Politicki leksikon

Frozen74

Primećen član
Banovan
Poruka
660
Imamo dosta clanova sa raznoraznim politickim misljenjima... Posto sam ja ovde nov hteo sam da napravimo mali leksikon slican onima iz mladjanih dana. Pa molim da ko zeli da odgovori na pitanja koja sam postavio.

Molim da ne bude nekih vulgarnih komentara... nego da ova tema bude na neki nacin sazeto predstavljanje nasih misljenja... :D

Ako opet od teme nastane cirkus onda bih zamolio Jominija da intervenise... Jer imamo toliko tema za prepucavanje pa bih hteo da ovde zadrzimo neki uniformni pristup... da ne kazem sad fasisticki :D :D Ne morate odgovoriti na sva pitanja ako ne zelite.

Dakle sledeca pitanja..

1. Koja je bi po vama stranka u Srbiji najbolje iznela teske zadatke i obaveze koji stoje pred nasim narodom?

2. Da li ste za ulazak u EU?

3. Da li ste za to da Srbija veze svoju spoljnu politiku za Rusiju?

4. Da li ste pristalica ekonoske levicarske, desnicarske ili centralne ideje?

5. Da li ste pristalica drustveno-politicke levicarske, desnicarske ili centralne ideje?

6. Da li ste pristalica ulaska u Nato pakt?

7. Da li smatrate nekog naseg politicara nekorumpiranim i imenujte ga?

8. Vase kratko vidjenje Srbije za 10 godina.

9. Da li smatrate da je Mladic zlocinac i da li ga treba izruciti Hagu?

10. Da li mislite da Republika Srpska treba postati integralni deo Srbije ukoliko Kosovo postane nezavisno?

11. Da li bi ste se iselili iz Srbije ukoliko vec niste?

12. Da li ste anti-semita?

Eto neka bude ovih 12 pitanja koja bi trebalo da nas preciznije odrede!!!

Zahvaljujem :)
 
1. DS, G17, LDP
2. DA
3. NE
4. Nikad ne moze samo jedna ideja da bude prihvacena
5. Isti odgovor
6. DA
7. Bozidar Djelic, Mladjan Dinkic
8. Koje Srbije? Pa ovom tendencijom porasta broja pristalica radikala srbije nece da bude.
9. Ne mogu da tvrdim da li zlocin, to sud treba da dokaze. Treba ga izruciti.
10. NE
11. U trenutku bi se iselio i zaboravio da je ikada postojala.
12. Nikada nisam niti cu biti anti-semita. Ja veoma postujem, cenim i obozavam Jevreje.
 
1.Nijedna.Svi su nesposobni i lopovi
2.Da
3.Da ..ali i za zapad
4.centralne
5.centralne
6.Da...ako Kosovo ostane u nashem sastavu,inache ne.
7.Svi su lopovi
8.U EU ali bez Kosova
9.Zlochinac,treba.
10.Da
11.Ne
12.Ne
 
To za 4. pitanje dr Koki ne znaci samo jedna... nego kojoj tezis... ispravi taj dgovor :) Red je da kao domacin teme i ja dam odgovore :D

1. Ni jedna. Lopovi. Mada mislim da DS iako omrazen od moje strane najlakse moze da odgovori izazovima. Jer su im uglavnom biraci opredeljeni za ulazak u EU po svaku cenu.
2. NE!!! Ne treba nam svinjolika strana uprava.
3. NE!!! Pola Evrope je vec bilo pod njima i znamo kako su se proveli. Osim toga Ruse zabole za nas.
4. Centralne
5. Centralne
6. NE!!!
7. Svi su lopurde ljigave.
8. Za 10 godina Srbija ce verovatno biti bez Kosova i samo kandidat za clanstvo u EU. Nadam se da ce tada na nekom referendumu biti odbijeno clanstvo. Ali se nadam da cemo zadovoljiti sve parametre ulaska u EU da bi nama bilo bolje..
9. Da zlocinac je i treba da ide u corku.
10. DA!! I verujem da ce biti. Nema ni jednog osnova da se toliko neslozna BiH odrzi kao jedinstvena drzava.
11. DA!! Samo zato sto ne verujem da ce nas narod ikada da se opameti. A ukoliko politika krene u pravcu u kojem meni odgovara onda NE !! :D
12. DA!!! Ali ne sto se tice samih Jevreja.Vec smatram da je sve ovo zamesila judeo-masonsko-americka bagra!!! A i zao mi Palestinaca :( Inace su Jevreji ok.. :) Nista licno...
 
1. Ni jedna.
2. Da
3. Nikako
4. Slobodno tržište
5. Nisam levičar, nisam desničar, a ne osećam ni da me centar predstavlja kako treba...
6. Da
7. Ne
8. 10 godina zaostalija za ostalim svetom.
9. Ne, Da
10. Samo ako stanovništvo RS to hoće, i ako to neće dovesti do novog krvoprolića
11. Ako stvari ne krenu na bolje...
12. Ne.

Your political compass
Economic Left/Right: -4.00
Social Libertarian/Authoritarian: -1.69
 
1. Koja je bi po vama stranka u Srbiji najbolje iznela teske zadatke i obaveze koji stoje pred nasim narodom?
nijedna pojedinachno. jedino se mozhe neshto uraditi ako bi svi uprli zajednichkim snagama, bez prepucavanja, kradje i lichnih interesa, a za to nijedna stranka nije sposobna.
2. Da li ste za ulazak u EU?
da.
3. Da li ste za to da Srbija veze svoju spoljnu politiku za Rusiju?
da, ali ne samo za nju, naravno.
4. Da li ste pristalica ekonoske levicarske, desnicarske ili centralne ideje?
svejedno mi je, samo da daje rezultate.
5. Da li ste pristalica drustveno-politicke levicarske, desnicarske ili centralne ideje?
takodje.
6. Da li ste pristalica ulaska u Nato pakt?
nisam siguran, zavisi.ako bi to znachilo nashu sigurnost i nashe poshtovanje, onda da.
7. Da li smatrate nekog naseg politicara nekorumpiranim i imenujte ga?
verovatno postoji... negde... neko... ne'm pojma. za nijednog ne bih smeo da tvrdim da nije korumpiran.
8. Vase kratko vidjenje Srbije za 10 godina.
nishta sushtinski promenjeno, mozhda neki korak napred il nazad.
9. Da li smatrate da je Mladic zlocinac i da li ga treba izruciti Hagu?
kompleksno pitanje. vrlo verovatno da jeste, sudecji po svemu, ali to treba dokazati. u principu jesam za izruchivanje Hagu ili bilo kojem medjunarodnom, sposobnom i neutralnom sudu za takve stvari, ali Hashki tribunal je, sudecji po svemu, samo ono prvo i to me dovodi u dilemu.
10. Da li mislite da Republika Srpska treba postati integralni deo Srbije ukoliko Kosovo postane nezavisno?
u principu, da.
11. Da li bi ste se iselili iz Srbije ukoliko vec niste?
bih se iselio, verovatno ne da se nikad vishe ne vratim, i svakako ne iz politichkih i materijalnih razloga, vecj iz proste zhelje da ne provedem ceo zhivot na jednom mestu. videcju kako cje se odvijati stvari kad budem trebao sam da materijalno odgovaram za sebe, mozhda se stvari promene.
12. Da li ste anti-semita?
ne.
 

Back
Top