Zasto zapad mzri kako oni kazu „slawe“?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Sumadija.4.Ever

Zainteresovan član
Poruka
123
Zasto zapad mzri kako oni kazu „slawe“?

Na zapadu vlada jedna opsta mirznja prema slovenskim narodima, svejedno da li su to Poljaci, Tschehi ili najgore po njima Rusi, Srbi itd.
Na zapadu se cesto cuje i pise: u Nemackoj Slawe = S(K)lawe sto znaci rob. Na engleskom Slawe S©lawe = robovi.
Na zapadu se cesto govori o slovenskoj opasnosti, koja se mora spreciti.
Sportski uspehi nasih sportista se ne spominju u njihovim medijima ili se omalovazavaju, tako sve po redom kao i na Evrosong-kontestu.
Zapadne medije kao 90% zapadskog zivlja je anti-slovensko orijentisano, opste mislenje o Slovenima ja da su niza rasa, primitivci, lopovi, neskolovani, da nemaju svoje pesnike i naucnike.
Na zapadu 98% naroda nezna za Teslu, Dostojevski i druge slovenske licnosti.

Zapad sebe uvelicava, kad druge omalovazava.

EU je klub zapadnih drzava, koji samo tolerisu neke slovenske narode, dok su poslusni i dok imaju korist od njih.

Moje licno misljnene o ponasanju zapada prema Slovenima: Mi smo zapadu po svemu najblizi (naucno, vojno, ekonomsko u buduce), ali zapad samo voli i ceni nerazvijene narode, na taj nacin sebe opet moze da uvelicava.

Ljubomora je glavna religija na zapadu.
 
Sumadija.4.Ever:
Zasto zapad mzri kako oni kazu „slawe“?

Na zapadu vlada jedna opsta mirznja prema slovenskim narodima, svejedno da li su to Poljaci, Tschehi ili najgore po njima Rusi, Srbi itd.
Na zapadu se cesto cuje i pise: u Nemackoj Slawe = S(K)lawe sto znaci rob. Na engleskom Slawe S©lawe = robovi.
Na zapadu se cesto govori o slovenskoj opasnosti, koja se mora spreciti.
Sportski uspehi nasih sportista se ne spominju u njihovim medijima ili se omalovazavaju, tako sve po redom kao i na Evrosong-kontestu.
Zapadne medije kao 90% zapadskog zivlja je anti-slovensko orijentisano, opste mislenje o Slovenima ja da su niza rasa, primitivci, lopovi, neskolovani, da nemaju svoje pesnike i naucnike.
Na zapadu 98% naroda nezna za Teslu, Dostojevski i druge slovenske licnosti.

Zapad sebe uvelicava, kad druge omalovazava.

EU je klub zapadnih drzava, koji samo tolerisu neke slovenske narode, dok su poslusni i dok imaju korist od njih.

Moje licno misljnene o ponasanju zapada prema Slovenima: Mi smo zapadu po svemu najblizi (naucno, vojno, ekonomsko u buduce), ali zapad samo voli i ceni nerazvijene narode, na taj nacin sebe opet moze da uvelicava.

Ljubomora je glavna religija na zapadu.
Ajde kaži da to nije tačno...
 
Pa normalno je ,nije lepo al je normalno da uspesniji i bogatiji narodi imaju losije misljenje od manje uspesnim i siromasnim narodima isto tako je takav rasizam i kod nas sve prisutan prema recimo siptarima a ranije je bio i prema Bugarima i Rumunima dok nas nisu prestigli u razvoju .Isto kao sto prosecan SRrbin misi da su svi Siptari prljavi ,neobrazovani ,pokvareni ,divlji i kako su samo sposobni da valjaju drogu,semenke ,limunadu i burek tako i recimo prosecan Nemac ima isto takvo misljenje o istocnim narodnima pogotovo ovim manjim jer smatra da su i oni kulturno i civilizacijski inferniorniji u odnosu na njih kao sto se recimo i kod nas smatra da su siptari ili bosanci inferiorniji u odnosu na nas.
 
svetolik trpkovic:
Pa normalno je ,nije lepo al je normalno da uspesniji i bogatiji narodi imaju losije misljenje od manje uspesnim i siromasnim narodima isto tako je takav rasizam i kod nas sve prisutan prema recimo siptarima a ranije je bio i prema Bugarima i Rumunima dok nas nisu prestigli u razvoju .Isto kao sto prosecan SRrbin misi da su svi Siptari prljavi ,neobrazovani ,pokvareni ,divlji i kako su samo sposobni da valjaju drogu,semenke ,limunadu i burek tako i recimo prosecan Nemac ima isto takvo misljenje o istocnim narodnima pogotovo ovim manjim jer smatra da su i oni kulturno i civilizacijski inferniorniji u odnosu na njih kao sto se recimo i kod nas smatra da su siptari ili bosanci inferiorniji u odnosu na nas.
sa tom razlikom da ste ve u pravu :confused: kada tako mislite,a oni strasno grese :oops: sto vas takvim smatraju :lol: :lol: :lol:
 
A Ademe vas turskog porekla Albance vole ma sve as obozavaju hahahahaha. Siptari ako ne svercuju drogu na zapadu mogu jedino da ciste septicke jame. U Nemackoj su naklonjeniji crnjama iz Ugande nego Siptarima. Siptar je sinonim za nesto smrdljivo i prljavo.

