sa autobusom i avionom, kazu samo uz ceo aranzman, nisu mi jasni takvi ljudi, valjda treba da kazu sacekajte pa ako bude mesta, to je za njih cista kinta, ali ne. I na kraju sam isla sa Oktopodom do Igumenice (posto su oni isli na Krf) pa odande jos 100km do Lefkade. Iskreno se nadam da ce se ove godine nesto promeniti, ja sam poludela prosle ali stigoh nekako.
Sto se tice onog poreza uz garantno pismo, ne razumem bas najbolje ali evo u decembru sam vadila vizu i stvarno mi nista osim garantnog pisma nisu trazili. Pozdrav svima
 
Izgleda da smo malo svi "pobrkali babe i zabe".ili svako prica o svom slucaju.da pojasnim malo.poziv-gar.pismo upuceno prijatelju,rodbini i sl. treba da je overeno i potpisano u policiji u prisustvu policajca(obicno oficira policije) koji overava, i to se zove "gnisio ipografis" znaci- verodostojan potpis.mora i pokazati licnu kartu i ne moze biti maloletan,nezaposlen ili bez prihoda.tu je rec o porezu i tice se samo policije.Jer mogu da traze (ako ne poznaju osobu) zadnju poresku izjavu,da bi se "videlo" da ima primanja-sredstava da izdrazava osobu koju poziva,u goste.takva gar.pisma u ambasadi su uvek "sumnjiva" a 93 god.su zvali moje kumove da provere u vezi mojih roditelja.znaci poziv za "filoxenia-u goste" znaju da proveravaju.Druga vrsta gar.pisma (isti obrazac) je od hotelijera koji navodi datum i sumu koja je uplacena za letovanje i to overava njegov logistis-racunovodja,sto znaci(vrlo vazno) da je automatski 18% od sume otislo drzavi ili 13% na ostrvima.takva gar. pisma uglavnom za leto, niko ne proverava,jer je hotelijer samim izdavanjem racuna platio porez. Sto znaci ili vam je veliki prijatelj,ili ste stvarno uplatili.A da u ambasadama rade "sta hoce",to stoji.Ako neko zna neka mi objasni u vezi tel. broja u ambasadi u bg.Da li postoji samo taj 090....jer ovde imamo jednog poslanika,koji u tako nesto ne veruje.Telefon svih grckih ambasada (kako kaze) je na lokalnoj mrezi i pozivi su lokalni.Ja dobijam neke druge informacije o broju 0903151515 koji je nemoguce na bilo koji nacin pozvati iz grcke.ako je samo taj broj onda...sta reci.
 
Mobilni, bez uvrede, ali cini mi se da niko osim tebe ovde nije "pobrkao babe i zabe". Pricamo o vizi bez turisticke agencije kao i o papirima koji su potrebni za individualnu vizu i mislim da se svi savrseno razumemo. Ja sam konkretno napisala koje papire za individualnu vizu traze u Nisu, a mislim da i ostali znaju o cemu pricaju. Pozdrav!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top