STA SE KUVA U BEOGRADU

Sten

Početnik
Poruka
12
:-D Grupa entuzijasta Beograda,napravila je DVD izdanje o gastronomskoj ponudi beogradskih restorana.Materijal je prebacen na 3 DVD sa po 11 restorana.U 10-minutnom prikazu svakog restorana,prikazan je i nacin pripreme po 2 jela,specijaliteta kuce...ali i enterijer,atmosfera,itd.Imao sam zadovoljstvo da ih sve probam :-D i mogu Vam reci da odgovorno tvrdim da je nasa ugostiteljska ponuda najraznovrsnija na svetu.Imam i diskove,pa svaki drugi dan spremam razlicita jela po prikazanoj recepturi i UZIVAM!Imam 65 kg,pa nema bojazni da cu se preterano ugojiti ;) Kome treba savet oko izbora restorana,tj. jela,kvalitet,cene...javite se.
 
pridruzujem se grupi tih entuzijasta i verujem da i ja mogu da dam svoj licni doprinos njihovoj siroj evropskoj,a i svetskoj afirmaciji! zasto da ne! volela bih da vise cujem o tome, a kao ideja je super! najzad sam na pravom forumu ! srdacan pozdrav.
 
Pozz LYLIL,
Kao sto rekoh,grupa entuzijasta je snimila 3 DVD sa ukupno 33 restorana.Ceo projekat je uradjen iz sopstvenog dzepa,bez icije pomoci!Ali,Turisticki savez Beograda i Skupstina gradaje uvrstila ovo izdanje u svoj zvanicni reprezentativni materijal.DVD ce se prodavati preko internet sajtova YU4YOU,KOMSHEW,SUVENIRI SRBIJE,DIJASPRA i u objekima Turistickog saveza Srbije.i Beograda,tako da ce ulozena sredstva moci da se delom vrate,zbog drugih projekata.Ukoliko Vas zanimaju diskovi,mozete pozvati jednog od tih entuzijasta,g-dina Negovana,064/288-75-93 i naruciti ih po ceni koja je mnogo niza od one koja ce biti u prodaji.Ja sam se odusevio.Veliki pozdrav Nikica
 
Pozdrav STEN ! hvala, sa malim zakasnjenjem, za poslate informacije. sa velikim zadovoljstvom kontaktiracu g-dina Negovana ovih dana kako bih narucila sva tri DVD. Veoma sam zainteresovana. Jos jedanput HVALA! LylyL
 
Pozdrav Nikice ! Vidim da DVD sttartuje 10. juna, pa cu se naoruzati strpljenjem do tada i tek onda zvati g.Negovana jer nema smisla da ga uznemiravam do otprilike tog termina. Iskreno, edva cekam da dodjem u posed tako interesantnog, antologijskog materijala! Vec se unapred radujem. Iskreno, LilyL.
 
Uz izvinjenje zbog cekanja,dajem recept iz restorana "Zorba",zvanicno najboljeg restorana internacionalne kuhinje za 2005. godinu.Jelo se zove PAPUCAKIJA (u prevodu zenska papuca):

Plavi patlidzan isecemo na polutke,kasikom ga izdubimo,dobro posolimo i ostavimo 30 minuta da bi se izgubila gorcina.U posudi blago izdinstamo 4 glavice crnog luka,na koji stavimo 1 kg. mlevenog mesa,posolimo,pobiberimo i na kraju dodamo izmiksan paradajz(oko 300 gr.).Plavi patlidzan zapecemo(1-2 min.) sa unutrasnje strane i punimo ga pripremljenom smesom.Nakon toga pravimo besamel sos:125 gr. butera rastopimo na laganoj vatri,dodamo toplo mleko (najpre oko pola litra),cetvrtinu muskatnog orascica,brasna i 2 jaja.Sos treba da bude srednje gustine.Pripremljenim besamelom prekrijemo svaku PAPUCAKIJU (za ovu kolicinu namirnica potrebno je 8 vecih plavih patlidzana) i stavimo u rernu.Kad je jelo do pola peceno(oko 25 min.),prekrijemo svaku PAPUCAKIJU sa jednim ili 2 koluta svezeg paradajza i narendanim ovcijim sirom,te vratimo u rernu.PRIJATNO!!!
 

Back
Top