Sto se tice teksta tematskog Sumadija je vec mnogo puta pokazao debilitetne crte svoga od vlage otezalog mozga. Tako da me ni ova imbecilna tema nije iznenadila. Kompletan tekst je debilstina. Alal ti covece kako tako malo mozga moze a sadrzi tolike gluposti. Ccc...
 
prvi koji je slavene podrugljivo okarakterizirao je Konstantin P.u svome DAI-u.
inace bizantski vladar,oli pravoslavni grciki "brat".

kad je pisao o dolazku juznoslavsnkih plemena na balkan,
onda je koristio termine sclavi i servi,oboje imaju isti prevod..robovi i sluge.

doduse,hrvate nije stavljao u tu skupinu.. :-D :-D

po drugom su danasnji srbi dobili ime..
 
@autor teme

Mislim da si malo preterao.
Ne možeš u istu grupu staviti Ruse, Srbe, Ukrajince i Poljake i Čehe.
To su skroz dva različita sveta.
Poljaci su uvek bili crvi i tako će i ostati. Češke pijandure malo kaskaju za njima (u pogledu služenja zapada), ali su i oni u istoj grupi. Sa druge strane su Rusi, Srbi, Ukrajinci i većina ostalih slovenskih naroda.
Ta mržnja sa Zapada nije rasna i nacionalna, nego politika. Zapad ne mrzi Poljake, Čehe i Slovence, naravno, zašto bi Zapad mrzeo svoje sluge.
 
svetolik trpkovic:
Pa normalno je ,nije lepo al je normalno da uspesniji i bogatiji narodi imaju losije misljenje od manje uspesnim i siromasnim narodima isto tako je takav rasizam i kod nas sve prisutan prema recimo siptarima a ranije je bio i prema Bugarima i Rumunima dok nas nisu prestigli u razvoju .Isto kao sto prosecan SRrbin misi da su svi Siptari prljavi ,neobrazovani ,pokvareni ,divlji i kako su samo sposobni da valjaju drogu,semenke ,limunadu i burek tako i recimo prosecan Nemac ima isto takvo misljenje o istocnim narodnima pogotovo ovim manjim jer smatra da su i oni kulturno i civilizacijski inferniorniji u odnosu na njih kao sto se recimo i kod nas smatra da su siptari ili bosanci inferiorniji u odnosu na nas.
Svetolice tvojoj povrsnosti nema kraja.Ti si ocigledan primer omladine koja nezna sta je to EU,i branice je u svakom pogledu kao nesto savrseno.
Istina je da zemlje Zapadne Evrope imaju organizovaniji zivot,ali tesko da su bez mana.Ono sto nasi ljudi ovde neshvataju je da je motiv Zapada:"Cilj opravdava sredstvo". Njima nije bitno kako ce se taj cilj ostvariti,ni ko i koliko mora da plati za njegovo ostvarenje.Na kraju se gleda samo rezultat,i tu je osnovna razlika izmedju Zapadnih Evropljana, i slovenskih naroda.Upravo iz takvog rezonovanja Evropljani deluju hladni i bezosecajni.Samo nekoliko zemalja u Z.Evropi "vuce"Evropu.Britanija,Nemacka,Holandija i Francuska.Kod njih je skoncetrisan najveci kapital.Spanci lenji,Italijani prljavi i skloni svakoj vrsti kriminala,Nordijci posebna prica.Portugalci do skoro teska sirotinja.Ali su svi uglavnom katolici,ili sekte nastale iz katolicizma.Ratovali su medjusobno vise nego mi i Hrvati,pa opet kad je u pitanju interes prece preko svega.To je kljuc njihovog uspeha.Kad je interes u pitanju sve ostalo pada na drugo mesto.Dok mi i dan danas raspravljamo o zrtvama rata iz 90ih,i nemozemo da se pomirimo medjusobno.
Jedini razlog zbog prosirenja EU je interes.Jeftina radna snaga sa istoka.Preseljenje firmi na jeftiniji Istok.izmestanje prljave tehnologije na Istok.Ovde otvaraju firme gde se nevodi nikakvo pitanje zastite zivotne okoline,a kod sebe ce da razvijaju turizam i ekologiju.Od Minhena do Salzburga (130km)nigde neces videti visoki dimnjak.Ali zato je turizam razvijen i papreno skup.Interes,interes i samo interes.
Zapad meri uspesnost po ekonomskoj moci i kapitalu.Oni su bogati i tako vrednuju stvari.Mi smo sirotinja i to je to.Mozda je to sa moralnog stanovista poremecen sistem vrednosti.ali moral dans nikog neinteresuje.
P.S.Gotovo svake nedelje Nemacki mediji objave da je neka majka ubila svoje novorodjence.Pre godinu dana su uhvatili zenu koja je svojih 4-5beba navodno mrtvorodjenih sahranila u saksije.Muz kao nije znao da je zena bila trudna.Jednom mesecno neka devojcica ili decak bude oteto i nadjeno ubijeno.Na srecu uvek se radi o Nemcima kao pociniocima.Nemogu da zamislim sta bi bilo kad bi tako nesto napravio neki stranac.To je kod nih gotovo svakodnevnica.Malo se prica o tome, i nista vise od toga.
Ali zato imaju visok standard i samo ih to interesuje.
 
Ne bih bas rekao da nas Nemci mrze, ali da smo "nizi" u bas svakom smislu to je istina, to pokazuju celo vreme, ali ne samo kad smo mi u pitanju, vec i svi drugi ne racunajuci razvijene zemlje. Ali kad su Rusi, Poljaci, Turci u pitanju, onda se moze govoriti o mrznji, ne kod svih, ali kod dosta Nemaca. A rec "Slawe" nema bas nikakve veze sa robovima ili "Sklawe", vec znaci Slawenisch - Slavenski. Ali tu rec "Slawe" jos nisam cuo da je neko upotrebljava, osim kad kazu "Yugoslawe". Uglavnom koriste termine "Istocnoevropski" (Osteuropäisch), "Balkanski" (Balkanisch), i jako cesto "Juznjak" (Südländer).
 
xam:
prvi koji je slavene podrugljivo okarakterizirao je Konstantin P.u svome DAI-u.
inace bizantski vladar,oli pravoslavni grciki "brat".

kad je pisao o dolazku juznoslavsnkih plemena na balkan,
onda je koristio termine sclavi i servi,oboje imaju isti prevod..robovi i sluge.

doduse,hrvate nije stavljao u tu skupinu.. :-D :-D

po drugom su danasnji srbi dobili ime..
Баш си досадан!Где налазиш све те глупости?Туђман није стигао да напише толико с*ања...:roll:
 
Zasto zapad mzri kako oni kazu „slawe“?

Na zapadu vlada jedna opsta mirznja prema slovenskim narodima, svejedno da li su to Poljaci, Tschehi ili najgore po njima Rusi, Srbi itd.
Na zapadu se cesto cuje i pise: u Nemackoj Slawe = S(K)lawe sto znaci rob. Na engleskom Slawe S©lawe = robovi.
Na zapadu se cesto govori o slovenskoj opasnosti, koja se mora spreciti.
Sportski uspehi nasih sportista se ne spominju u njihovim medijima ili se omalovazavaju, tako sve po redom kao i na Evrosong-kontestu.
Zapadne medije kao 90% zapadskog zivlja je anti-slovensko orijentisano, opste mislenje o Slovenima ja da su niza rasa, primitivci, lopovi, neskolovani, da nemaju svoje pesnike i naucnike.
Na zapadu 98% naroda nezna za Teslu, Dostojevski i druge slovenske licnosti.

Zapad sebe uvelicava, kad druge omalovazava.

EU je klub zapadnih drzava, koji samo tolerisu neke slovenske narode, dok su poslusni i dok imaju korist od njih.

Moje licno misljnene o ponasanju zapada prema Slovenima: Mi smo zapadu po svemu najblizi (naucno, vojno, ekonomsko u buduce), ali zapad samo voli i ceni nerazvijene narode, na taj nacin sebe opet moze da uvelicava.

Ljubomora je glavna religija na zapadu.

Slejv i dolazi od imena Sloven. Do dovoženja crnih robova u Evropi, zapadnoj, robovi su uglavnom bili Sloveni. Nemoj reći da to nisi znao?
 
prvi koji je slavene podrugljivo okarakterizirao je Konstantin P.u svome DAI-u.
inace bizantski vladar,oli pravoslavni grciki "brat".

kad je pisao o dolazku juznoslavsnkih plemena na balkan,
onda je koristio termine sclavi i servi,oboje imaju isti prevod..robovi i sluge.

doduse,hrvate nije stavljao u tu skupinu.. :-D :-D

po drugom su danasnji srbi dobili ime..

Konstantin je bio budala koji je latinskim tumačio slovensku reč.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top